Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem ze skrzynia po wypadku

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    8
    BMW
    730D Long
    Skąd
    Lublin

    Post Problem ze skrzynia po wypadku

    Witam tydzien temu mialem mały wypadek a mianowicie na autostradzie zagapiłem się i na zakrecie wjechałem w bariery ochronne wysokosci okolo 60cm a dokladniej najechałem na nią prawą strona kołami i prześlizgnąłem się podwoziem a wkoncu spadłem spowrotem na droge.Na szczescie ani mi ani pasażerom nic się nie stało a co do samochodu efekt końcowy był taki że oberwal mi sie prawy róg zderzaka wystrzeliły poduszki z prawej strony kurtyny przod tyl i w drzwiach przod tyl,wystrzeliły 2 opony felgi takze sa delikatnie pogięte nie wiem jak to sie stalo ale przednia lewa opona byla tez pokancerowana,oberwana plastikowa osłona silnika jakis kawalek cieniutkiej aluminiowej blachy z okolic silnika,ucierpiala takze prawa końcówka drążka jest na niej rysa od uderzenia samochod jest pochylony na prawa strone jest to różnica okolo 5-6 cm,kierownica podczas jazdy na wprost jest troche przekrecona w prawą strone tak jakby zbieznosc byla zle ustawiona.Wczesniej opony mialem 245/45/18 teraz zalozylem 225/40/18 zimówki bo innych narazie nie mialem.Samochod odpala jedzie kierownica jest troche przekrecona w prawa strone po ujechaniu 200 metrow zapala sie trakcja samochodu nie sciaga ani nic jest delikatne bicie w kolach ale nie ma tragedii zrobilem po wypadku jakies 100 km i nie bylo zadnych problemow do dzisiaj odpalilem ruszylem po chwili przy spokojnej jeździe poczulem jakby skrzynia mi zredukowala bieg uczucie jakby zaczela sama hamowac i za chwile zaswiecila sie trakcja, skrzynia zaczeła szarpac przy zmianie biegow jak sie zagrzala chwilowo przeszlo zmieniala płynnie biegi .Po zgaszeniu i przerwie 30 minut wsiadlem ponownie do auta odpalilem ruszylem zapalila sie trakcja a po chwili tak jakby włączyl sie tryb awaryjny slabo ruszala z miejsca przestala zmieniac biegi nie mogłem wlaczyc na tryb s ani na +/-,przy ruchach drazkiem zmiany biegow z p na r z r na n i d sa delikatne stukniecia szarpniecia tak jak to w trybie awaryjnym.Przed wypadkiem wyszykowalem sobie samochod wymienilem wszystkie koncowki drazki tulejki z przodu wszystkie 4 sprężyny wymienilem olej w skrzyni filtr i uszczelke.Dodam że po wypadku nie zauwazyem zadnych wycieków i moje pytanie ktore kieruje do was czy ta trakcja moze miec związek ze skrzynia biegów? ze cos nie gra nie wiem opony sa nie takie jak powinny byc felgi sa krzywe lub przez ta koncowke drazka kier. skrzynia moze mi tak wariowac? wczesniej nie bylo z nia zadnych problemow zmieniala biegi idealnie.Proszę o pomoc bo jestem w tej chwili za granica w holandii i nie mam za bardzo jak sie ruszyc gdzie kolwiek.Mysle o zmianie kół na inne proste mam np stalówki 195/65/16 5/120 i jutro chyba od tego zacznę.Proszę takze was o opinie

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Kolego przedewszystkim trzeba zapiąć autko na komputer i odczytać błędy z systemu ABS, ASC/DSC oraz skrzyni i to naprowadzi Cię na usterkę. Napisz tutaj co wyświetlił komputer i wtedy będziemy mogli coś poradzić. Pozdrawiam

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    8
    BMW
    730D Long
    Skąd
    Lublin
    zaczne jutro od zmiany kól i zobacze jak bedzie sie zachowywała skrzynia,codziennie pracuje i dopiero w sobote bede mogl się udac gdzies do warsztatu

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    8
    BMW
    730D Long
    Skąd
    Lublin
    Witam dzis chcialem jechac zmienic koła odpalilem samochod wrzucilem D ruszyla normalnie ale po przejechaniu 10 metrow obroty tylko rosly a ruszala bardzo słabo dodam że specialnie nie czekalem az sie rozgrzeje tylko odrazu ruszylem wiec olej w skrzyni nie mial kiedy się zagrzac moje pytanie brzmi czy adaptacja skrzyni moze tutaj pomóc?zamierzam w sobote jechac na kompa zobaczyc jakie bledy ma i spróbowac z ta adaptacja myslicie że to cos powaznego?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Przecież pisałem Ci żebyś od razu jechał podpiąć pod komputer. Podyskutujemy jak odczytasz błędy...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Słyszałem kiedyś, że po odpaleniu poduszek, komputer samochodu dostaje sygnał, że auto nie nadaje się do jazdy i wprowadza się w tryb serwisowy. Możliwe, że w Twoim przypadku jest tak samo.
    W każdym razie bez podłączenia do kompa i sprawdzenia błędów, nikt Ci z fusów nie będzie wróżył.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Wątpię aby tak było , widziałem kilka e38 z czerwoną kontrolką poduszki i jechały normalnie chyba że sygnał bierze z czegoś innego...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    8
    BMW
    730D Long
    Skąd
    Lublin
    Witam bylem dopiero dzis na kompie z moja e38 bo bylem zawalony robota.Mieszkam w holandii i ciezko tu o dobry warsztat wiec wybralem ten najblizej zeby nie meczyc tej skrzyni gosc mi wyskoczył z komputerkiem ktory wygladal jak malutki kalkulator firma launch no i odrazu mi sie to zle skojarzylo ale mysle lepszy rydz niz nic.Jak dojechalem to skrzynia byla na biegu awaryjnym i palila mi sie trakcja kazal mi zgasic samochod i podlaczyl błedy ktore wykrył to bład biegu drugiego i blad predkosci tego biegu czy blad predkosci skrzyni co o tym sadzicie?zrobil mi takze adaptacje (reset) podczas mojego wypadku skrzynia prawdopodobnie dostała strzała od spodu bo zerwało taka mala prostokatna aluminiowa osłone tak jakbys spod miski oleju na skrzyni czy z okolic skrzyni nie wiem co teraz mam robic mysle zeby pojechac okolo 30 km ode mnie tam maja bosch kts 670 prawdopodobnie i moze tam mi cos wyczarują ? nie znam sie na tych komputerach do diagnostyki i nie wiem co jest dobre a co złe prosze o wasze opinie.Bo jak skrzynia jest do rozbiorki i roboty to nie chce robic tego w holandii.Jak juz podam auto do polski na lawecie i tam bede dłubał.Robilem w holandii skrzynie w audi A8 4.2 2002 rok i wynioslo mnie to 2300E i auto wracalo 3 razy na gwarancje a w polsce zrobiliby mi to za polowe tej kwoty takze

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    8
    BMW
    730D Long
    Skąd
    Lublin
    dodam jeszcze że chwile po wypadku probowalem zjechac na pobocze i auto nie chcialo zapalic tak jakby wlasnie wyskoczyl ten blad po kolo 15 minutach auto normalnie odpalilo

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    8
    BMW
    730D Long
    Skąd
    Lublin
    moze ktos spotkal sie z takim przypadkiem i moze mi pomoc?lub podpowie co dalej robic?

Podobne wątki

  1. sprawca wypadku nieuznany co robić?
    Przez e4r5t w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 13:31
  2. problem ze skrzynia
    Przez Coyot009 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2012, 22:15
  3. Naprawa po wypadku?
    Przez Mejo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 09:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •