Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Jak pokutować za swoje grzechy, czyli obszerna opowiesc o zakupie BMW F02

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Post Jak pokutować za swoje grzechy, czyli obszerna opowiesc o zakupie BMW F02

    Piękna biała perła, 2012 r. F02, czarny środek, bez wypadek, ori lakier na aucie. Uszkodzone lewe przednie zawieszenie. N54b30 z przebiegiem 160 tys. km. Super, taką chciałem. A że w temacie BMW jestem już kilkanaście lat, mam jeszcze na stanie poprzednie generacje jak e38 750il i e66 730li wiedziałem, co kupuje. Aukcja coopart, wygrałem i czekam, VAT zapłacony u Niemca i czekam, laweta opłacona i po ponad miesiącu jedzie. Już z daleka widze, jaka jest piękna, Laweta podjechała, Rozliczam się z kierowcą i oglądam, Faktycznie śliczna. Auto już na moim warsztacie i… o kurcze, brakuje śruby górnego wahacza, tego, co spina sworzeń ze zwrotnicą. Aż niemożliwe. Jedna śrubka do wsadzenia i auto naprawione? Podpinam zdjętą klemę, szyby działają, dociągi tez. Nie ma jak sprawdzić oleju, ale co tam, odpalamy. TYK, jeszcze raz TYK, TYK strzela rozrusznik. Dobra akumulator słaby, podpinam na kable. TYK. Kurde, może kable słabe, zostawiam na prostowniku z 30 min i bawię się w środku. Hmmmmm monitor głowy nie działa i nie gra głośnik lewy w drzwiach. Ale to drobiazgi, zrobi się. Oglądam dokładnie pod maską, coś mi zaczyna nie pasować. Brakuje rury dolotowej do turbo, wtyczki nie podopinane i ogólnie jakoś, tak jakby uczeń składał auto. Ciepło mi się zrobiło, zakładam klucz na wał i staram się zakręcić. No kurw… stoi na Dębowo, ale ok, może skrzynia, może rozrusznik trzyma, bez paniki. Oglądam od dołu. Misa na odpierdziel założona na czerwony silikon, spuszczam olej. Zlewam 15 litrów o dziwo czystego jasnego oleju. Ale 15 litrów? (Aktualnie bardzo staram się nie używać wulgaryzmów i postaram się tez do końca tego tekstu) Już wszystko wiem, zawieszenie rozkręcone specjalnie, aby auto nie było jezdne, aby naciągnąć przyszłego klienta, po prostu zrobić wała, i ja na tego wała się nabrałem. Zdejmuje miskę oleju. Odkręcam panewki. Pierwsza stopa, OK. Druga stopa OK. ale zaraz, zaraz, coś one tak dziwnie przykręcone. N54 ma łamane korbowody, czyli stopka korbowodu pasuje tylko do tego korbowodu, z którego została odłamana. A tu nic nie pasuje. Wszystko pomiksowane. 3 stopka, 4 stopka, wszędzie nowe panewki, nawet nie ruszone, nie jeżdżone, ale zle wszystko poskładane. 5 korbowód i mamy cię, panewka odwrócona. 6 korba tez zle złożona, ale wał cały. Tak się temu przyglądam i nie ma smoka od pompy oleju. Jak to nie ma smoka od pompy!!!? Ktoś wymieniał panewki, zle poskładał, nie założył smoka i odpalił? Do tej pory nie znam odpowiedzi, co mogło się stać. ALe naprawdę koledzy to tylko początek tajemnic auta. Kończę, bo piwo już mnie muli. Na pierwszą ratę opowieści o mojej pokucie, bo naprawdę tak to traktuję. Wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 19-12-2023 o 15:35

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Kurde, Emil, ale wtopa... Starego misia na sztuczny miód wzięli :/ Oby nie było najgorszego.

  3. #3
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Nie wiem jaką decyzję podejmiesz co do losów tego auta, ale tak czy tak wytrwałości.
    jeżeli zdecydujesz się na reanimację to wrzucaj jakiś update co jakiś czas.
    p.s. jak 15L oleju było zalane to i smoka wtedy nie potrzeba.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Trochę muszę wytłumaczyć, czego nie zrobiłem na wstępie, Auto kupiłem w 2019 r. i to, co opisałem miało miejsce 4 lata temu wiec auto było w miarę świeże i nowe

    Ale dobra. Dalsza cześć.
    Wyciągam silnik. Weryfikacja, wał w sumie nie taki zły, nawet za bardzo nie porysowany, a więcej na nim starej panewki niż samego uszkodzenia. Pojeździłem po kilku warsztatach zajmującymi się wałami korbowymi i każdy mówię, że wału BMW się nie szlifuje. Bo ogólnie można znaleźć nadwymiarowe panewki do tego silnika. Plan był taki, obrobię tylko jedną korbę składam na grubszych panewkach i jazda. Wał okazał się krzywy, ale to tez się robi. Niestety po objechaniu 5 korby okazało się, że jest lekkie pękniecie. Osobiście tego nie widziałem, dostałem tylko info na telefon. Szukam wału. Jest jeden na allegro 3500 zł, OK. podobno dobry sprawdzony itp. Kupuje. Do tego jeszcze jedną korbę, bo była porysowana od obróconej panewki. Silnik na wózek i rozbieramy. Wszystko robię spokojnie, dokładnie. Nie spieszę się. Składałem go chyba z 2 tyg, Robiłem to w przerwach od klientów w pracy. (jak, kto się wie to żyje z naprawy aut i mam warsztat mechaniki samochodowej) Nowe łańcuchy, uszczelki, wszystko ma być na tip-top. Auto przyjechało do mnie na wiosnę 2019 r. a silnik poskładałem w grudniu tego samego roku. Wsadzamy silnik, 1,5 dnia i odpalamy. Pracuje prawie dobrze, może trochę mocy ma za mało, ale jeździ. Przejechałem autem około 100 km i tak pod koniec grudnia wracam sobie do domu i myślę przycisnę. Dodałem gazu na liczniku 160 nagle auto zgasło, tz obroty spadły i ja się toczę na luzie. Jedyne szczęście, że tak dotoczyłem się pod swoją bramę. Próbuję odpalić, rozrusznik tylko tyka. Ja wiedziałem już co się stało, znowu się zatarła. Wyszedłem z auta, pierdolnąłem drzwiami i zostawiłem tak pod bramą na 2 tygodnie, Nawet nie chciałem do nie podchodzić.

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Dreszczowiec w odcinkach, to lubię :D

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Lepsze niz seriale na netfixie ��

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    A czytałby kolega forum, to może by nie trzeba było pokutować:
    https://7er.pl/showthread.php/53881-...%C4%87-eFy-N54

    Nie mniej aż się zalogowałem, żeby połączyć się w tej smutnej historii. N54 to super silnik..... tylko panewki ma chorowite :/

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    N54 oj jakiego kaca mialem przez ten silnik....

    Wracajac do tematu- coraz wiecej "walow" mozna sciagnac z USA... podmianka silnika na zajechany, skrzyni, navki, lamp sa juz niestety na porzadku dziennym



    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 25-09-2023 o 20:57
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Minęły 2 tygodnie, trzeba coś z tym autem zrobić. Nie może tak stać na podjeździe w nieskończoność. Skrzynia na P, nie da się przełączyć z kabiny. Pojechałem do pracy po bałwanka, inflator i linkę. Wkręciłem ucho z przodu, podjechałem E38, podczepiłem linkę, naprężyłem ją trochę, aby po odblokowaniu skrzyni auto nie zjechało i do tego mnie nie przejechało jak będę leżał pod spodem. Podstawiłem bałwanka podłączyłem inflator z powietrzem, podniosłem auto i wlazłem pod spód odblokować ASB. Udało się. A że jeszcze byłem trochę podarty z żoną musiałem wszystko zrobić sam. Otworzyłem bramę, ustawiłem kierownice w F02, tak aby wjechać w bramę i wciągnąłem e38 na posesje. Odczepiłem linkę i z wielkim trudem podepchnąłem białego Gruza tam, gdzie stała chyba z pół roku, aż do wiosny. Decyzje taką podjąłem po tym, jak jeszcze z mikro nadzieją spróbowałem kluczem ręcznie obrócić wał. I tak stała sobie gdzieś do maja czy czerwca. A ja spoglądałem, jakie to teraz fajne BMW robią. Dodam, tylko że równo 5 lat kupiłem w ciemno również z USA e53 n55 lekko uszkodzone błotnikiem i z urwanym drążkiem kierowniczy. Naprawiłem sam, miało znikomy przebieg 69 tys. km i żona jeździ tym autem do dzisiaj. No i tak się myślałem, że jak raz coś fajnego i dobrego w dobrej cenie kupiłem to, dlaczego by nie spróbować szczęścia jeszcze raz. Gdy przyszła dobra wiosna, wraz z kolegą załadowaliśmy moje "szczęśćâ" na lawetę i wiozę do siebie do warsztatu. Moja decyzja była taka, kupuje silnik, nie naprawiam ponownie tego, bo już i tak z 8 tys. wydałem i tak ogólnie pierdolę te przedszkole. Ale już wtedy znaleźć taki silnik to był naprawdę duży problem. Po kilku tygodniach przeglądania Allegro znalazłem nawet 50 km od siebie na dużej stacji demontażu, Silnik miał kosztować 12 tys. zł. Dzwonie, że przyjadę w weekend. I tu miałem pierwszy raz szczęście. Weekend był zakrapiany i po prostu przepadł ten wyjazd. W poniedziałek patrze, aukcji nie ma, dzwonie i pytam się, czy to dalej aktualne itp. itp. Pani odpowiada, że już nie, bo okazało się, że silnik był przytarty na panewce i poszedł na części. Uffffff, była gwarancja rozruchowa i wydaje mi się, że nie było by problemu z odzyskaniem pieniędzy za motor. No ale moja robota, wsadzić, wyjąc oleje itp., czas, sami wiecie. Następna decyzja, kupuje silnik z montażem. Stawiam auto, płacę za silnik, płacę za montaż i odbieram sprawne jeżdżące auto.
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 25-09-2023 o 21:50

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    N54 oj jakiego kaca mialem przez ten silnik.... [...]
    I do tego palca do tego nie przyłożyłeś :D

    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    [...] Następna decyzja, kupuje silnik z montażem. Stawiam auto, płacę za silnik, płacę za montaż i odbieram sprawne jeżdżące auto.
    Please, no! :D

Podobne wątki

  1. [E38] Słodki Jezu, za jakie grzechy?!
    Przez Patromierz w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 20:58
  2. Kto przetestuje tak swoje BMW ??
    Przez Jakub w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 10:44
  3. Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 23:22
  4. Sprawdź swoje IQ
    Przez chester w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 03:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •