Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: nie działające kierunkowskazy i awaryjne

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    215
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    kielce

    Post nie działające kierunkowskazy i awaryjne

    witam wczoraj podczas jazdy autem zapalil mi się lewy kierunek na żarówce 2-włók nowej i nie chciał zgasnąć wiec rozlaczylem żarówke jak i obrysy i nadal bylo bez zmian zaczalem szukac zwarcia ale tez nie znalazlem. po ponownym podlaczeniu kierunki przestaly reagowac tak samo jak i awaryjne , bezpieczniki mam cale , podmienilem rozniez przekazniki i nadal bez reakcji czy ma ktos jakis pomysl ??

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Odpinałeś włącznik awaryjnych?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    215
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    kielce
    tak odpinalem i zero reakcji nadal jedyne to to ze sie podswietla ten przycisk po wlaczeniu swiatel

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Kaszana
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    88
    BMW
    e32 735i 91r.
    Skąd
    Kluczbork
    Przekaźnik, bezpieczniki, włącznik świateł awaryjnych, zaśniedziałe styki... to tacy standardowi podejrzani, ale widzę, że część już wyeliminowałeś.

    Jak zapalił Ci się ten kierunek to migał czy świecił stale ? Masz może jakiś dokładany 'alarm' ?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Dokladane obrysy potrafia spalic LCM, CCM, podmiana tych modulow powinna pokazac czy sa sprawne.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Tak jak Ci napisałem ,załóż do obrysówek ledy ze wzgl na pobór mocy ,ja tak mam w swojej i wszystko działa.

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Gdzie podpiąłeś te obrysowe światła. Napisałeś, że włożyłeś zarówki W5W, czy podpiąłeś je równolegle z W5W ze świateł postojowych?

    W każdym razie moduł LCM ma w większośći przekaźniki mechaniczne, więc nie powinno się nic stać jak dołożyłeś te kilkaset miliamper. Ale możliwe jest, że dla tak słabych żarówek postojowych przełączanie było na tranzystorach i wtedy mogły wypaść z gry.

    Jeżeli natomiast scieżki druku były słabo przewymiarowane to może się okazać to co napisał Szalony, bo prąd płynie od LCM poprzez CCM i wtedy któryś moduł mógł się poddać. Nie pamiętam już dokładnie jak to rozwiązali, bo rozbierałem te moduły kilka lat temu.

    EDIT: Z tego co podejrzałem w Twoim poście powitalnym, masz jedno włókno z kierunkowskazów, jedno z obrysówek połączone z postojowymi? Jeżeli tak to masz trzy razy prąd nominalny w światłach postojowych, tutaj moduły mogły jak najbardziej się poddać. Sprawdziłem już na zdjęciu, przekaźniki mechaniczne odpowiadają tylko za światła mijania i drogowe, zatem reszta jest przełączana półprzewodnikowo. Zatem jestem niemalże pewien, że poddały się te klucze, do których wpiąłeś się z obrysowymi światłami.

    Najpierw podmień moduł LCM na inny i dalej zobaczymy gdzie te obrysy podłączyć, tylko muszę zerknąć na schemat. Ledy możesz dać w obrysowe, ale drugie włókno w kierunkowskazie pozostanie, chyba, że dasz jednowłóknowe normalne żarówki, a sterowanie kierunkowskazów się zaneguje. Wtedy będą Ci kierunkowskazy gasły jak je włączysz, ale włókno będzie tylko jedno. W oryginale US z tego co czytałem był inny moduł LCM, który obsługiwał to dodatkowe włókno w żarówce kierunkowskazu.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 23-05-2014 o 15:44
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    215
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    kielce
    temat sie wyjaśnił ale po kolei , jak sie zapalił kierunek to nie mrygał tylko na drugim włoknie swiecil swiatlem stalym i tak zostało az do rozpięcia żarówki , co do obrysówek to od razu Elvis napisał o zmianie żarówek i z w5w zamieniłem na w3w żeby nie popaliło środków , w kierunkach przednich jest żarówka 2-włóknowa a obrysy sa podpiete pod dawne światla postojowe , problem sie rozwiazal sam bo zalozylismy inne moduly i przekazniki i nadal nic wiec zalozylem swoje stare sprawdzilem jeszcze raz bezpieczniki i swiatla wrocily jedynie to sie przepalil kabel dorabiany do jednej z postojowek

Podobne wątki

  1. [elektryka] nie działające elektryczne lusterka
    Przez kal!ber w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 19:49
  2. Nie działające prawe lusterko
    Przez PrzemoS w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 07:37
  3. awaryjne ?
    Przez MICRO_GAMES w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 14:55
  4. [ elektronika] nie działające przyciski
    Przez kaczyy2 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-01-2009, 11:13
  5. [ elektronika] Nie działające funkcje
    Przez kaczyy2 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2008, 21:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •