Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Płyny eksploatacyjne w 750iL

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz

    Płyny eksploatacyjne w 750iL

    Mam prośbę, a mianowicie czy ktos mógłby mi poradzić czy do BMW 750iL z 1993r z przebiegiem ponad 300.000 km wlać olej mineralny, czy może półsyntetyk (i jakiej firmy najlepiej)? - dodam, że nie mam pojęcia co jest aktualnie zalane.
    Po drugie jaki wlać olej do skrzyni i do tylnego mostu oraz czy warto je wymieniać (mechanicy różnie mówią)?
    Jakie wlać płyny (hamulcowy, chłodzący, do wspomagania)?
    Jakie filtry wybrać (prosze o podanie jakichś numerów, bo ciężko coś znaleźć po samej nazwie producenta i marce auta)?
    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje eksploatacyjne odnośnie 750! ;)

  2. #2
    ja do E32 750 polecam Shell 10W/30 polsyntetyk.

    Co do mostu tylnego to olej wymienia sie co duza inspekcje (Inspection II) i jest to normalny zabieg zalecany przez BMW.

    Plyn chlodniczy co 3 lata

    Plyn hamulcowy co 2 lata (symbol zegareczka w polu gdzie sie wyswietlaja diody serwisowe)

    Jesli idzie o skrzynie, to to zdania sa podzielone, ale ja wymieniam. Olej zalezy od typu skrzyni jaka masz w samochodzie

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    No właśnie nie wiem co było robione, gdyż udokumentowane serwisy kończą się w 2005 roku, a później to już pustka :( . Czyli mniemam, że lepiej wszystko wymienić - tak?

  4. #4
    Przeciez jak wymienisz oleje i plyny pozostale to nie zaszkodzi. Moze zaszkodzic jak nie wymienisz.
    dzialaj!!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Ok! Ale mam jeszcze jedno pytanko - czy jak mam wspomaganie i NIVO zalane zwykłym ATF czerwonym, to powiniennem wymienić na ten zielony? Niektórzy piszą, że jesli było długo jeżdżone na tym czerwonym (niby tylko do uzytku krótkoterminowego), to zmiana na zielony może mi do reszty dobic NIVO.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ...Sporo czesci znajdziesz w linku ponizej(filtry,numery i ceny rowniez)

    http://sklep.intercars.com.pl/

    ...Wchodzisz w osobowe>bmw>model>z prawej sie wyswietla grupy>dalej filtry>po najechaniu kursorem z prawej pojawi sie opis tech.produktu....

    jak bys czegos niewiedzial daj na priv..Sprzedaje w InterCarsie na codzien i oblatany jestem :P

  7. #7
    No z tym NIVO to masz racje, moze pociec, ale nie musi. Olej jaki ma byc zalany jest napisany w korku i bedzie to albo CHF7.1S albo CHF11S.

    Ja bym wymienil, bo i wspomaganie z servotronikiem zupelnie inaczej wowcas dziala.

    Uklad NIVO i tak nie jest wieczny, wiec naprawa i tak kiedys nastapi.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzięki Wam za pomoc! Mam pytanie czy przed zmianą tego płynu trzeba jakoś wypłukać układ, a jeśli tak, to jak to się robi i czym?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •