Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: zatarty silnik - wina mechanika.. co zorbic?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun

    Post zatarty silnik - wina mechanika.. co zorbic?

    Witajcie:) odrazu zaznaczam ze srawa nie tyczy sie bmw ale moze ktos mi potrafi doradzic bo koszta nieziemskie...




    najpierw skrot konkretnie dla tych co nie lubia czytac:
    mechanik wymieniajac mi turbine nie wyczyscil ukladu i po 20km od odebrania auta znow zdechla turbina... malo tego bedzie potrzebny szlif i remont silnika:) co z takim mechanikiem zrobic? jak dzialac?

    Kupilem renault master 2003:) 2.5 dci - moja usmiechnieta mina szybko zmienila sie w te lekko gorsza..:) po 3 tygodniach zatarla sie turbina(no walek pekl konkretnie) pojechalem do mechanika wymontowal turbine zawiozlem do regeneracji (1500zl+ olej , uszczelki , filtry) odebralem turbine mechanik ja zalozyl i po 20-30km przejechanych(najpierw 3h stal na wolnych bo kopcil strasznie ale wiadomo oleju troche w ukladzsie bylo) zaczal strasznie gubic olej:) (szczescie ze dalej nie jechalem i pod domem zobaczylem ze olej leci z niego jak z kranu...) samochod na linke i znow do mechanika:) okazalo sie ze WYPCHNELO z silnika 2 uszczelniacze walka ...;oo mechanik to naprwil i na jezdzie probnej (200 metrow od bramy) slysze ze turbina ZNOW chodzi zle.. co sie okazuje ZNOW ZATARTA;ooo tak wiec mechanika za ryj i pytam go co robil i on na to:
    -spuscilem olej
    -wyciagnalem turbine
    -wsadzilem turbine
    -wymienilem filtry
    -zalalem olejem
    .... tym samym przyanal sie ze wogole nie czyscil intercoolera, wezy, dolotu itd - NIC nie wyczyscil z opilkow..:) u juz innego mechanika przy zdjeciu filtra oleju wygladal on jakby mial z 3 mln km najechane a nie 20km... WSZEDZIE jakby piasek... no wiecie turbnina jednak drobinki metalu w obieg puscila... do tego doszly dosyc konkretne rysy na wale, panewkach... silnik 8 tysiecy kosztuje bez osprzetu... AHA. (na pytanie mechanika czmeu tak drogo;o bo 3.0 200km prawie z e38 to tyle nie kosztuje odpowiedzial - te silniki sie nie psuja:) nie *****.)

    pytanie co orbic teraz z mechanikiem:) on mowi ze ja mu nie kazalem czyscic intercoolera itd... ale to chyba on powinien wiedziec ze sie to robi... skoro wiedzial z esie wymienia filtry to chyba czysci sie tez wszystko... w kazdym razie narazie jest mi winien za robote (wyiana turbo + te zimeringi), za turbine, czesci, olej :) myslicie ze jest szansa zeby na jego koszt teraz wyremontowac silnik?.. bo przeciez tam trzeba robic szlif teraz... kij wie ILE nastepnych kanalikow jest pozapychanych(wiadomo czemu wypchnelo te uszczelniacze skoro taki syf zostawiul w silniku...)

    panowie CO ROBIC:) czy wziac znajomego adwokata zeby mu wyslal jakies stosowne pismo? mechanik nawet mi nie wystawil fv... ogolnie zly jestem bardzo majac na horyzoncie 10k do wydania... a to samochoid dostawczy potrzebny do pracy(mam skup zlomu)...

    na to wszystkjo kolega mi rozbil e38 : = nibz kosytz poniesie on ale wiadomo on w delegacji a wsyzstko na mojej glowie... A IDY PAN...


    jak mzslicie? co byscie zorbili na moim miejscu??

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze

    Post

    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    ..... odebralem turbine mechanik ja zalozyl i po 20-30km przejechanych(najpierw 3h stal na wolnych bo kopcil strasznie ale wiadomo oleju troche w ukladzsie bylo) ...
    dalej nie czytałem, wybacz ale już to co napisałeś świadczy o spapraniu roboty i zamiast 3h wolnych powinieneś wyłączyć go zaraz po odpaleniu. po wymianie turbiny nie ma prawa być w układzie dolotowym ani grama oleju. zawsze należy płukać IC i cały dolot, masz szczęście że silnik nie wkręcił się sam na obroty spalając olej ( znam 3 takie przypadki w tym jeden właśnie po wymianie silnika po zatarciu bez sprawdzenia IC ).

    niby o tym wiesz wściekając się na mechanika, że nie płukał a piszesz że wiadomo że kopcił bo oleju było w układzie trochę.

    ogólnie sprawę spaprał mechanik, niech weźmie koszty na siebie, jak nie będzie chciał po dobroci to czeka Cię rzeczoznawca i na końcu powództwo cywilne.
    przepraszam za przydługi wywód na początku ale mogłeś zapobiec tragedii już po kopceniu na luzie.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Moim zdaniem kopanie się z koniem niestety.
    Jak podejrzewam nie masz na piśmie zlecenia naprawy? Dobrze by było jakbyś miał chociaż jednego świadka, który nie jest z Tobą spokrewniony, który był przy zlecaniu naprawy. Bo przykładowo: mechanik powie przed sądem, że Ty mu kazałeś nie czyścić nic tylko wymienić turbo i tyle, bo chciałeś szybko i w żaden sposób nie udowodnisz mu, że nie było takiej sytuacji.
    Mimo wszystko trzymam kciuki za powodzenie.
    Najpierw spróbował bym przy pomocy prawnika go trochę postraszyć - być może zmięknie i pójdzie na układ.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Zapytaj mechanika o ubezpieczenie warsztatu. Bardzo często mają takowe i wszystko pokryje ubezpieczalnia. Inaczej niestety czeka Cię sprawa w sądzie.

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Przede wszystkim z tego co czytam widac ze pilowales to pierwsze turbo az sie calkiem rozlecialo - trzeba bylo to robic juz jak sie tylko zaczely schody a nie czekac az sie rozleci- nie wiadomo czy opilki juz dawno w silniku nie krazyly a teraz zrobily swoje.
    Jasne wina mechanika tez jest- mogl chociaz zerknac jak dalece zatankowany olejem jest I-cooler
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Jeżeli ma dobre ubezpieczenie warsztatu to możesz go zapytać czy ma tzw. " OC firmy " ( czyt. szkody wyrządzone osobom trzecim ) i albo załatwisz sprawę polubownie z typem i ubezpieczalnia wypłaci tobie kasę albo na drogę sądową możesz iść i tak czy siak dostaniesz kasę, tylko przez ubezpieczalnie to potrwa tydzień a przez sąd może trwać rok, dwa lub trzy lata... albo dłużej :)... Jeżeli ma tylko ubezpieczenie na firmę ( bez OC ) to ubezpieczalnia raczej nie pokryje kosztów za np. zepsucie/uszkodzenie pojazdu klienta... Czyli za to co tobie wyrządził.

    Ogólnie jeżeli chodzi o sąd to trzeba na początek trochę zainwestować... Ale jeżeli sędzia uzna twoją rację to możesz jeszcze próbować starać się o pokrycie kosztów sądowych jakie poniosłeś ze swojej kieszeni na początku. ( nie znam się na tych sądach zbyt dobrze, tylko podstawy znam ).

    Jeżeli jednak masz takie coś jak UBEZPIECZENIE OCHRONY PRAWNEJ. To całe koszty sądowe jak i adwokata pokrywa ubezpieczalnia ( zależnie od sumy ubezpieczenia ), dlatego też warto takie ubezpieczenie założyć jak ktoś przewiduje, że może mieć za niedługo jakąś drogę sądową z kimś - na pewno nie straci na tym :).

    Mam nadzieję, że pomogłem :D

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez JustBringIt# ; 21-05-2014 o 22:23 Powód: OC firmy tylko

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    troche obronie mechanika bo: (jest alternatywa)
    jak peka wałek w turbinie to przestaje sie krecic kolo kompresji po stronie zimniej (czytaj od strony kolektora dolotowego gdzie moze cos dostac sie do silnika poprzez wspomniany intercooler) a kreci sie (o ile to mozna nazwac krecenie) strona gorąca czyli wirnik od strony wydechu i ew opiłki mogą ci leciec do tłumika

    opiłki metalu w oleju od turbiny powinny byc momentalnie wylapane przez filtr oleju a wiekszosc ktora dostała ci sie do kolektora dolotowego (a są aluminiowe) "spaliły by sie" na tłokach podczas pracy

    jak tak duzo opiłków masz w silniku to na 100% nie z turbiny bo: opiłki mogą byc albo z wirkia turbi albo z muszli a wtedy nikt by tej turbiny nie regenerował, bo by sie nie dało

    miałem stilo ktore "zjadło" 3 turbiny w tydzin, zakładałem uzywki, łamało wałki, rozpadały sie turba a silnik nie był nawet ruszony i na 4 sprezarce jezdzi do dzisiaj


    silnik twoj juz mógł sie konczył wczesniej..........

    zawsze najlepsza jest rozmowa, jezyk dyplomacji, ja zawsze tak robie
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 19-05-2014 o 22:08

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    W związku z tym co napisał kolega " krzywy191 " mogę tylko dopisać do mojego wcześniejszego postu, że jeżeli nie masz 100% pewności, że to wina mechanika, nie ma się co pchać do sądu chyba, że masz znajomości ;),

    inna sprawa jest z ubezpieczalnią, bo jeżeli dogadasz się z facetem i nie będzie się "zastawiał rękami i nogami" tylko będzie współpracował, to ubezpieczalnia nie będzie tak szczegółowo badać " skąd to, tamto itp. " i ( zależy jaka ubezpieczalnia, jak bogata np. Compensa, Ergo Hestia itp. ) jest 90%, że wypłaci ci kasę.

    Jeżeli ma w PZU i chodzi tu o kwotę 10 tys + to raczej czeka cię zacięta walka ;/

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Zamęczony był już wcześniej wymieniono turbo i tyle że odpalił i dokończył się do reszty. Nie wiń mechanika powinien ci wyczyścić dolot ale i tak silnik poszedł by się kochać.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    Czytalem w auto swiecie ze ten silnik ma problemy z zapychajacym sie przewodem olejowym do turbiny i w aso trzy turbiny gosciowi zmarnowali zanim sie skapneli ze olej sie zapiekl w tym przewodzie i nie bylo smarowania.

Podobne wątki

  1. Wyjąca szpera. Wina oleju?
    Przez Nowiq w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-12-2013, 20:29
  2. czy to wina kostki ??
    Przez wyczyn w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 12:55
  3. Oj, zatarty silniczek...
    Przez brunoz w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 21:18
  4. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 17:33
  5. [mechanika] E32 735i - czyżby zatarty silnik?
    Przez amato w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 08:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •