Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 97

Wątek: Poprawa pracy skrzyni biegów poprzez kodowanie/programowanie. Ktoś się tym bawił?

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)

    Post Poprawa pracy skrzyni biegów poprzez kodowanie/programowanie. Ktoś się tym bawił?

    Jakiś czas temu trafiłem na informację o Trybie miejskim dla skrzyni biegów w E65.
    Biuletyn SIB wspomina o szarpaniu przy zmianie z 3 na 2 i/lub 2 na 1.
    Trafił się akurat klient z takim problemem, postanowiłem wypróbować(tym bardziej, że serwis olejowy i mechatroniki nie rozwiązał w pełni problemu).
    Odpaliłem istę P, wybrałem odpowiednią funkcję(aktywacja trybu miejskiego), przeprogramowałem i przekodowałem sterownik.
    Ista, wcześniej nie chciała aktualizować skrzyni, po wybraniu tego trybu już tak, więc zmienił się program. Niestety nie zapisałem sobie numeru programu.
    Doszedł także wpis +KPLC w FA.
    Po tym wszystkim skrzynia faktycznie przestała szarpać przy zmianie wspomnianych biegów(największy problem był po rozgrzaniu). Klient jeździ kilka miesięcy i jest bardzo zadowolony.


    Druga opcja, to "Redukcja szarpania przy zmianie obciążenia".
    Ta opcja nie zmienia programu w skrzyni, dodaje tylko w FA wpis +NL12(w plikach NCS opisane jako: "Umruestung Schlag nach Schiebephase - Holland" )
    Uruchomiłem w podobnej E65, w której był problem z lekkim przeciąganiem przy zmianie biegu i potrafiło lekko szarpnąć(twardo wrzucał bieg).
    Po tej zabawie skrzynia uspokoiła się.


    Oba samochody to E65 730d przed liftingiem.


    Czy ktoś bawił się tymi funkcjami i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pytanie z innej beczki, czy ww. przez Ciebie opcje są możliwe do wypróbowania w E38?

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Niestety, nie są dostępne nawet w E60
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    W poprzedniej e66 miałem odczuwalną redukcje z 2->1 przy mocnym dohamowaniu. Adaptacja skrzyni pomaga na 2-3miesiące kompletnie usuwająć problem - po tym czasie "nawyki" skrzyni powracają :)
    Ostatnio edytowane przez szatann ; 13-05-2014 o 12:08

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    W poprzedniej e66 miałem odczuwalną redukcje z 2->1 przy mocnym dohamowaniu. Adaptacja skrzyni pomaga na 2-3miesiące kompletnie usuwająć problem - po tym czasie "nawyki" skrzyni powracają :)



    ehhh nie mogę skasować powtórzonego postu.... sry
    Ostatnio edytowane przez szatann ; 13-05-2014 o 12:08

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez szatann Zobacz posta
    W poprzedniej e66 miałem odczuwalną redukcje z 2->1 przy mocnym dohamowaniu. Adaptacja skrzyni pomaga na 2-3miesiące kompletnie usuwająć problem - po tym czasie "nawyki" skrzyni powracają :)
    To nie jest zwykłe kasowanie adaptacji. W pierwszej opcji to programowanie i inne kodowanie sterownika skrzyni biegów
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    To nie jest zwykłe kasowanie adaptacji. W pierwszej opcji to programowanie i inne kodowanie sterownika skrzyni biegów
    Tak tak masz racje, kodowanie to inna bajka, podrzuciłem do tematu poprawy pracy skrzyni ze adaptacja na jakis okres tez pomaga...

  8. #8
    Elbich
    Gość
    Cursor w jaki sposób zmieniałeś tryby pracy skrzyni? Możesz coś więcej napisać? Włączyłeś czy wyłączyłeś tryb miejski? W którym trybie auto szybciej zmienia biegi? Czasem i u mnie lekkie szarpnięcie się pojawia, ale przede wszystkim włączyłbym tryb w którym będą szybciej zmieniane biegi aby auto mniej paliło :)

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Elbich Zobacz posta
    Cursor w jaki sposób zmieniałeś tryby pracy skrzyni? Możesz coś więcej napisać? Włączyłeś czy wyłączyłeś tryb miejski? W którym trybie auto szybciej zmienia biegi? Czasem i u mnie lekkie szarpnięcie się pojawia, ale przede wszystkim włączyłbym tryb w którym będą szybciej zmieniane biegi aby auto mniej paliło :)
    Może zacznij od aktualizacji programu w sterowniku skrzyni i silnika?

    Sorry, że post pod postem, ale inaczej mógłby być niezauważony

    Żeby za chwilę nie dostać kolejnego takiego samego pytania.
    Nie kodowałem niczego przy użyciu NCS expert. Używałem ISTA P.
    Wspomniałem tylko, jakie dodatkowe opcje pojawiły się w kluczu FA po wybraniu danego trybu. Co można użyć jako podpowiedź i spróbować dodać klucz za pomocą NCS Expert i przekodować auto(skrzynię, DSC ew. silnik jak jest taka możliwość) i sprawdzić czy coś to dało


    Opisy jak obsłużyć NCS expert oraz jak go przygotować do pracy są od dawna w internecie. Wystarczy poszukać.
    M.in. na stronie bmw-diag.pl.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 20-03-2016 o 21:45
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Po zmianie separatora, tloczkow i adaptera w mechatroniku w skrzyniach 6HPXX powyzej 2003 roku problem twardej redukcji 2-1 znika prawie we wszystkich skrzyniach.

    W tych ktorych robilem to sam pomoglo we wszystkich.

    Przy jednym z samochodow (e61 535D) dodatkowo po wymianie konwertera na nowy - skrzynia znacznie szybciej zmieniala biegi.

    Dodam ze bylo to odczuwalne bez jakiejkolwiek jazdy adaptacyjnej.

    Klient byl bardzo zdziwiony jak bardzo zmienila sie charakterystyka pracy skrzyni na plus.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-11-2017, 17:27
  2. [skrzynia] Poprawa pracy skrzyni biegow - trik.
    Przez Sebek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 144
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 15:19
  3. Air ride do 750. Ktoś się interesował tym?
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 21:32
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 09:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •