Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: rady przy zakupie 730d

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    3

    rady przy zakupie 730d

    na co zwracac uwge przy zakupie 730d rok 98-00

  2. #2
    7ka
    Gość
    posiadam takowe auto z roku 2001 i mam 250tys km i jedyne co mi padlo to na pocz przy 190tys dyfer ,przekaznik wycieraczek, i niedawno przeplywka,pompa w baku,pompa pod podloga...

    jedni powiedza ze troche poszlo inni ze jak na taki przebieg to nic...ja jestem tego zdania ze auto ma swoje lata i czasami trzeba wydac troche kasy ...

    ogolnie na servisie BMW radze zrobic dokladna diagnoze wtedy dowiesz jaka jest ilosc barow na pompie ,i ogolnie jakies bledy itp..wskazania ..i koszt ..

    skrzynia -5hp24 mowia ze jest to najlepsza ..montowana w 728,735,730d,740i..mi sie nic nie wali..mowia zeby oleju nie wymieniac..ja wymieniam mam swoja filozofie tak samo jak inni..jest tam filtr,olej wiec mysle ze raczej po to to jest zeby wymieniac..ale warunek dobry olej i fachowa wymiana...

    tak samo tylny most...u mnie byl wyciek,nie sprawdzilem stanu oleju i go zatarlem...wiec i most potrzebuje kontroli oraz wymiany dobrego oleju...

    generalnie auto w wawie max 12l a tutaj gdzie mieszkam srednie spalanie 8-9 wiec swietnie jak na te klase...

    konkretnej odp nie moge ci dac na co trzeba zwracac uwage...na wszystko...bo i turbina moze obsrac sie i wtryski moga sie zapchac...

    moja rada... popatrz od kogo kupujesz auto,co ma za dokumentacje,z rozmowy mozna wiele wnioskowac...

    ja polecam 730d ale niestety niedlugo bede musial kupic benzyne..posrany kraj..mysle ze takze e38..

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Warto zwrócić uwagę na tylną klapę pod listwą ozdobną przy podświetleniu rejestracji lubi rdzewieć ale to wszystkie modele e38 oraz przy szybach te czarne elementy parchy wychodzą. Można na tej podstawie z ceny troszkę zbić:)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    3
    dzieki za wyczerpującą odpwiedz
    dlaczego ccesz zmienic na benzyne?

  5. #5
    7ka
    Gość
    oj dlugoby opwiadac ale w skrocie... w Niemczech drozej jest miec diesla niz benzyne..

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    Przedewszystkim musi to byc zadbany samochód to widac na pierwszy rzut oka czy ktoś dba czy nie.
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    293
    BMW
    F07 530D
    Skąd
    Bytom
    Widzę, że jesteś ze Śląska, a więc polecam Ci zrobić jak ja zrobiłem, jak już sobie coś upatrzyłem to oczywiście najpierw przegląd na stacji diagnostycznej, a potem podłączenie w zakładzie specjalizującym się w BMW do kompa. Samo takie sprawdzenie przez kompa trwa ponad godzinkę czasu, ale dowiesz się wszystkiego (wtryski, świece żarowe, stan silnika, rzeczywisty przebieg itp...), a koszt to 100-150zł. Życzę powodzenia w poszukiwaniach. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •