Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 143

Wątek: Tanie OC dla aut w wieku 25 lat + dodatkowa zniżka - 70%

  1. #51
    Początkujący Użytkownik Awatar SStefan
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    44
    BMW
    2004 740D E65
    Skąd
    Wrocław
    Przeczytałem ten wątek i wynika z niego że większość wad i "przeciw" to jakieś pokutujące mity. Widzę za to, że mało kto pamięta o bardzo ważnym aspekcie w razie szkody z OC - brak szkody całkowitej. Nie życzę nikomu, kto ma ładne E32 a niedługo nawet pierwsze E38, żeby mu babka w nowym kaszkaju rozwaliła auto, w które wpakował grube $$$ w renowację, a zdaje się, że jest tu paru takich. Ile takie E32 z przełomu lat 80/90 stoi w eurotaxie? 6 tys.? 8 tys.? Wartość naprawy większa niż auta, szkoda całkowita, różnica wartości przed szkodą i wraku - dostajesz 2 tysiące i co najwyżej kopa w dupę na pożegnanie - możesz się jeszcze sądzić 3 lata z niewiadomym skutkiem, raczej mizernym. Na żółtych tablicach nie ma takiej opcji - masz prawo a nawet obowiązek naprawiać choćby to miało kosztować 10 razy tyle.

    Jakbym wpakował w samochód kilkanaście czy kilkadziesiąt tys. w renowację a jego wartość w tabelach wg. rocznika nadal byłaby poniżej 10k to bym się nie zastanawiał nawet minutę nad żółtymi blachami tylko leciał to załatwiać. Ale o tym się nie myśli dopóki się coś nie stanie...
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 19-12-2018 o 08:06 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jednego pod drugim!

  2. #52
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    SStefan,
    nie ten temat.
    Rozumiem twoje argumenty, ale nawet zdaje się tutaj na forum był przypadek, gdzie auto było na żółtych, miało kolizję, nie ze swojej winy i ubezpieczyciel miał w doopie fakt takich tablic.
    Teoria swoje, a życie swoje.
    Żeby nie było, że jestem zatwardziałym przeciwnikiem.
    Miałem e32 na żółtych i w mojej obecnej sytuacji wisi mi i powiewa kalafiorem pchanie się w to raz jeszcze, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

    Tak jeszcze tytułem zakończenia z mojej strony OT w tym temacie.
    Przytaczając podany przez Ciebie przykład pani w kaszkaju i obowiązek prawny naprawy auta na oryginalnych częściach.
    Odwróć sytuację. Ty uderzasz w kaszkaja, uszkodzenia twojego auta są znaczne. Już pomijam fakt naprawy auta tej pani z twojego OC.
    Jeszcze dobrze nie minie szok powypadkowy, a już nad głową stoi Ci urzędnik nakazujący odbudowę twojego auta.
    W analogicznym przypadku ale bez żółtych tablic wstajesz, wychodzisz i żyjesz do przodu.
    Jak widać to jest miecz obosieczny.
    A ja lubię minimalizować straty i na ile to możliwie autonomicznie podejmować decyzję odnośnie moich zabawek.
    Tak jak większość, tak i żółtodzioby mają swoje plusy dodatnie i plusy ujemne.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 18-12-2018 o 19:33

  3. #53
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    właśnie dlatego ja również się boję żółtych tablic. A jakby trzeba sprzedać i wiadomo że w PL, to ciężko za dobrą kasę sprzedać nawet warte jej auto, i chcieć za granicę, to się podatek należy. Od sprzedaży własnego auta, własnej krwawicy. Gdzie normalnie auto sprzedasz i cześć, a tu musisz się podzielić. Bo to już dobro narodowe...

  4. #54
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    W chwili obecnej zniżka dotyczy tylko żółtych blach (wyłączając polisy zawarte przed 19.12.18 na opinię etc). Poczekajmy chwilę, bo kasa i to duża ucieka PZM (liczba "członków" nagle uszczupli się i to w dziesiątkach tysięcy). PZM i podległe organizmy będą musiały zwrócić się do innych TU w celu konsultacji/omówienia nowych, miejmy nadzieję owocnych umów. Mam nadzieję, że to chwilowy zamęt. Na marginesie mam auta ponad czterdziestoletnie na czarnych i mam względny luuuz :).

  5. #55
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Dokładnie. Życie nie lubi próżni. Z pewnością pojawi się porównywalna alternatywa.

  6. #56
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Kasa ucieknie też PZU. Co tu dużo mówić. Jeśli w AXA wychodzi mi 650zł, w PZU 1200, a na weterana w PZU 250, to poszedłem do PZU. Ale jak nie ma aletnatywy w PZU, to w życiu nie skorzystam. A co by nie mówić, wiele z tych aut, nie robi przebiegów, nie ma szkód, i to zysk. Który ucieknie,.

  7. #57
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Też mi się wydaje, że ktoś tych ludzi (w tym mnie) osieroconych przez PZU przejmie, bo to zbyt łakomy kąsek.



    Światełko w tunelu?

    "Jak zapewne większość z Was wie firma PZU wycofała się promocyjnej zniżki dla pojazdów zabytkowych zrzeszonych w PZM. Od dziś zniżka 70% będzie naliczana tylko przy samochodzie lub motocyklu na tzw. żółtych tablicach. Z naszych informacji wynika, że dziś PZU uzupełniło komunikat o taki wpis:
    [Oferta wznowieniowa uwzględniająca zniżkę jest wiążąca i nie należy weryfikować statusu pojazdu zabytkowego.”
    Oznacza to, że pojazdy mające już wykupione OC ze zniżką będą mogły kontynuować ubezpieczenie bez żadnej weryfikacji na dotychczasowych warunkach. Byleby mieć ciągłość. Jest to całkiem niezła opcja i na pewno wielu osobom pomoże.
    Problemem są nowe ubezpieczenia.
    PZM i Automobilklub Polski nadal pracują nad tym, aby w przyszłym roku zniżka na poprzednich zasadach istniała. O postępach będziemy informować]"

    ~źródło: https://www.facebook.com/PojazdyZaby...89196091149335
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 21-12-2018 o 08:35

  8. #58
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    W moim przypadku, OC + koszt członkostwa w PZMOT na kolejny rok wyniosą 396PLN.
    Miasto blisko Warszawy, silnik 3.5L, zniżka 65% w PZU.
    Tegoroczny update.
    Te same warunki, tym razem OC + członkostwo w PZMOT wyniosło mnie 367PLN.
    PZMOT zdrożał w stosunku do poprzedniego roku o 8PLN, OC w PZU potaniało o 36PLN.

    Moja agentka ubezpieczeniowa potwierdziła to co zacytował tuczi.

  9. #59
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy uratowani, a dodatkowo nie będzie już potrzebna karta PZMot :D

    https://spidersweb.pl/autoblog/zmian...z-wszystko-pzu
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 21-12-2018 o 09:01

  10. #60
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    No i bajki. Będzie jeszcze taniej :D

Podobne wątki

  1. [E32] Nowe Tanie wtryski Lucas dla M30 oraz M42
    Przez ManiacDrifting w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 21:39
  2. Dodatkowa pompa wody
    Przez pablo_k3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 11:42
  3. Dodatkowa elektryczna pompa wody-ogrzewanie
    Przez wilk9585 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •