Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 78

Wątek: Policja zatrzymuje prawko. +50km/h

  1. #21
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post

    Dwa dni temu złapała mnie policja. Teren "niby" zabudowany ale żadnych budynkow nie ma, tak czy siak ograniczenie 50km/h. Jako ze motorem jest inna jazda i predkosci sie nie odczuwa to mialem na liczniku 108km/h i pech chcial ze za zakretem akurat stal patrol. O żadnym zabraniu prawa jazdy nie bylo mowy.

    Czyli wniosek jest taki ze ten przepis do zycia jeszcze nie wszedl.
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 22-05-2014 o 11:02

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Przepis nie wszedł, ale jakiś tam minister dał zezwolenie z góry na możliwość zabrania prawa jazdy w sytuacji stworzenia zagrożenia na drodze. I póki ktoś wyżej, czyli chyba w europie, tego nie uchylą policjanci będą mieli w tym względzie dowolność oceny. Chore.

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  3. #23
    I am sentenced to E32 Vip Awatar Dawid86
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    255
    BMW
    BMW 730i E32 M30B30 10.93r.
    Skąd
    Katowice
    Dokładnie chory przepis ponieważ nie jest obiektywny zależy między innymi od humoru policjanta. Kolejny przepis potwierdzający luki w prawie polskim a dokładniej znowu dowolna interpretacja.
    BMW 7 FOREVER
    Cars are my drugs.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ulv
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    154
    BMW
    ex E38 750i
    Skąd
    Chorzów
    Ograniczenia vs praktyka: trasa Chorzów-Łódź. Co parę metrów ograniczenie do 70 km/h i radar. Dość spore natężenie ruchu, ale bez zakorkowania. "Lewy pas" jedzie z prędkością 2-krotnie wyższą niż ograniczenie.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo
    Moje zdanie: nie powinno się zabierać prawa jazdy za WYKROCZENIA (pomijając sytuację, w której ktoś przekroczy liczbę punktów), za to za skrajną nieodpowiedzialność, wymuszanie, zajeżdżanie, piłowanie ile wlezie (ogólnie sytuacje, w których ktoś łamie KARDYNALNE przepisy i powoduje istotne zagrożenie w ruchu drogowym - mimo, że punktów może wcale dużo nie być z tego) proponowałbym kierować od razu do sądu z możliwością odebrania uprawnień jak za jazdę pod wpływem. I bez możliwości wystawienia mandatu. W USA coś podobnego funkcjonuje, przynajmniej w większości kraju - ktoś przegina, to go zwijają i się tłumaczy potem. Ale przy okazji warto by popracować nad ograniczeniami, bezsensownymi terenami "zabudowanymi" czy znakimi (co 50 metrów inna dozwolona prędkość, wiele takich miejsc widziałem, mimo że droga nadal prosta i dwupasmowa to po kolei 50("zabudowany"),70,100.
    I tak, moim zdaniem mniejsze zagrożenie powoduje ktoś, kto na autostradzie zapie*dala 200km/h w nocy, przy dobrych warunkach i pustej drodze (a przekracza prędkość o ponad 50km/h i można mu za to zabrać prawo jazdy) niż ludzie, którzy z czystego egoizmu ładują się na lewy pas prosto przed rozpędzony samochód bądź wymuszają pierwszeństwo w każdy inny sposób i tym podobne przypadki. Nie mówiąc już o wyprzedzaniu na pasach, gdy samochód przed zaczął hamować żeby przepuścić pieszego, czerwonych światłach, jeździe na centymetry i innych manewrach pt. "ja umiem lepiej, ja zdążę i nic mi za to nie zrobicie"

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Ciekawe czy tutaj zastosują odebranie licencji http://www.youtube.com/watch?v=6YUBjJiF0tE

  7. #27
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    głosujcie dalej na PO ... z jednej strony podwyższyli prędkość na autostradzie do 140 km/h z drugiej strony mocno zmienili granice tolerancję błędów videoradarów i nie ma znaczenia że 2 lata temu kiedy zwiększali ustawowo prędkość na autostradzie do 140 nie sugerowali się bezpieczeństwem ... a dzisiaj nie potrafią zrozumieć że nawet wymuszenie zmiany opon (letnia / zimowa) to granica tolerancji wynosi +- 7 km/h

    jaki obywatel > taki rząd > takie prawo
    Pić trzeba ! Jeść można !

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Pewnie, głosujmy na PISS. Oni za przekroczenie o 50 km/h wyślą na przymusową wycieczką na jasną górę, a raczej ciemnogród górę. Auto zlicytują na potrzeby parafii, bo w końcu kościół biedny i na nic nie ma, a ksiądz musi mieć smartfona żeby mieć wgląd do zdjęć różnej maści.

  9. #29
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Zavoli Zobacz posta
    Pewnie, głosujmy na PISS. Oni za przekroczenie o 50 km/h wyślą na przymusową wycieczką na jasną górę, a raczej ciemnogród górę. Auto zlicytują na potrzeby parafii, bo w końcu kościół biedny i na nic nie ma, a ksiądz musi mieć smartfona żeby mieć wgląd do zdjęć różnej maści.
    Ale to nie zmienia rzeczy że to fakty kontra przyslowiowe pierd.... już taki jeden ryzy pierd...kiedy to piss był u władzy i chciał zaostrzyc polityke energetyczna ze ma fobie wobec ruskow ... a dzisiaj sam ten ryzy mowi wiecej i zwoluje unie energetyczna !
    Ostatnio edytowane przez olejus ; 06-06-2014 o 22:40
    Pić trzeba ! Jeść można !

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Dla mnie fakt jest jeden - nie ma na kogo aktualnie głosować, bo to wszystko jest mniej lub bardziej szkodliwe dla zwykłych obywateli. Politykę mam centralnie w poważaniu, tak jak i kler, chociaż kler zdecydowanie bardziej. Generalnie wg mnie chodzi tylko i wyłącznie o odstawienie na jakiś czas szopki, bo po prostu system szkolenia kierowców jest beznadziejnie skonstruowany od podstaw i nie ma pomysłu co z tym zrobić skoro sam szkielet jest zeżarty przez łapówkarstwo. Jednak jestem zdania, że na takich artystów jak ten z jutuba powinno nakładać się mandaty odpowiadające w 100% wartości auta, którym w danej chwili jechał i minimum 10 lat bez prawka. Swoje widziałem i nie życzę nikomu.

    PS. rude lubię, nawet bardzo :D ryżych jednak mniej haha
    Ostatnio edytowane przez nino ; 06-06-2014 o 22:49

Podobne wątki

  1. OSIECK k. Pilawy 23-25 WRZEŚNIA 2011 (z okazji GERMAN FESTU) 50km od WAWY
    Przez hugoslawek w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 18:48
  2. Włoska policja i BMW
    Przez -czarek- w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 17:21
  3. Postojówki niczym Policja...
    Przez Livre w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 18:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •