Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czujniki cofania 728i e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    26
    BMW
    728i
    Skąd
    Elbląg

    Post Czujniki cofania 728i e38

    Witam,

    mimo, że szukałem różnych tematów, nie udało mi się odnaleźć odpowiedzi. Otóż mam pytanie odnośnie czujników cofania w swojej 7er. Mam zainstalowane w listwie zderzaka 4 czujniki parkowania. Podczas wrzucenia wstecznego pojawia się sygnał dzwiękowy jednostajny trwający około ja wiem ...3-4 sekundy. Nie mam w środku na panelu przycisku PDC. Próbowałem też przysłuchać się na zapłonie i biegu wstecznym czy któryś z czujników cyka - jednak ja nic nie słyszałem. Bezpieczniki też wszystkie w porządku. Tu moje pytanie, co może być przyczyną pikania przy wstecznym, czy to możliwe aby wszystkie czujniki były uszkodzone? Jakie musiałbym poczynić kroki aby czujniki znów działały?

    Dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Baja
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    552
    BMW
    750i
    Skąd
    Warszawa
    Sprawdz wtyczki i kable przy nich lubią się kruszyc, a może ktoras kostka się poluzowala u mnie jak był taki dźwięk to padł jeden z czujników

    Wysłane z mojego C6603

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury

    Post

    Skoro nie masz przycisku to pewnie masz wstawioną jakąś chińszczyznę tak jak ja, a nie oryginalny PDC :) No i mam ten sam problem. Przyzwyczaiłem się po prostu ;)
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Bartek.
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    39
    BMW
    jest
    Skąd
    to zamieszanie
    Panowie a ja mam ten problem tylko mam przycisk PDC. Od czego zaczac działania aby zlokalizowac usterke ?

    Czujniki przod tyl. Ten 3-4 sekundowy dzwiek pojawia sie tylko przy wrzuceniu na wsteczny natomiast te z przodku tak jakby nie wydaja w ogole zadnych dzwiekow

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL

    Post

    Witam,
    koledzy temat czujek przerabiałem u siebie nieraz w poprzednich beciach.
    Ciągły 3-4 sekundowy sygnał informuje o tym że czujniki nie działają.
    Przycisk, oryginalnie występuje na panelu tylko wtedy, gdy są czujniki z przodu i z tyłu. Jeśli ich nie ma, nie ma potrzeby "ręcznego" uruchamiania ich z panelu.(załączają się przy cofaniu)

    Jak diagnozować, dla mnie najprostrzą i najmniej czasochłonną metodą na początek jest nasłuchiwanie.
    Przekręcamy zapłon, wrzucamy wsteczny, podchodzimy do czujników i przykładamy ucho.
    Sprawny czujnik generuje coś w rodzaju cykania, słychać jakby zegarek wskazówkowy pracował. Czujnik niesprawny, nie będzie emitował takiego dźwięku.

    Jeśli tylko jeden czujnik nie działa, najprościej zamienić miejscami dwa, i sprawdzić czy to czujnik czy przewody nie dostarczają prądu.
    W przypadku gdy żaden czujnik nie działa, sytuacja trochę bardziej się komplikuje.
    Najlepiej pożyczyć od kogoś na podmiankę, i zobaczyć czy moduł generuje sygnał na czujce która jest na 100% sprawna.
    Jeśli tak to przetestować wszystkie gniazda i będzie wiadomo co jak.
    ale szczerze to wątpię by 4 czujki na raz padły... problem raczej bym obstawiał w module PDC.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów
    Oprócz tego że słychać cykanie to wystarczy dotknąć czujnik i też czuć czy pracuje. Druga opcja to podłączyć do kompa :D

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    W starszych rocznikach E38 komputerem się nie podłączysz. Ja u siebie sprawdziłem stetoskopem. Jak masz jakiegoś lekarza, albo pigułę wśród znajomych, pożycz stetoskop, zdejmij z wężyka to badziewie na końcu i przyłóż wężyk do parktronika. Wszystko ładnie słychać.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Zwykły stetoskop 15 pln ;)
    Przyda sie do słuchania vanosa.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar JStroop
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    20
    BMW
    E38 4.4 286 KM 97 r.
    Skąd
    Wschód ;-)
    Mam to samo, ale mi zdechł chyba tylny lewy czujnik :( dużo zabawy jest z wymianą? Czy wszystkie te czujniki są takie same, czy te narożne są inne?
    E39 530d lata.. E38 740iA zapier...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Najlepiej wyjąc.
    W e 39 banał. Ściągasz listwę tylko z wyczuciem, zeby kabli nie urwać od czujki. I masz wszystko na wierzchu.
    Przepinasz. I wiecz czy czujka czy cos innego.
    Sa 2 rodzaje czujek jak pamietam, jedne proste a inne pod katem 90 stopni.
    W e39 z 1999 podmieniłem prosty na kątowy i wszystko działało.

Podobne wątki

  1. E38 Czujniki parkowania z przodu
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 21:49
  2. czujniki PDC z E46 do E38
    Przez Artek410 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 20:57
  3. Klima e38 740/ czujniki cofania
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 16:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •