Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: E38 Spadek MOCY !

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź

    Post E38 Spadek MOCY !

    Witam
    Walcze z moją e38 już długo. Wymieniłem wiele i dalej mam brak mocy w zakresie 4800-6000 obrotów. Przy 4800 mam 265 koni. Seria nie ma tak dobrego wyniku. A czemu dalej jest "dziura". Motor to M60b40 z manualną 6ką. Sprzęgło spiekowe reszka Sachs. Wydech sportowy przelotowy. Brak katalizatorów. Wspawany X-PIPE. Dolot K&N w oryginalnej puszce. Wymienione uszczelki kolektora ssace oraz kolektora wydechowego. Wydech uszczelniony, dolot tak samo.
    Moje pomysły jeszcze :
    *wymiana ODMY ?
    *wymiana przepływomierza ?
    *wymiana kompletu cewek ? (świece nowe)
    *sprawdzić rozrząd ?
    Co myślicie ?
    Wykres z Hamowni do wglądu.

    BTW większość z Was nie zdaje sobie sprawy ale nie ma tych 286 koni. Za pierwszym razem na Hamowni wyszło mi 254 konie. A ścigałem się z 740i w automacie 95 rok i 740i w automacie 99 rok i objechane to ile one miały ?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SajneK
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    241
    BMW
    E38 740D 2000r
    Skąd
    Warszawa
    Miały automaty, to duza roznica.
    Ja bym podmienił przeplywke

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez SajneK Zobacz posta
    Miały automaty, to duza roznica.
    Ja bym podmienił przeplywke
    Tak. Na ich niekorzyść

    Sprawdź czy na jałowym są odczyty z czujnika wałka

    Przepływomierz można wyczyścić.
    Jak kombinowałem z V12 to na jałowym potrafiło być 2kg/h różnicy, między przepływomierzami
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    załatw przepływke do podmiany cewki można chyba pomierzyć ???? ogółem wynik i tak zły nie jest na kilkunastoletnie auto a może wydech powoduje ten efekt??

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar S1 POLAK
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    220
    BMW
    Było e36 320is,e46 320i ,jest e38 735i automat ;)
    Skąd
    735i z Hildesheim-Niemcy,Ja z Cięciny-Powiat Żywiecki
    Blog
    7
    cewki możesz zmieżyć łatwo
    ---https://www.youtube.com/watch?v=HDuXpZM8MUg
    albo po zmroku lub a cimnym pomieszczeniu zdejmij osłone cewek i zobacz czy iskrza za zapalonym ,która iskrzy -do wymiany ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    podmień przepływkę na ori i wsadź oryginalny filtr powierza. Po zmianie filtra powietrza na sportowy często jest spadek mocy ponieważ komputer jest zaprogramowany pod stary filtr. Po zmianie na taki filtr powietrza trzeba udać się na tzw. mapowanie silnika, tak jest przynajmniej w przypadku subaru impreza. Jak rozrząd nie hałasuje to nie zaglądamy tam, chyba że są wycieki itp. Na cewki bym nie stawiał bo wraz z obrotami (mimo że jest dołek w mocy) to moc delikatnie rośnie.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kilka moich luźnych uwag:
    - do korekcji warto by dodać wilgotność powietrza (oprócz widocznych temperatury i ciśnienia)
    - hamownie inercyjne lubią zaniżać moc, ze względu na charakter ich pracy - są lepsze do porównywania efektów modyfikacji przed/po niż do mierzenia faktycznej mocy
    - kwestia nadmuchu na chłodnice (powinien być proporcjonalny do prędkości samochodu) - w naszych silnikach mamy visco, być może zaszła sytuacja, że w przedziale który wskazujesz, nastąpiło otwarcie termostatu, wyrzucenie gorącej wody na chłodnice i włączenie visca/wentylatora które bądź co bądź odbiera trochę mocy od silnika
    - dobrze było by zrobić co najmniej trzy pomiary (być może były robione) a nie opierać się tylko na jednym
    - fajnie by też było wrócić do serii i zobaczyć ile ma seryjny silnik, a potem dopiero sprawdzać efekt po modyfikacjach (patrz drugi punkt)
    - modyfikacje wydechu i dolotu mogą dać zgoła odmienny skutek od oczekiwanego, szczególnie usuwanie katalizatorów czy wspomniany X-pipe

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź
    Pomiar był wykonywany na 5 biegu ponieważ wtedy jest dużo dokładniej. Dłużej się auto wkręca.
    Kolejny pomiar na 4 biegu okazał się gorszy - wynik 254 KM ale silnik był już mocno gorący.
    Przed zrobieniem X-Pipe i wymianą uszczelniaczy pod kolektorami wydmuchał 253 KM i 350nm. Wiec te operacje pomogły.
    Tu coś jest nie tak z powietrzem / paliwem / iskrą jedno z 3ch. Ponieważ powyzej 5000 obrotów puszcza ciemny dym z rur.
    Czyli na moje oko przepala paliwo którego jest podawane za dużo lub które nie ma iskry. Mogą cewki nie domagać przy wysokich obrotach i nie dopalać paliwa ?
    Co widać na filmiku :
    https://www.youtube.com/watch?v=e2hc...ature=youtu.be

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Te trzy rzeczy o których piszesz wykazał by na 100% pomiar AFR, ale na oko widać że dostaje za mało powietrza.
    Nie wiem czy masz Vanos - jeśli tak to wypadało by sprawdzić czy on się prawidłowo przełącza.
    Ciśnienie paliwa też można by sprawdzić, może filtr masz zapchany i już nie przepuszcza wystarczającej ilości paliwa.
    A powiedz mi czy na 4 biegu też robili Ci przed pomiarem pomiar oporów?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    2
    BMW
    e38
    Skąd
    WWA/Soch
    m60 nie ma vanosa, ale jeśli filtry są ok i reszta i było to wystrajane to pojęcia nie mam. Na katalizatorach podobno jest dużo czujników lambdy - może tu leży pies pogrzebany ?

Podobne wątki

  1. Spadek mocy ?
    Przez slim w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-12-2012, 17:36
  2. Zmiana tłumika a spadek mocy
    Przez slim w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 10:00
  3. [mechanika] Spadek Mocy
    Przez Armani w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2010, 12:59
  4. spadek mocy w 750-ce e38
    Przez rafcioz8 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 17:12
  5. E38 740 spadek mocy M62B44
    Przez dealer25 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 12:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •