Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Szpera

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    24
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Katowice

    Post Szpera

    Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy E65,czy w tych modelach występuje blokada dyferencjału ??

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Z tego co kojarzę to mechaniczna już nie. DSC potrafi blokować jedno z kół, a więc działa jak elektroniczna szpera
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Z tego co kojarzę to mechaniczna już nie. DSC potrafi blokować jedno z kół, a więc działa jak elektroniczna szpera
    ????????????????

    Szpera umożliwia przekazanie mocy na dwa koła zwiększając trakcję/przyczepność , DSC to system bezpieczeństwa który posiada możliwość przyhamowania wewnętrznych kół podczas jazdy po łuku gdy pojazd wpada w poślizg... raczej to ze szperą nie ma nic wspólnego :)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ideą szpery było przekazanie części mocy na drugie koło(to które stoi w miejscu, w momencie gdy drugie kręci się bez oporu).

    Otwarty dyferencjał działa w ten sposób, że przekazuje moc na to koło, które ma lżej.
    W momencie gdy DSC to koło zablokuje, moc będzie przekazana na drugie koło(które wcześniej stało w miejscu), więc poniekąd działa podobnie do szpery.
    Zasada podobna, chodzi o przekazanie momentu na koło, które nie obraca się, tylko rozwiązane inaczej.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    Cursor jesteś pewny ze: „W momencie gdy DSC to koło zablokuje, moc będzie przekazana na drugie koło”??

    W takiej sytuacji w zimę wyjechał byś z każdej zaspy, a niestety tak łatwo nie jest w 7er, zaobserwuj w zimę ze tylko jedno koło jak się zakopiesz się kręci, drugie mu nie pomoże a DSC migaaaa:))

    Zasada działania DSC to aktywacja systemu w sytuacji uślizgu moc jest dławiona (wtedy miga kontrolka na wyświetlaczu) i ewentualnie dohamowane są odpowiednie koła zależnie od informacji z czujników przednich kół i ich wychylenia.
    O przenoszeniu mocy nie może być mowy bo kiedy załącza się DSC to może być tylko w dwóch stanach: samochód jest dławiony bądź dławiony z dohamowywaniem:)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    w mojej e65 760 paliło gumy na dwa koła. Na youtube sa rozne filmiki mozna poszukac i zobaczyc. Nie wiem jak w innych e65, ale 760 to jest to.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    24
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Katowice
    Hmm, ja teraz w Omedze mam TC+ którego zadaniem jest zablokowanie (przyhamowanie kręcącego) się koła za pomocą zacisku hamulcowego, tyle że w praktyce tak naprawdę to nic nie daje, stuka na przemian lewa-prawa-lewa-prawa, a auto stoi w miejscu po chwili zaczyna być czuć klocki,temat szpery założyłem ponieważ przeglądając ogłoszenia z E65 w opisie widnieje "blokada dyferencjału" i dlatego pytam, mp. w oplu szpera nazywa się LSD i jest na stałe 35%, jest to dla mnie ważne ponieważ często wyjeżdżam w góry i jest kiepsko, nie żebym twierdził że tylny RWD jest do d....,tylko niestety silnik swoje waży, a tył jest lekki.Acha odnośnie ruszania na wprost u mnie też często robi dwa ślady, ale wydaje mi się że to zależy jak się satelitki ułożą, na śniegu zawsze ma jedno lżej i kapa.
    Ostatnio edytowane przez Marcin2013 ; 27-05-2014 o 18:27

Podobne wątki

  1. Szpera
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 17:08
  2. SZPERA???
    Przez ralf78 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 22:09
  3. [mechanika] [e32] Szpera - czy to będzie szpera?
    Przez chester w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-02-2008, 22:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •