Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Rozkrecanie dawcy

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Siemka:) Witam po przerwie:) niestety 2 dni przed majowka moj kolega rozbil sie moim bmw... niby mocno nie uderzyl ale popsul duzo elementow... ku jego szczesciu kupilem dawce:) 740ia (za chwile rozkoduje win) przekladam z niego duzo blach czyli maske zderzak blotnik klape 2x drzwi pas przedni lampe spryski itd:) chce tez przelozyc srodek i tu sie pojawiaja moje pytania:)


    Pyt 1 :

    Dawca ma czarna lamana grzana skore z pamieciami w supert stanie - biore:) ale co wziac? rozumiem ze boczki fotele itd ale co jeszcze zeby dzialala pamiec i elektryka ? moduly jakies? gdzie one sa? (ja mam u siebie zwykle skorki bez elektryki tylko grzanie:) ale dawca i moje auto to przedlifty)

    Dawca ma mala nawi a ja zwykle obc - co wziac zeby przelozyc wszystko tak zeby dzialal przynajmniej komputer i radio?:) bo nawi i tak uzywac nie ebde ale no czytnik itd wszystko jest...:) wiec wezme wszystko i pytanie CO konkretnie wziac zeby wziac wszystko i nie napotkac problemow:) (lacznie z ramka:P)


    Pyt 3 - ona ma intensywne mycie a ja nie (mam spryski ale nie podlaczone nie mam instalacji - co wziac z dawcy zeby spryski zadzilaly :)

    PYT4 - chce servtronic - jak wymienic co wziac ?:)

    jak cos mi sie przypomni to dam znac:) i bede dopisywal w tym temacie a tymczasem ide rozkrecac... pozdro! (ps bedzie duzo gratow do 740 ia ale to w osobnym temacie jak juz wezme wszystko do swojej to napisze co mi zostalo)


    Numer podwozia WBAGF61090DG39744
    Kod typu GF61
    Typ 740I (EUR)
    Typoszereg E E38 ()
    Seria 7
    Rodzaj konstrukcji LIM
    Układ kierowniczy LL
    Drzwi 4
    Silnik M60/2
    Pojemność skokowa 4.00
    Moc 210
    Napęd HECK
    Skrzynia biegów AUT
    Kolor FJORDGRAU METALLIC (310)
    Tapicerka STANDARDLEDER/SCHWARZ (N6SW)
    Data prod. 1995-01-26


    Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)
    S214A AUT.STABIL.-CONTROL+TRAKTION(ASC+T) Automat. ukł. przeciwpoślizg. (ASC+T)
    S216A SERVOTRONIC Wspomaganie układu kier. Servotronic
    S295A LM RAEDER/STERNSPEICHE 96 Obr. BMW, st. le. Exclusivstyling
    S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny elektryczny
    S415A SONNENSCHUTZROLLO FUER HECKSCHEIBE Roleta przeciwsłoneczna tylna
    S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours
    S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
    S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.
    S438A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Wersja z drewna szlachetnego
    S456A KOMFORTSITZE ELEKTRISCH VERSTELLBAR Fotel komfort z pamięcią
    S464A SKISACK Worek na narty
    S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
    S500A SCHEINW.WASCHANL./INTENSIVREINIGUNG Inst.czyszcz.refl./Czyszcz. intensywne
    S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł
    S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna
    Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)
    S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional
    S629A AUTOTELEFON MIT KARTENLESER VORN Tel. sam. sieci D z czytn. kart z przod.
    L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria
    S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Brak konserwacji pokrycia zewn.

    ahh nikt nie wie nic:D no ze ja sie nie znam to wiem :D ale ze Wy nie wiecie...:d:D



    Edytuj posty !!!!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 08-05-2014 o 15:02

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Musisz troszkę odczekać, zanim ktoś odpowie ;-) Fotele najlepiej bierz w całości. Jest możliwe, że masz całą instalację do podłączenia elektryki, a jeśli nie, to musisz wypruć wiązkę z dawcy. Wtedy na pewno znajdziesz wszystko, co potrzebne. Co do Navi, to też zapewne będziesz potrzebował wiązki, ale mogę się mylić. No i jeśli nie miałeś tv, to jednak musisz mieć czytnik, albo tuner, żeby Ci coś wyświetlało na monitorze, a więc jednak zawartość lewego boczka polecam brać.
    Jeśli dawca ma spryski, to zapewne ma ksenony. Bierz i nie zastanawiaj się, bo świecą o niebo lepiej, niż zwykłe. Co do instalacji, nie rozbierałem, ale pewnie dojdziesz po trochu przy rozbieraniu. Na pewno dodatkowy zbiornik płynu jest.
    Serwotronic bym sobie darował, chyba, że z Twoim wspomaganiem jest coś nie teges. Niby to fajne, ale jednak awaryjne po tylu latach użytkowania i raczej drogie w naprawach. Ja stawiam na prostsze rozwiązania.
    Tak, czy owak, sporo roboty Cię czeka...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    jak sam rozbierasz dawce,to bez problemu dodasz do siebie,rób zdjęcia wszystkiego co wyciągasz i odłączasz , gdzie się znajduje wszystko krok po kroku, jak wszystko będziesz wkładał do auta to wyciągnij całą wykładzinę podłogową u siebie łatwiej kłaść z dawcy instalacje elektryczną.
    730

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •