Witam wszystkich!
nowy to raczej nie jestem bo z Wami od 2008 roku.
Zaczęło się od e38 730d 99r w indyvidualu na rudych skórach, potem srebrne e38 750i 2000r, które zamieniłem na X5 4.4 2001r. Do kompletu dokupiłem e46 330Ci cabrio z 2001r. Sąsiad namówił mnie, żebym sprzedał mu X5, co uczyniłem i zakupiłem X5 4.6iS z 2002r. Seria 3 to nie było auto dla mnie, silnik za mały, auto za ciasne, więc tydzień temu nabyłem e65 760i z 2003r (produkcja 12.2002)

Autko wyposażone przyzwoicie, ale bez większego polotu, co będziemy w przyszłości zmieniać.
Jest:
Dynamic Drive
EDC
RDC, PDC
Aktywny tempomat
wszystkie stołki komfotrowe i regulowane we wszystkich płaszczyznach
Grzanie przód i tył, masaże z przodu.
Softclose i hydrauliczna tylna klapa
Wewnątrz czarna skóra, na zewnątrz TitanGrau czyli w gruncie rzeczy to samo co Anthrazit w e38 :)
Oczywiście jak na 760 przystało dach alcantara i rączki w drewnie, a decha i tunel skóra. Drewienko dwukolorowe :)
rolety tył, oszklenie podwójne

Nagłośnienie S677A HIFI SYSTEM PROFESSIONAL - i tu mam pytanie do Was. Czemu mam w menu od regulacji tonów, opcję LOGIC 7? każde HiFi tak ma czy ktoś kombinował i dołożył Logic7?

Historia auta jest krótka. Od 2003r do 2014 jeden właściciel w Belgii. 240 tyś na liczniku potwierdzone w serwisie. Do końca serwisowane w ASO. Książka serwisowa, sterta faktur, amortyzatory działają jak nowe, elementy zawieszenia chyba też nowe. Skrzynia - nie wiedziałem że może nawet tak równo pracować. Silnik odpala momentalnie, pracuje dość równo i nie ma problemów z podawaniem paliwa nawet ciągnąc do końca obrotów więc pompy paliwa powinny być sprawne. Lakier w 100% oryginalny :) Spalanie na trasie wychodzi mi między 9,7 a 11l czyli raczej z silnikiem wszystko ok.

Oczywiście auto ma kilka mankamentów do zrobienia:
System ABS/DSC nie działa, wywala błąd: valve relay - nie wiem co to,może w tym tygodniu mój mechanik się przyjrzy
Coś jest z audio - brak basu i przód prawie nie gra - radio i końcówki mocy jak w e38? wzmacniacz?
Lewe lusterko się nie składa i szyba kierowcy nie pracuje.
przycierka na lewych drzwiach i zderzaki do odmalowania.
Zacięta zmieniarka.

Zobaczymy jak to wyjdzie kosztowo, ale wydaje mi się że dość dobrze kupiłem. Niby miała być e38 750 ale jednak zdecydowałem się na nowszy model.

Parę zdjęć, niestety auto jeszcze przybrudzone, bo nie miałem kiedy się nim zająć. A zanim zrobiłem zdjęcia to do wnętrza miałem liczne wycieczki klubowiczy BMW klubu Szczecin, więc nanieśli mi piachu ;/ Ale obiecuje, że jak wszystko ogarnę to auto dostanie sesję z prawdziwego zdarzenia :)









Niestety piasek na polanie, plus duża ilość odwiedzających spowodowały zabrudzenie wnętrza (które i tak do czyszczenia się nadaje)


kanapa jeżdżona, pompowana i grzana



dwukolorowe drewno i zarządzanie szybami i roletami






drewniane uchwyty plus sufit w alcantarze








Plany?
Na chwilę obecną ogarnąć to co do ogarnięcia.
Felgi 19/20", a to co jest zostanie na zimę (plany raczej na kolejny sezon)
Wymiana wnętrza na wersję z wentylacją
zmiana czytnika nawiagacji na DVD
Zobaczymy jak będzie grało radio - jak kiepsko to będziemy myśleć co dalej.
Na przyszłość może drugi monitor i lodówka? - ale to odległe plany

pozdrawiam!