Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9

W±tek: STAG 300-8 - kontrolka gazu siê nie ¶wieci, auto je¼dzi na PB

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Inur
    Do³±czy³
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Sk±d
    Poznañ

    Post STAG 300-8 - kontrolka gazu siê nie ¶wieci, auto je¼dzi na PB

    Od kilku tygodni mam problem który co jaki¶ czas siê pojawia - kontrolka gazu ga¶nie kompletnie a auto zaczyna chodziæ na PB. Sprawdza³em jedyny chyba bezpiecznik 25A i ma przej¶cie, jest te¿ pr±d na bezpieczniku. Co jeszcze mogê sprawdziæ? To prawdopodobnie pierdo³a wiêc nie chce mi siê z tym i¶æ do gazownika - jakie¶ sugestie? Obstawiam jaki¶ z³y styk albo przetarty kabel ale nie wiem w ogóle jak siê do tego zabraæ bo o instalacjach i ich okablowaniu nie wiem kompletnie nic.

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Skoro siê nie znasz to nawet gdyby Ci wyt³umaczyæ to jak chcesz to naprawiæ? To na pewno jest pierdo³a (czyli za¶niedzia³y styk lub co¶ podobnego), wiêc podjed¼ do jakiego¶ warsztatu i zrobi± Ci to od rêki, ale te¿ nie zap³acisz za to jak za zbo¿e.

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Inur
    Do³±czy³
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Sk±d
    Poznañ
    Okablowanie w swapach ogarnia³em wiêc my¶lê ¿e z tym wiêkszego problemu te¿ bym nie mia³ gdyby by³ dostêp do odpowiednich informacji. Problem z podjechaniem do gazownika jest te¿ taki, ¿e jeszcze nie uda³o mi siê mieæ tej usterki w odpowiednim momencie. Dzi¶ po przejechaniu ok 200km na benzynie nagle gaz zacz±³ chodziæ. Co to da ¿e podjadê z tym do gazownika jak mi powie ¿e przecie¿ wszystko dzia³a.

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Da to, ¿e on wie gdzie taka usterka mo¿e wyst±piæ i gdzie nale¿y jej szukaæ, a Ty nie masz o tym zielonego pojêcia ;)

    U mnie te¿ niby nie by³o wiadomo, a gazownik wyci±³ gniazdo bezpiecznika, za³o¿y³ nowe i mam spokój. Daj ludziom zarobiæ te parê groszy :)

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Inur
    Do³±czy³
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Sk±d
    Poznañ
    Ok, dam znaæ jaki wynik :)

    ¯eby nie by³o, to nie kwestia oszczêdno¶ci tylko poniek±d czasu i tego ¿e sam bardzo lubiê grzebaæ. No i tego ¿e ta usterka siê pojawia i znika.

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar rosomak79
    Do³±czy³
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Sk±d
    Kraków
    Hej,
    Mo¿e byæ cewka na reduktorze lub przy butli, najlepiej pod³±czyæ pod kompa. A mo¿e czujnik PS-01, trzeba kompa podpi±æ i zobaczyæ czy s± b³êdy. Troszkê ogarniam Staga300, bo mam tak± instalacjê.

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar chytrusek
    Do³±czy³
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Sk±d
    Krasnystaw
    U mnie by³o identycznie. Okaza³o siê, ¿e cewka przy reduktorze czasem dawa³a radê otworzyæ zawór, a czasem nie. Elektrycznie wydawa³a siê sprawna, ale widaæ mia³a przebicie miêdzy zwojami, bo po jej wymianie problem ust±pi³.

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar BsijZabsij
    Do³±czy³
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Sk±d
    Mazury

    Post

    Mam podobny problem, tyle ¿e z instalacj± LECHO. (Nie piszcie zaraz "tak to jest jak siê badziewn± instalacj± zak³ada trzeba by³o kupiæ staga czy prinsa bla bla bla"), bo jak do tej pory auto je¼dzi na tej instalacji 5 lat, z czego ja u¿ywam go prawie 4, zrobi³em 80.000 km i nie mia³em jakichkolwiek problemów. Zapewne jest to pierdo³a. Guzik od gazu kompletnie nie reaguje, lampka siê nie ¶wieci. Pr±d na bezpiecznikach jest, masa jest. Najbli¿szy gaziarz daleko, a ogarniêty gaziarz zapewne bardzo daleko :) Jakie¶ pomys³y? Aha, pacjent 728i.
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  9. #9
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar kalmar
    Do³±czy³
    Jan 2017
    Posty
    5
    BMW
    X5
    Sk±d
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BsijZabsij Zobacz posta
    Mam podobny problem, tyle ¿e z instalacj± LECHO. (Nie piszcie zaraz "tak to jest jak siê badziewn± instalacj± zak³ada trzeba by³o kupiæ staga czy prinsa bla bla bla"), bo jak do tej pory auto je¼dzi na tej instalacji 5 lat, z czego ja u¿ywam go prawie 4, zrobi³em 80.000 km i nie mia³em jakichkolwiek problemów. Zapewne jest to pierdo³a. Guzik od gazu kompletnie nie reaguje, lampka siê nie ¶wieci. Pr±d na bezpiecznikach jest, masa jest. Najbli¿szy gaziarz daleko, a ogarniêty gaziarz zapewne bardzo daleko :) Jakie¶ pomys³y? Aha, pacjent 728i.
    W tej instalacji ( i wielu innych) s± dwa przewody zasilaj±ce. jeden po akumulatorze, drugi "po kluczyku". Oba napiêcia s± potrzebne. Oczywi¶cie sprawd¼ dok³adnie masê i czy nie jest za¶niedzia³a.

Podobne w±tki

  1. Nie ¶wieci kontrolka od akumulatora
    Przez piotrek85 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 23:39
  2. [Stag] STAG 300 PLUS do M62b44tu????
    Przez mpower007 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 00:02
  3. Stag 300 dioda ¶wieci ca³y czas, pomocy.
    Przez ups00 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-10-2010, 11:48
  4. STAG 300
    Przez ariusz w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-03-2009, 12:49
  5. stag 300 nie wykrywa czasu wtrysków benzyny
    Przez center w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 19:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •