Witam Wszystkich !
Jestem szczęśliwym posiadaczem BMW E38 740i rocznik 1995 autko posiadam od 10 lat.
Panowie mam następujący problem od dłuższego czasu doskwiera nam straszny smród paliwa,spalin? (porównywalny do zapachu ze skutera lub fiata 126p :D ) na początku był on mniejszy i tak z upływem miesięcy lat stopniowo rósł.. Zapach ten jest na tyle mocny ze czuć go bardzo intensywnie podczas jazdy szczególne gdy przyciśnie się mocniej po gazie ale tylko na zewnątrz tzn podczas jazdy z otwartą lub nawet lekko uchyloną szybą... Jeżeli wszystkie szyby są zamknięte po zapachu nie ma śladu...
Jeżeli chodzi o bak był on dość nie dawno łatany, nie widać też gołym okiem żadnych wycieków...
Rok temu na metalowych przewodach idących od pompki wymieniałem gumowe łączenia też nie wiele pomogło...
Wydechy były spawane nie mają żadnej rdzy ani dziur...
Autko ma wycięte katalizatory i nie wymieniałem nigdy filtra paliwa więc w tym widzę jakąś nadzieje na zlokalizowanie usterki. Mechanik zaproponował mi ściąganie baku i tam szukać problemu chce tego uniknąć bo tak jak pisałem bak był łatany jakieś 3 lata temu i wątpię żeby to tam coś jej dolegało;/
Jeżeli ktoś miał podobny problem i chce się podzielić jakąś dobra radą będę wdzięczny :)

Pozdrawiam !