Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wentylator klimatyzacji 730d lift

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    39
    BMW
    e38 730 D 2000 r Shadowline było e32 735 1990 r
    Skąd
    Pasłęk

    Post Wentylator klimatyzacji 730d lift

    Mam niesprawny wentylator klimatyzacji. Mój jest 3 pinowy o nr 64 54 6 908 027 ,którego nie mogę nigdzie dostać (w aso pewnie by się znalazł).Szukam sprawnej używki. Czy z innej wersji silnikowej 3 pinowy podejdzie , albo może ktoś się orientuje czy z e39 też by się nadawał. Jak ktoś może podpowiedzieć to bym był wdzięczny.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    39
    BMW
    e38 730 D 2000 r Shadowline było e32 735 1990 r
    Skąd
    Pasłęk
    Wentylator znaleziony .Podszedł od e39 530D. Kształt i liczba pinów ten sam co miałem w swojej (chociaż uważam że o troszkę innym też podejdzie bo mocowanie będzie pasować). Wentylator sprawdzałem na aucie podpinając pod swoja instalacje, chyba z pięciu szt jakie miał handlarz tylko jeden był sprawny.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Palnik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    23
    BMW
    740iA
    Skąd
    Bukowno
    W tych wentylatorach 3 pinowych z płynnym sterowaniem obrotów najczęściej gnije cienki kabel w puszce koło silnika. Są 2 grube kable i one zazwyczaj są ok i jeden cienki sterujący.
    Po czym wnosisz że wentylator Ci padł? Ta plastikowa puszka wygląda na szczelną ale to nie prawda. Otwórz ją i zobacz.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    4
    BMW
    e38 7
    Skąd
    mazowieckie
    ja tez mam problem z odnalezieniem uzywki lub nowego zamiennika posiadam bmw e38 730d 99r z trzy pinowa kostka z modulem sterujacym kolo silnika wentylatora moze wiecie czy by pasowal z cala elektronika w silniku??

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    39
    BMW
    e38 730 D 2000 r Shadowline było e32 735 1990 r
    Skąd
    Pasłęk
    Cytat Zamieszczone przez Palnik Zobacz posta
    W tych wentylatorach 3 pinowych z płynnym sterowaniem obrotów najczęściej gnije cienki kabel w puszce koło silnika. Są 2 grube kable i one zazwyczaj są ok i jeden cienki sterujący.
    Po czym wnosisz że wentylator Ci padł? Ta plastikowa puszka wygląda na szczelną ale to nie prawda. Otwórz ją i zobacz.
    Wentylator padł bo po pierwsze był uszkodzony przez jakiegoś lisa czy coś takiego (poprzedni właściciel uderzył ) i nie startował przez co klima była mało wydajna (nawet po jej nabiciu).Tak więc i tak musiałem go zmienić. To co piszesz ma sens, bo te które były niesprawne zakręciły ale potem nie wystartowały (po kilku sekundach) tak jak ten który działa i jest obecnie w moim aucie.Tak jak by prąd doszedł ale nie dostał sygnału do włączenia się. Na komputerze wywalało błąd wentylatora .

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    39
    BMW
    e38 730 D 2000 r Shadowline było e32 735 1990 r
    Skąd
    Pasłęk
    Cytat Zamieszczone przez Jawor Zobacz posta
    ja tez mam problem z odnalezieniem uzywki lub nowego zamiennika posiadam bmw e38 730d 99r z trzy pinowa kostka z modulem sterujacym kolo silnika wentylatora moze wiecie czy by pasowal z cala elektronika w silniku??
    Najlepiej podjedz do kogoś kto sprzedaje graty od e39 e38 i podepnij na swoim aucie.Ja wtyczkę wypiełem bez ściągania zderzaka i sprawdziłem na aucie. Pamiętaj że musisz mieć nabity układ bo podobno jak jest mało czynnika to wentylator też nie wystartuje mimo że jest sprawny.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    4
    BMW
    e38 7
    Skąd
    mazowieckie
    uklad nabity wszystko chodzi tylko nie wentylator modul walnienty tylko jest teraz pytanie bo mialem zamontowany modul kolo silnika czy bedzie u mnie pasowal wentylator z wbudowanym modulem w obudowe silnika??? czy tylko jakies zamienniki mialy montowane te moduly poza silnikiem???

Podobne wątki

  1. wentylator klimatyzacji
    Przez dprxp w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 22:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •