Witam mam taki problemik, mialem dziurke w gumowej rurze od chlodnicy (tuż przed opaską) - pod maską sauna. Wczoraj dotoczyłem się jakoś do warsztatu gdzie zastosowano patent w postaci odcięcia koncówki (1,5cm) rurki i zalozenie jej spowrotem (dziurka powstala tuż przy opasce przy silniku). Wtedy wydawala się wystarczająco długa ale dzisiaj, kiedy postala przez noc zauwazylem zie sie nieco "zdeformowała" i przy odpaleniu silnika zaczepiaja o nią łopatki wentylatora Poprostu jest troszke za krótka...










Moje pytanie do was, czy można ją teraz czymś podciągnąć do tyłu (np. jakąś opaską zaczepiając ją o cos sztywnego w komorze silnika) zeby lopatki wentylatora nie zaczepiały o nią? Czy nie zagraża to silnikowi jeżeli będzie ona nieco "jajowata", zwężona podczas pracy w skutek deformacji spowodowanej odciągnieciem jej w druga strone (jak na dwóch ostatnich zdjeciach) ?? Czy wogóle tego nie ruszac i odstawic samochod do czasu zamowienia nowej rurki??

Rurke i tak i tak wymienie tylko minie troche czasu zanim przyjdzie a przydałby sie w tym czasie samochód :(

Bardzo dziekuje za pomoc!!