Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: m52b28 ciezko odpala , dławi sie na zimnym

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1

    Post m52b28 ciezko odpala , dławi sie na zimnym

    witajcie ! od około pół roku moja 7 cieżko odpala na zimnym silniku po nocy , tzn. trzeba ja krecić 2-3sekundy zeby załapała , i przez pierwszy kilometr jazdy lekko sie dławi i szarpie przy puszczaniu gazu. jak silnik jest już letni to pali i jedzie normalnie na gazie jak i na bp. czasem przy 2tyś. i dodaniu gazu na 3 albo 4 lekko raz minimalnie szarpnie jak by zapłon wypadł ale czuje to tylkoja bo naprawde ledwo jest wyczuwalnie .

    wczoraj zabrałem sie za to i zaczołem od wymiany swiec , i myslałem ze przeszło jej bo ma wiecej mocy ,płynniej jedzie ale znowu ciezko pali i irytuje mnie to . podpinałem pod kompa i 0 błedów . czujnik wału był wymieniany na orygonalny vdo 1,5 roku temu.

    macie jakieś pomysły? mam dugie auto z m52b25 wiec moge próbować przezucac jakieś graty tylko jakie? tamta pali "od szczała"

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Zaglądamy w akumulator i ogólnie w ładowanie na alternatorze. To po pierwsze. Po drugie zaglądamy i czyścimy zawór regulacji biegu jałowego, tzw. silniczek krokowy. Jeżeli to nie pomoże to sprawdzamy samostartem wszelakie uszczelki w kolektorze i dolocie, to jest ważna sprawa bo przez nią potrafią wypadać zapłony na zimnym silniku. M52 to bardzo wdzięczny silnik ale pod warunkiem że się o niego dobrze dba.

  3. #3
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Czujnik położenia wałka powinien być siemens, na VDO mogą być podobne problemy. Sprawdź czy masz wszystkie cewki w porządku, tzn. podmień je z drugiego silnika, najlepiej po jednej lub dwie i sprawdzaj czy się poprawia. Komp moze nie pokazać błędu uszkodzonej cewki.
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez tomcad Zobacz posta
    Czujnik położenia wałka powinien być siemens, na VDO mogą być podobne problemy. Sprawdź czy masz wszystkie cewki w porządku, tzn. podmień je z drugiego silnika, najlepiej po jednej lub dwie i sprawdzaj czy się poprawia. Komp moze nie pokazać błędu uszkodzonej cewki.
    VDO to jest Siemens. Dokładnie to samo. Oryginał :) Kiedyś się nawet nazywał Siemens VDO. Mam i nie narzekam, jak i wielu innych posiadaczy BMW.
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    dziś przed pierwszym rozruchem zmierzyłem napiecie na aku. i było 11.40 v wiec troche mało chyba . jutro załatwie prostownik to bede ładował i zobacze czy pomoże. a co myślicie o filtrze paliwa ? nie zmieniałem jeszcze a zrobiłem 35tyś km. tyle ze wkreca sie dobrze wiec paliwo chyba ma

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    to na razie nie ruszaj filtra, skup się na podładowaniu akumulatora no to prawda 11,4 V na akumulatorze to oznacza jego końcówkę.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska

    Post

    czujnik położenia wałka do tego czujnik temp SILNIKA nie temp powietrza zasysanego i sprawdzić ładowanie na aku powinno być 13,9 wzwyż do 14,6 maks jeśli nie ma sprawdzić w pierwszej kolejności masowanie silnika, w drugiej alternator to tyle do odpalania ciężkiego. Co do dławienia się na zimnym silniku to sprawdzić przepływomierz, harmonijkę z kolektora dolotowego czy nie popękała i ogólną szczelność układu dolotowego świece i cewki dają objawy bujania autem na wolnych obrotach i zlej reakcji na nagłą zmianę położenia pedału gazu z wolnych obrotów plus słyszalny odgłos złego spalania przy wylocie z tłumika u ciebie jeszcze bardziej słyszalne bo to 6-cio garowa rzędówka z tego co kojarzę. Zabrudzony silnik krokowy daje efekt "złego" wchodzenia lub schodzenia z obrotów a ty mówisz, że się wkręca, więc zostawiłbym na później. Zobacz po odpaleniu na wyłączonych wszystkich urządzeniach typu światła klimy itd czy obroty są w pozycji niskiej po odpaleniu świateł powinny wzrosnąć jeśli masz slaby aku obroty te po odpaleniu mogą być przy wszystkim wyłączonym na wysokim poziomie. na teraz tyle mi się nasuwa i w takiej kolejności bym patrzał. Jak coś zaobserwowałeś jeszcze to pytaj może będę wiedział.

    P.S. temat czujnika temp silnika jest często pomijany przez diagnostów ale widziałem już czujniki, które zawieszały się na temp. pracy silnika czyli kolo 90 stopni jak odpalisz a ecu dostanie ze jest taka temp to wtedy będzie próbowało czytać lambdy które pokażą cuda bo zaczynają + - pracować kolo 40 stopni i regulacja mieszanki przez ecu rozstraja prace silnika w tym momencie i może zalewać go podczas odpalania. Jeśli masz LPG sprawdz czy przez przewód podciśnienia nie dostaje się gaz do ssącego, też tak już miałem i szukałem tego dluuugooo. wystarczy wziąć szczypce i zacisnąć ten przewód na chodzącym silniku i puścić i słuchać czy zmienia swoją pracę jak tak to dostaje lewe paliwo czyli lpg. dzieje się tak jak pęka membrana w parowniku.
    Ostatnio edytowane przez _michaś_ ; 07-05-2014 o 19:28

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    witam po małej przerwie naładowałem aku. do wartości 12.6v , i na drugi dzień rano odpaliła bez najmniejszego problemu !

    pojezdze pare dni i zobacze co bedzie , bo czasem już tak było że sporadycznie odpalała bez problemu po nocy.

    jeśli znowu bedzie problem to bardziej przyjze sie akumulatorowi bo mimo ze ma niewiele ponad rok , juz zaczyna nie domagać .

    ładowanie sprawdzałem i jest w normie

    dzieki za zainteresowanie tamatem i wypowiedzi temat mam nadzieje że rozwiazany , pozdrawiam !

Podobne wątki

  1. [silnik] Nierówna praca na zimnym dławi się, migający check engine
    Przez Pablo7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 16:07
  2. [silnik] 728 B+g szarpie ,ciezko odpala po wymianie czujnika halla
    Przez neo386 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-10-2012, 11:03
  3. ciezko odpala z rana 3.0V8
    Przez krzysiek1989 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 07:22
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 09:12
  5. długo kreci na zimnym motorze i ciezko pali
    Przez paulo79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 13:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •