Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektryka] Nie działają klawisze multifunkcji w kierownicy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok

    [ elektryka] Nie działają klawisze multifunkcji w kierownicy

    Witam. Mam problem od trzech dni przestały mi działać klawisze multifunkcyjne w kierownicy (wszystkie). Dziś rozebrałem kierownicę nie widać tam oznak jakichkolwiek ingerencji, a połączenia wyglądają ok.
    Czy to po prostu padły same klawisze i jak to sprawdzić? Dodam, że również nie mają one podświetlenia. Nie wiem co dalej sprawdzić. Pozdrawiam.

  2. #2
    Zapewne padła Ci taśma biegnąca do kieownicy.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    A JA SIE POCHWALE CHOC NIE MA CZYM :razz: ze u mnie czasem te klawisze np od zmiany stacji wogole nie dzialaja a po jakims czasie jest ok ale narazie nie jest to uciazliwe i nie zdarza sie czesto ale tak jak mowi JAY to tasma w kierce
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #4
    I jeśli dobrze pamietam, to kosztuje kilkadziesiąt złotych, więc nie jest to jakaś tragedia.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Tak dokładniej to o której to której to taśmie myślicie, bo po odpięciu tej idącej co klawiszy po prawej stronie jakiś prąd był na jednym czy dwóch kablach.

  6. #6
    Szczerze mówiąc to nie wiem, bo u mnie to póki co działa, ale kilku kolegów na forum opisywało ta usterkę, na spotach też był poruszany ten temat, dla tego wiem co jest przyczyną usterki. Natomiast sama taśma jak wygląda- nie wiem. Ale zadzwoń po prostu do ASO i pwiedz że chcesz kupić taśmę która idzie do kierownicy do sterowania multifunkcyjnego i po kłopocie. Z tego co wiem to taśma się po prostu przeciera i nie da się jej naprawić, więc trzeba kupić nową. Ale te 60 czy 80zł to nie jest jakiś wielki wydatek
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Z tego co zaciągnąłem języka w ASO to nie słyszeli o przecierających się taśmach natomiast kilkakrotnie zmieniali same klawisze.

  8. #8
    Oni nigdy nie słyszeli o rzeczach, których wymiana kosztuje grosze. Zapewne wymeinili by Ci z chęcią z tego powodu pół silnika :] Ja do gości z ASO podchodzę ze sporą rezerwą. Przynajmniej ci w Krakowie mają conajmniej znikomą wiedzę na temat E38 i generalnie mam z nimi same złe doświadczenia. Wiem że na forum kilku kolegom przytrafiła się awaria taśmy, natomiast o usterce klawiszy nie słyszałem. Nie rozbierałem nigdy kiery z multifunkcją, ale podejrzewam że klawisze są ułożone nad płytką drukowaną, zapewne coś na wzór takiej, jaką znajdziemy w zwykłym pilocie do telewizora. I jedyne co się może w takiej płytce zepsuć, pomijając mechaniczne uszkodzenia, to przetarcie obwodu na skutek iluś tam tysiecy naciśnięć klawisza. A nie wierzę że nagle się wytarły na płytce wszystkie obwody, bo np przycisk od telefonu używa się kilkaset razy mniej od głośnosci czy zmiany utworu. Tak więc moim zdaniem jest to usterka pomiędzy kierownicą a urządzeniami odbierającymi sygnał z kierownicy, czyli zepsuta jest część łącząca te 2 rzeczy- taśma.
    A z ciekawości, pytałeś się ile ich zdaniem będzi kosztowała naprawa?
    I oczywiście, jeśli źle rozumuję, to bardzo proszę Kolegów z forum o poprawienie mnie
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •