Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 97

Wątek: Poprawa pracy skrzyni biegów poprzez kodowanie/programowanie. Ktoś się tym bawił?

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar doto04
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    61
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Tczew
    Sebek, twój patent z rurą wody się świetnie sprawdził więc wymiana tłoczków powinna też pomóc w moim przypadku (biegi 1-2-3)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril

    Post

    Przekodowałem skrzynię Ncs-em jakiś czas temu. Dorzuciłem +KPLC oraz +NL12. Po wykonaniu tej operacji zrobiłem jak do tej pory jedną trasę i niestety niewiele mogę powiedzieć na temat pracy skrzyni. Było jedno cięzkie zrzucenie z 2 na 1 przy zatrzymaniu. Od tamtej pory jeżdżę tylko po mieście oraz na kilkunastokilometrowych odcinkach poza miastem i nie miałem jak do tej pory tego szarpania. Od paru dni bawię się Istą i program proponuje mi aktualizację prawie wszystkich sterowników poza sterownikiem skrzyni co mnie zdziwiło, ponieważ Ista P widzi w opcjach wyposażenia dokodowane wartości. Nie wiem czy jest to wynikiem tego, że soft w skrzyni jest na tyle wysoki, iż nie trzeba go aktualizować, bądź też nie ma wyższego oprogramowania, czy też z powodu niskiego stopnia upgrad'u pozostałych sterowników. Nie chcę ryzykować programowania tylu sterowników, bo nie mam icom'a i Ista łączy się przez k dcan, a poza tym skrzynia ładnie pracuje po samym przekodowaniu Ncs'em.
    Dzięki cursor za naprowadzenie.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duchu
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    104
    BMW
    e65 745
    Skąd
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Może zacznij od aktualizacji programu w sterowniku skrzyni i silnika?
    Czy NCS mogę to zrobić przy podłączeniu auta do jakiegoś zwykłego prostownika ? Skąd pobrać odpowiedni soft do aktualizacji ?

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Możesz to zrobić WinKFP. Soft masz w SP daten.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Zbichu czy możesz opisać co gdzie w NCS przekodować. Podstawy już znam. Kodowałem światła,kierunki i inne pierdoły.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duchu
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    104
    BMW
    e65 745
    Skąd
    Opole
    Popieram przedmówce :)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez laso Zobacz posta
    Zbichu czy możesz opisać co gdzie w NCS przekodować. Podstawy już znam. Kodowałem światła,kierunki i inne pierdoły.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
    Myślałem, że mowa o programowaniu. Proszę napisać o co konkretnie chodzi. Jeśli chcecie aktualizować oprogramowanie ASB, to należy wykonać programowanie WinKFP, a soft jest zawarty w SP daten z jak najwyższym nr. Myślę, że dla E65 preFL wystarczy 53. Jednak nie jest to taka jednoznaczna sprawa i jeśli sterowniki powiązane ze sterownikiem EGS (głównie chodzi o DDE) nie były upgrade'owane, to WinKFP sam nie zaproponuje nowszego softu. Sprawa jest niby prosta ale też dosyć zawiła jeżeli ktoś tego nigdy nie robił. Ciężko jest tez podać tu instrukcję na srebrnej tacy gdyż każdy przypadek może okazać się zupełnie inny. Mam za sobą przerwane wgrywanie oprogramowania sterownika EGS w E60 co nauczyło mnie paru rzeczy.
    Odnośnie kodowania, to tak jak można wywnioskować z mojego poprzedniego postu musi być odpowiednio "wysoki" soft (stąd słuszna propozycja upgrade). Następnie dodaje się FA (domniemam, że zrozumiałe dla osób, które kodują) w postaci +KPLC - aktywcja programu do jazdy miejskiej. Ja dorzuciłem sobie jeszcze +NL12 -aktywacja tłumienia szarpania przy zmianie obciążenia ze względu na moment jakim obdarzyłem swój motor.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Rozumiem czyli należałoby dodać te dwa wpisy w FA w module skrzyni. Nie robiłem tego jeszcze ale jakieś instrukcje sie znajdzie. Czy mogę spobować kodować jeśli nie mam zamiau uprad-ować? Mam problem ze skrzynia. Zrzuca twardo biegi z 2-1 i 1-2. Brak kanału jest przeszkoda aby robić mechatronic. Plza tym chce weeliminować wszystkie inne opcje

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez laso Zobacz posta
    Rozumiem czyli należałoby dodać te dwa wpisy w FA w module skrzyni.
    Zmieniając VO (vehicle order) dodajesz wpisy FA do modułu CAS i LMA. Instrukcje znajdziesz w necie. Warto spróbować samego kodowania. U mnie wystarczyło.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Dałeś mi klina z tym VO. Nowy skrót. He he. Rozumiem że szukać instrukcji z dodawaniem wyposażenia FA. Dodać te dwa kody o których pisałeś do modułu skrzyni. Z tego copamietam to EGS tam chyba zmieniałem wpis NIC

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-11-2017, 17:27
  2. [skrzynia] Poprawa pracy skrzyni biegow - trik.
    Przez Sebek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 144
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 15:19
  3. Air ride do 750. Ktoś się interesował tym?
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 21:32
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 09:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •