Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: GETRIEBEPROGRAMM usterka w el. sterowaniu asb

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    GETRIEBEPROGRAMM usterka w el. sterowaniu asb

    GETRIEBEPROGRAMM (usterka w elektronicznym sterowaniu automatycznej skrzyni biegów) taki komunikat wyswietla mi sie co jakis czas a takze zapalaja sie kontrolki abs i asc na zolto po przejechaniu paru kilometrow. Po wylaczeniu silnika wszystko wraca do normy i za kolejne pare kilometrow znow sie zapalaja kontrolki abs i asc na zolto.
    Jakis czas temu ok 1 miesiac byl wymieniany olej w skrzyni czy to moze byc od tego , moze ktos podpowie czy to cos groznego sie szykuje?

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    BYO O TYM KOMUNIKACIE JUZ DUUUZO POSZUKAJ PRZY POMOCY FUNKCJI SZUKAJ!!!
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    mnie jak wyskoczył taki komunikat przy podpowiedzi kolegów wymieniłem aku i do dnia dzisiejszego go nie widze. ;D Tak więc kolego podjedz jutro zakup aku. załóż przejedz sie i będzie po sprawia. tak mysle ;D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    bo to wlasnie dzis mi sie te problemy pojawily jak auto zaparkowalem na pare godzin w miescie tak normalnie to tylko w garazu je trzymam, rano z garazu wyjechalem 15 min jazdy i bylo ok pozniej po kilku godzinach postoju przyszedlem i mysle sobie co jest do cholery...

    sadzicie koledzy ze to akumulator?

  5. #5
    U mnie wlaśnie tak było raz dobrze a pózniej kiszka

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    178
    BMW
    E65
    Skąd
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez komando07
    mnie jak wyskoczył taki komunikat przy podpowiedzi kolegów wymieniłem aku i do dnia dzisiejszego go nie widze. ;D Tak więc kolego podjedz jutro zakup aku. załóż przejedz sie i będzie po sprawia. tak mysle ;D
    U mnie niestety nowy akumulator nie pomogl, jezdze od 2 lat i narazie nic sie nie dzieje, biegi chodza idealnie (wyswietla mi ten komunikat). Mysle ze moze wymiana oleju w skrzyni by pomogla. Komputer tez nie wykazal bledu skrzyni.
    5.0 V8 IROC-Z28

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    mi tez wymiana aku nie pomogla. Nadmienie ze pali sie u mnie na zolto abs i asc. (6stycznia idzie auto do zrobienia abs i asc)Czy mozesz napisac kiedy w jakich sytuacjach wyskakuje ci komunikat. U mnie podczas postoju np na czerwonym. Podczas jazdy w tyl i w przod nie ma to miejsca tylko jak auto stoi (wcisniety hamulec lub pozycja P na skrzyni). Chcialem sie jeszcze zapytac jak z tym zyc? czy np jak wyskoczy komunikat to mozna roszac ze swiatel; wtedy jakos ciezko to idzie czy lepiej ponownie uruchomic samochod wtedy blad sie resetuje i na nastepnym postoju najprawdopodobniej znowu wyskakuje:(

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sebol
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    251
    BMW
    e60
    Skąd
    Świetochłowice
    ....ja tak tylko podczepie sie do tematu a mianowicie chodzi mi o te GONGI ktore pojawiaja sie razem z komunikatami idzie je jakos sciszyc bo wczoraj omalo nie dostalem zawalu .....jade sobie w nocy i GONG malo wody w spryskiwaczach a odglos taki ze moja kobietka obok szpilkami wybilaby mi dziure w podsufitce :D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    wymieniłem czujnik ABS i wszystko wróciło do normy:) skrzynia nie wyswietla juz komunikatow wszystko dziala jak trzeba

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •