Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Bmw pare pytań

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4
    BMW
    e36
    Skąd
    Łomża

    Post Bmw pare pytań

    Cześć Jestem zainteresowany zakupem bmw e38 750 98 rok Prosił bym was o pomoc

    Na poniższych zdjęciach widać pojawiający się olej na kolektorze ssącym ? Poważna usterka ?





    Fotel kierowcy w schludnym stanie, ale za to dość mocno wytarta kierownica przypadłość tych aut ? Zamieniane siedzisko?



    Jaki to model nawigacji ? Odpowiedni rocznikiem ?



    Właściciel twierdzi że tylna kanapa nie jest sterowana elektrycznie więc od czego ten przełącznik ?



    Wiem że niektóre pytania mogą brzmieć dziwnie, ale każdy kiedyś musiał w tym temacie się zagłębić. :D


    Obetrzyjcie zdjęcia może coś dziwnego wam się żuci w oczy, zastanawia mnie ta pognieciona przednia rejestracja.


    http://img01.allegroimg.pl/photos/or.../02/4207570223

    http://img01.allegroimg.pl/photos/or...2/4207570223_1

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw

    Post

    Przełącznik najlepiej sprawdzić używając go ;-) Reguluje wysokość zagłówków. Fotel wygląda na odnawiany, nawigacji z tego zdjęcia nie da się rozpoznać. Może to być MK1 MK2 lub, co mniej prawdopodobne w tym roczniku MK3. Najlepiej wejść w menu, cytuję:

    "Menu główne - Ustawienia (Setting - Einstellungen). Górny prawy róg ekranu pokazuje numery np:: 1-1/72
    Objaśnienie liczb:
    1 = Czytnik Navi (1=MK1, 2=MK2, 3=MK3, 4=MK4)
    1 = Ekran Przedni (1=Professional Navigation mit KolorEkran 2=monochrom)
    72 = Softwareversion Czytnika.
    Powyższy przykład to: Model MK1 z kolorym ekranem i wersją softu 72 (=8.0). Monochrom ekran nie był nigdy w E38 montowany
    MK4 można poznać po logo DVD na czytniku."

    Co do oleju na kolektorze ssącym, to pewnie uszczelki pod pokrywami zaworów do wymiany. Nie wiem, jak w 750, ale w 740, standard.

    Co do fotek, albo źle zrobione, albo geometria tylnych kół do regulacji (ewentualnie elementy gumowe zawieszenia) Chodzi o lewe tylne koło, które wydaje się być mocno pochylone.
    Ostatnio edytowane przez chytrusek ; 04-05-2014 o 20:38

  3. #3

    Post

    Nawigacja Mk3 wychodziła z monitorem 4:3? Wydawało mi się że z kwadratowym wychodziły Mk1 i Mk2, Mk3 był już 16:9 (montowany od września 2000r), Mk 4 to praktycznie to samo co Mk3 tylko dołożona funkcja czytania DVD. Generalnie w tym roczniku na pewno powinien być fabrycznie ekran 4:3

    Kanapa faktycznie nie jest regulowana elektrycznie. Ten przycisk wysuwa tylne zagłówki. Gdyby miał narysowane w dolnej części dodatkowe dwie strzałki w poziomie, to regulowałby też pochylenie oparcia. No i jako opcja była też funkcja pompowania, taka sama jak z przodu w fotelach w wersji "komfort". Takie z resztą są w tym aucie. Swoją drogą ciekawa opcja. Przednie fotele łamane i pompowane, ale bez grzania. W 9 na 10 takich wersji auto pochodzi ze słonecznej Italii :)

    Uszczelki robiłem u siebie w 750 przy przebiegu niecałe 300tyś. Kosztowało mnie to wtedy ok 1000zł (robocizna + oryginalny komplet z ASO). Przy wymianie trzeba uważać, żeby nowe się nie podwinęły, bo dalej będzie lało. Przy okazji można pomyśleć nad wymianą świec, bo jest o wiele łatwiejszy dostęp :)

    Fotele albo wymienione, albo gruntownie odrestaurowane, bo nie ma opcji żeby była taka różnica w stanie skóry pomiędzy fotelami a kierownicą. No chyba że ktoś ma na obu rękach 8 sygnetów ;) Nawet po tylnym boczku widać że mocno wytarty, co się na prawdę rzadko zdarza.

    Tylne koło faktycznie wygląda jakby miało negatyw. Trzeba by dokładnie sprawdzić o co chodzi.

    Ogólnie nie wygląda źle. Połowa ludzi na forum wymieniała lub malowała fotele. Dziwne że ktoś sie nie pokusił o zrobienie kierownicy, bo porządne obszycie to koszt +/- 200zł. Malowanie można spokojnie zrobić samemu. Dzień pracy i kilka dobrych środków do skóry (zmywacz, pasta tonizująca, mleczko nawilżające) to koszt też ok 200zł i fotele wyglądają jak nowe. Dziwne że boczkami się nie zajęli. W związku z czym obstawiam że fotele/kanapa przełożone są z innego auta, ale to nic złego, o ile wszystko działa :) Ciekawi mnie jaka jest cena i jaki przebieg podaje właściciel
    Ostatnio edytowane przez Jey ; 05-05-2014 o 17:39
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar biemdablju7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    394
    BMW
    E65 730D M57TU
    Skąd
    Lubelskie, smakuj życie!
    Nie wiem, jeśli chodzi o tą 750 z tych dwóch linków które autor wrzucił , na rejestracji RDE.. to ja dawno dawno temu ją widziałem juz na allegro, najpierw cena była wyżyłowana na bodajże 17 tyś, kilka razy schodził niżej, a ostatnimi czasy widywałem tą 7 i była wystawiona za coś troche ponad 11 tysięcy. Teraz nie ma chyba ogłoszenia aktualnego, ale jeszcze jakieś 2 tyg wstecz ją widziałem właśnie na allegro.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4
    BMW
    e36
    Skąd
    Łomża
    Zgodzę się z Tobą. Auto pojawia się i znika z różnymi cenami od lipca 2013 roku. Ogólnie ciężki temat, auto taty synek jeździ czasami, prowadza hotel. Ojciec odbiera telefon i mówi że samochodu dawno nie widział więc nie wie jak ono wygląda ehhh Darujemy sobie.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4
    BMW
    e36
    Skąd
    Łomża
    Panowie oglądał może ktoś z was to auto ? http://olx.pl/oferta/bmw-e38-5-4-v12-CID5-ID5K9pJ.html

Podobne wątki

  1. Pare pytań
    Przez BlooDi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 15:06
  2. Pare pytań... e38
    Przez krzysiek1989 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 16:27
  3. [silnik] Pare pytań związanych z zakupem
    Przez Sobon w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:20
  4. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 09:57
  5. e65/e66 pare pytań
    Przez ADASIO w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-12-2009, 18:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •