Strona 179 z 208 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180181189 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,781 do 1,790 z 2080

Wątek: [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

  1. #1781
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Umyć spolerowac i na krótki czas będzie ok
    Ja bym wymienił całe lampy na kryształki to żadne pieniądze obecnie i bez kombinowania
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  2. #1782
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Ale to sa krysztalki tylko z pomarańczowym kierunkiem.
    Polerowaniem da się trocue polepszyć, ale tylko trochę.
    Plastik jest już spekany, wypalony, stary.
    Efektu nowej lampy nie osiągniesz.

  3. #1783
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Umyć wodą z płynem do naczyń wewnątrz a z zewnątrz przeszlifować papierem na mokro o gradacji 800 ,potem 1200 a na koniec 2000. Potem najlepiej polakierować lakierem bezbarwnym i będą jak nowe. Jak nie masz możliwości polakierowania to polerka, ale po samej polerce z czasem brzydki efekt będzie wracał.

  4. #1784
    Początkujący Użytkownik Awatar Osama
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    96
    BMW
    E38 730i Manual
    Skąd
    Kraków
    Dzięki za odpowiedzi, zrobię jak Miro napisał, mam bezbarwny akurat to go wykorzystam. Zrobić ten zabieg na całych lampach czy tylko na tym zmatowiałym? Albo przeszlifowac je papierem całe a bezbarwny tylko na ten kawałek od wstecznego?

  5. #1785
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    Post

    Nie słuchaj głupot i nie myj tych lamp wewnątrz żadnym płynem , bo wymyjesz srebrny odblask i dopiero będzie kiepsko wyglądać.

    Plastik z zewnątrz spoleruj czymkolwiek a od środka wymyj tylko plastik nie dotykając niczego innego ,bo zepsujesz sobie lampy.

    Malowac ich bezbarwnym tez nie musisz bo jak je dobrze wypolerujesz to potem wystarczy dwa razy do roku je lekko przepolerować i będą z zewnątrz jak nowe.

  6. #1786
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Nie słuchaj głupot i nie myj tych lamp wewnątrz żadnym płynem , bo wymyjesz srebrny odblask i dopiero będzie kiepsko wyglądać.

    Plastik z zewnątrz spoleruj czymkolwiek a od środka wymyj tylko plastik nie dotykając niczego innego ,bo zepsujesz sobie lampy.

    Malowac ich bezbarwnym tez nie musisz bo jak je dobrze wypolerujesz to potem wystarczy dwa razy do roku je lekko przepolerować i będą z zewnątrz jak nowe.
    Głupoty to Ty piszesz jak zwykle zresztą ,a ja tych lamp zrobiłem sporo i jakoś nic się nie popsuło. Nie myl tego z przednimi reflektorami bo to zupełnie inny materiał na odbłyśniku.
    @Osama możesz całe zrobić klarem a możesz tylko wsteczny. Ja w e38 robiłem zawsze całe i było miodzio.

  7. #1787
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Głupoty to Ty piszesz jak zwykle zresztą ,a ja tych lamp zrobiłem sporo i jakoś nic się nie popsuło. Nie myl tego z przednimi reflektorami bo to zupełnie inny materiał na odbłyśniku.
    @Osama możesz całe zrobić klarem a możesz tylko wsteczny. Ja w e38 robiłem zawsze całe i było miodzio.
    To idz do okulisty jak nie zuważyłeś co się popsuło ,a popsuć się może/odejść srebrny odblask z poziommych powierzchni tych lamp. Widać to bardzo jak się właśnie wypoleruje klosz. Nie ma to nic wspólnego z przednimi reflektorami. Mycie tylnych lamp polega na myciu od środka tylko i wyłącznie samego szkła , patyczkiem z watą lub podobnym narzędziem , nie dotykając poziomych powierzchni z odblaskiem.
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 01-10-2019 o 12:59

  8. #1788
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja już nie mam siły do Ciebie. A czy wlanie wody z płynem i intensywne poruszanie lampą to jest dla ciebie pocieranie ,tarcie czy ścieranie. Daj se już siana bo czepiasz się a nie masz pojęcia o tym.

  9. #1789
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Ja już nie mam siły do Ciebie. A czy wlanie wody z płynem i intensywne poruszanie lampą to jest dla ciebie pocieranie ,tarcie czy ścieranie. Daj se już siana bo czepiasz się a nie masz pojęcia o tym.
    Czytaj ze zrozumienie w końcu , wyjaśnię raz jeszcze , jak zanurzysz te lampy do wody z jakimś środkiem to wraz z tym środkiem i tą wodą wypłynie też sreberko , które jest na poziomych odblaskach w tej lampie. Teraz jasne ? Gdybyś potarł to sreberko to wytrzesz je do zera . Po myciu tych lamp w wodzie z płynem , po wyschnięćiu powstają ubytki w tym poziomym odblasku. Potem jak wypolerujesz biały klosz cofania to to widać i wygląda to kiepsko.

    Nie mów mi ,że nie mam o tym pojęcia, bo duzo rzeczy robiłem przy e38 , z lampami też

  10. #1790
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Pany muszę tu przyznać rację elvisowi, trzeba ostrożnie z tymi lampami bo faktycznie z tych "przegródek" oddzielających żarówki schodzi ta powłoka.

Podobne wątki

  1. Szybkie pytanie o kierownice m
    Przez JACEK R w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 19:13
  2. Szybkie pytanie o amortyzatory
    Przez wilk9585 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 21:53
  3. Co to za częśc? Szybkie pytanie
    Przez benyhp w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 15:58
  4. szybkie pytanie krzyżak
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 20:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •