Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Gumowa rura chłodnicy

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Gumowa rura chłodnicy

    Witam mam taki problemik, mialem dziurke w gumowej rurze od chlodnicy (tuż przed opaską) - pod maską sauna. Wczoraj dotoczyłem się jakoś do warsztatu gdzie zastosowano patent w postaci odcięcia koncówki (1,5cm) rurki i zalozenie jej spowrotem (dziurka powstala tuż przy opasce przy silniku). Wtedy wydawala się wystarczająco długa ale dzisiaj, kiedy postala przez noc zauwazylem zie sie nieco "zdeformowała" i przy odpaleniu silnika zaczepiaja o nią łopatki wentylatora Poprostu jest troszke za krótka...










    Moje pytanie do was, czy można ją teraz czymś podciągnąć do tyłu (np. jakąś opaską zaczepiając ją o cos sztywnego w komorze silnika) zeby lopatki wentylatora nie zaczepiały o nią? Czy nie zagraża to silnikowi jeżeli będzie ona nieco "jajowata", zwężona podczas pracy w skutek deformacji spowodowanej odciągnieciem jej w druga strone (jak na dwóch ostatnich zdjeciach) ?? Czy wogóle tego nie ruszac i odstawic samochod do czasu zamowienia nowej rurki??

    Rurke i tak i tak wymienie tylko minie troche czasu zanim przyjdzie a przydałby sie w tym czasie samochód :(

    Bardzo dziekuje za pomoc!!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sebol
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    251
    BMW
    e60
    Skąd
    Świetochłowice
    wymien tą rure a nie rob wiochy.....taka jest moja rada jesli chcesz jezdzic bezstresowo....

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    No przeciez ją wymienie, ale to potrwa!! chodzi o tymczasowe rozwiazanie, zeby moc uzywac auta...

  4. #4
    Ja bym kupił paczkę elektrozłączek (kosztuje 3-10 zł w zalezności od rozmiaru) Elektrozłączki są dobre na wszystko ;) Bez problemu sobie na nich odciągniesz tą rurkę do czego tylko będziesz chciał
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #5
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez Sebol
    wymien tą rure a nie rob wiochy.....taka jest moja rada jesli chcesz jezdzic bezstresowo....
    Popieram :P
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  6. #6
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    układzie jest cisnienie i temperatura. Jeśli już chcesz robić prowizorkę to ja bym zrobił tak :
    Obetnij tą rurę gdzieś w połowie jej długości, wstaw rurę PCV o fi zbliżonym do rury i wstaw ją w miejsce rozcięcia . Skręć opaskami takimi jakie masz przy chłodnicy i powinno działać. Ja tak zrobiłem i chodziło przez 3 dni - do momentu wymiany na nową ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a ja ide do sklepu z czesciami do ciagnikow lub innych czesci rolniczych, kupuje za 15zl kawalek rury o identycznej srednicy, zakladam i jezdze az przyjdzie orginal

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Zrobiłem prowizorkę, odciagajac rurke od wiatraka a jej ksztalt trzymają dodatkowe 2 metalowe opaski... dzisiaj jeżdzilem dluzszy czas i wszystko bylo ok, zobaczymy co z tego zostanie rano jak podziała temperatura. Jutro załączę fotki ;)

    Co do rurki to poszukam jakiejs w miare mlodej 7er na czesci podejrzewam ze za grosze pujdzie, jak nie to poszukam nowej o takich samych wymiarach, bo w ASO zakrzycza sobie pewnie z 5x wiecej niz jest warta, zreszta zobacze.

  9. #9
    ja za coś podobnego dałem w ASO 200zł. Miałem do wymiany trójnik przy chłodnicy, czyli 2 ok 20-25cm węże podobnej średnicy jak ten Twój które w miejscu łączenia się mają doczepiony jeszcze taki jeden cienki wężyk
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  10. #10
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Zrobiłem prowizorkę, odciagajac rurke od wiatraka a jej ksztalt trzymają dodatkowe 2 metalowe opaski... dzisiaj jeżdzilem dluzszy czas i wszystko bylo ok, zobaczymy co z tego zostanie rano jak podziała temperatura. Jutro załączę fotki ;)

    Co do rurki to poszukam jakiejs w miare mlodej 7er na czesci podejrzewam ze za grosze pujdzie, jak nie to poszukam nowej o takich samych wymiarach, bo w ASO zakrzycza sobie pewnie z 5x wiecej niz jest warta, zreszta zobacze.

    Może poprostu zapytaj najpierw w ASO ........ to kosztuje ZERO pln-ów .....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •