Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: prosze o rade

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz

    prosze o rade

    Tak wiec wczoraj wracalem sobie z krakowa z niedzielnej wycieczki i wioske przed moim domem stal patrol policji po paru sekundach ruszyli za mna. Zostalem zatrzymany i zarzucono mi przekroczenie predkosci w terenie zabudowanym o 30km/h na podstawie ich licznika w aucie. Fakt jest taki ze mieli 80 bo musieli mnie przeciez dogonic a ze chcieli zrobic to jak najszybciej wiec mozliwe ze tyle mieli, co nie znaczy ze ja tyle mialem. Mandatu oczywiscie nie przyjalem- 300zl i 6pkt. Policjant oddal dokumenty i powiedzial ze sprawa trafi do sadu. Zna ktos jakies podstawy prawne jak sie bronic? Bo nie podoba mi sie takie dzialanie na oko i licznik auta. Dodam ze w aucie mialem jeszcze 3 osoby. Czy taki pomiar jest wiarygodny?

  2. #2
    A czy wniosek do sądu wypisał przy Tobie? Bo z tego co się orientuje to gość powinien wypisać na miejscu zamiast mandatu wniosek do sądu grodzkiego i Ty tez powinieneś się tam podpisać. Także może tylko Cie postarszył i już :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    ciekawe wlasnie. mnie sie wydaje ze niemoga dlatego ze licznik niema takiej homologacji jak radar. a to chyba jest jedyne dopuszczone urzadzenie do lapania za predkosc. czekamy na wyjasnienie jakiegos znajacego sie.

  4. #4
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Dokładnie policjant nie może ukarać za przekroczenie prędkości wg własnego licznika co (bo nie do tego służy ;) ) najwyżej może "pogrozić palcem".. Miałem podobną sytuacje i też chiał "na siłe wlepić tak wyimaginowany mandat"... Niestety nie udało się ....

    Jeśli by doszło do rozprawy w sądzie to sam się ugotował .... bo nie ma żadnego wyznacznika w postaci zarejestrowania Twojego wykroczenia ... chyba ,że będą mataczyć razem z drugim ze zmiany policjantem .... i cos "wykombinują " .....

  5. #5
    7ka
    Gość
    to jakas lipa ..

    na podstawie swojego licznika nic nie moga zrobic... chyba ze nagrali ci jak jada za toba pod warunkiem ze maja specjalny monitor itp.. i jesli sprawa zajmiesie sad to ten material zostanie przekazany..

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Jak odmawiasz przyjęcia mandatu to jesteś przesłuchiwany na miejscu lub komisariacie oczywiście ty i osoby trzecie podróżujące z tobą. Później oczywiście podpis zeznań. Możesz nawet nie zostać wezwany na rozprawę tylko dostaniesz wyrok Pocztą. Z którym możesz się zgodzić lub nie. Jak nie to odwołanie i wtedy będziesz wzywany do sądu jako oskarżony.
    Jak niczego nie podpisywałem to niech się cmokną tak daleko jak sięgną ;)

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    jjedyne co mogli zrobic to przepisac sobie Twoje dane do kapowników z adnotacją - "pouczony". Takie jest moje zdanie. Jak nic nie kwitowałeś to jak maja zrobić wniosek do sadu grodzkiego? Nawet nie maja dowodu, że byłeś tam tego dnia o tej porze. No chyba, ze podpisywałeś. :P
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Nie mieli zadnego rejestratora. Przy mnie nic nie wypelniali i nie zadawali pytan nie spisali swiadkow. Oddal dokumenty i powiedzial ze zobaczymy sie w sadzie. Tez tak mysle jak piszecie tylko chodzi o podstawe prawna do ktorej moglbym sie odwolac ewentualnie przed sadem. Bo jak to w zyciu policja ma zawsze racje nawet gdy nie ma dowodow i nie ma racji.

  9. #9
    Krótko mówiąc mogą Cię w dzyndzelek :* ;D Myśleli że trafili na frajerka który na miejscu wyskoczy z kasy a tu lipa ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  10. #10
    7ka
    Gość
    dokladnie...

    ale nie wiedzieli ze jestes z 7er :>

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •