Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 89

Wątek: Nie nowy a nowa BMW E38 750il (v12)

  1. #41
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Koledzy wydaje mi się że wiarygodna ocena samochodu może być dopiero po obejrzeniu auta na żywo!!!! Dobrze wiecie jak bardzo mogą oszukiwać zdjęcia......przeważnie na zdjęciach samochody wyglądają o wiele wiele gorzej niż w realu. Przecież 19' to już jest kawał koła więc musi robić robotę.... Mi się akurat takie koło do E 38 podoba ;-)

  2. #42
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Wystarczy kolor (czarny),rant (brak rantu),rozmiar opony i już inaczej koło w tym rozmiarze (19/20) wygląda.

  3. #43
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    To fakt też mam nankanga i znosi tył przy lekkich łukach przy wiekszych predkosciach nawet jak nie chcę także radzę uważać nie wiem czy to normalne czy też inna guma by trzymała ale się przyzwyczaiłem wkońcu jestem ManiacDrifting :D

  4. #44
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    te opony tak maję chcieli mi je sprzedać w 2011 jak zmieniałem ale poczytałem na forach i wszyscy co je kupili i jeździli autami z napędem na tył narzekali że się ślizgają na suchym i na mokrym jest tragedia i kupiłem falkeny 452
    730

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Przede wszystkim dzięki za opinie, za chwilę będę musiał auto sprzedać lub zezłomować :) dajcie chwilę ...

    Druga sprawa to wątek jest prowadzony także lekko dydaktycznie, stąd szczegółowo opisuje to co się dzieje, aby każdy wiedział co się dzieje i czego może się spodziewać po ewentualnych podobnych modyfikacjach. Wielu coś robi i kisi się, aż da na koniec foto, ale tak chyba jest ciekawiej... ? Poza tym liczę na rady, których jak narazie mało.

    Auto jest robione do ala Stance/Vip stylu stąd naciąg na oponie i wygląda ona co napisałem na razie słabo, zwłaszcza przód. Naciąg lekki musi być aby rant felgi mógł być blisko nadkola, później pozostaje tylko kąt koła, jak chcemy jeszcze bliżej. Widać ewidentnie, ze przód wyje do księżyca. Czekam, aż będzie niżej i ukryta zostanie szpara między nadkolem i pójdzie dystans, co wysunie koła...

    Foty auta są robione bez retuszu, mycia itd, wiele aut jakie oglądamy są retuszowane, wystarczy przyciemnić ciemne, rozjaśnić jasne i ucieka brud, szarości nakol itd, 4 minuty w ps-ie, ja tego nie robię, nie lubię niemal niewidocznych zdjęć, mocno ciemnych, czarno białych, bo one nic nie mówią, ukrywają niedoskonałości i są dobre na finał.

    Odnośnie opon, kolega ma drugie już i lata już 7 lat, są dobre, latałem ostatnio szybko, nic się nie dzieje na suchym, chyba ze w lekkim aucie na manualu. Oczywiście różnica może być między marką znaną wymienianą przez przedmówców, ale nigdy nie wynosi ona tyle co różnica w cenie, a to nie do rajdu po zakrętach zakup. Komplet 2000 niecałe, czyli tyle co jedna...

    Ponadto ten wątek i to auto to zabawa, liczę, że mogę popełnić błąd, dlatego zakup nankangu, w razie przy sprzedaży niewiele stracę, i kupie nowe. To jest coś nowego, nie mam schematu...

    Apropo felg, rantów itd, kiedyś nie widziałem innych niż z wielkim rantem, ten błysk!, dziś uważam, że rant przeszkadza, po prostu z niewielkiego kąta nie widać felgi tylko rant, a gwarantuje Wam, że z ukosa felga skręcana i chromowane śrubki wyglądają bajecznie, w porównaniu do samego rantu, tym bardziej w tym i większym rozmiarze MOJE ZDANIE. Ponadto prosty rant jest po prostu "ubogi" Lekki skośny rancik lepiej wygląda z boku, śrubeczki, duże rotory - nie szprychy, rotory z większą powierzchnią, czyli dużo metalu patrząc z boku sprawia, ze felga jest pełniejsza, lepiej wygląda i rzuca się bardziej w oczy, bardziej pasuje do dużych aut. MOJE ZDANiE wypracowane po setkach godzin oglądania... Wystarczy spędzić kilka miechów na oglądaniu felg za miedzą i kilku projektów i szybko można stwierdzić, ze na polskim rynku niema z czego wybierać, zero. Ale to jest moje zdanie, a nie temat do dyskusji tutaj, bo wiem że wiele osób uważa alpinę za najpiękniejszą i nigdy byśmy nie doszli do konsensusu. Niestety czasami mamy ograniczony horyzont, zrozumiałem to jakiś czas temu...

    Apropo wielkosci felgi, być może przyjdzie zwrócić honor Adasio, bo wydawało mi się, ze 19" to najlepsze dla 7 e38, a tu mi pasuje z obliczeń ładnie 20".

    Dzuda,
    mi też na zdjęciach się nie podoba auto przyciemnione do połowy, ale na żywo jest spoko i nie zdecyduję się na przyciemnianie piecowe frontu co było w planie bo po prostu jest w środku ciemniej przez ciemny tył i wygląda to na żywo dobrze, lekko widać jasną skórę... zatem kto co woli, nie przepychajmy się, więcej merytoryki a nie subiektywnej krytyki, Tobie nie znaczy innym. Pytałeś o parametry, myślałem że zapodasz jakieś graniczne et jakie mogę uzyskać dystansami, gdzieniegdzie piszą o dystansach 15-20mm przy et20-25, czyli tak jakby można było dojechać do 0 et dodając dystans. Ale dystanse mogę zamówić dopiero po obniżeniu, bo zmieni się kąt pochylenia koła i odległość rantu felgi od nadkola...

    Tak lepiej, obniżone w ps-ie, rotory dodane w ps-ie, przyciemnione ?:)

    Ostatnio edytowane przez BenyMnemonik ; 26-06-2014 o 17:05
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    auto cało kształt super, daleko mu do złomowania oz też extra , swoją posadziłem tak nisko zaraz jak założyłem gwint nie dało się przejechać przez śpiącego policjanta nie mogłem wyjechać z ulicy gdzie montowałem gwint więc poszedł w górę i po jakimś czasie i tak się ubił i musiałem podkręcić jeszcze wyżej i teraz stoi tak. pozwoliłem sobie zapodać moją fotkę.


    felgi 9x20 et 22 dystans 16 mm , tył 10x20 et 25 dystans 12 mm.
    730

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Turek,
    widzę tu że et po dodaniu dystansu masz przód 6, tył 13 i jeszcze jest miejsce do nadkola bo widzę cień (na szerokosć), nie wiem ile mm... Możesz dać foto z boku nadkola i felgi aby było coś widać, ale miejsca tam jeszcze chyba jest ? Choć masz oponę bez naciągu i wygląda to dobrze, minusem jest zaś to że już do nadkola za bardzo nie zbliżysz dystansem bo trzeć będzie... Dobrze myślę ?

    słowem komentarza, auto na pierwszy rzut oka ma za dużą felgę, wiem, że trzeba mi się na nie napatrzeć aby w oczach nabrało proporcji, bo zazwyczaj oglądam mniejszą felgę na tym aucie, jest to wersja krótka e38, moja jest długa, a mi się wydaje, ze moja felga przed obniżeniem auta jest jeszcze mała w 19", a Twoja w 20" duża, paradoks... Ogólnie fajny setup, i ciekawe auto w tym kolorze, choć wolę jak tył jest niżej od przodu, Twojego przodu bym już nie podnosi, a obniżył tył. Policjantów omijaj ... :P
    Ostatnio edytowane przez BenyMnemonik ; 26-06-2014 o 18:29
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    z tyłu większy dystans już nie wejdzie bo będzie obcierało o nadkola opona 285/30/20 bez naciągu ,pochylenie koła 2,34
    oto fotki.


    730

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Fajnie z tyłu wygląda, masz zdjęcie ze skosu ? robiłeś coś z zagięciem nadkola nad oponą, zaginałeś je ?
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    ranty z tyłu zostały zrolowane mówisz i masz foto.



    te są najnowsze niema nawet w moim temacie powitalnym zapraszam do zobaczenia mojej galerii. chociaż wydaje mi się że ją widziałeś.
    http://7er.pl/showthread.php/1673-bm...ighlight=turek
    730

Podobne wątki

  1. [E32] Nie Nowy ..ale nowa 7er :)
    Przez kubosh w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 195
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 16:02
  2. [E32] Nie nowy ale nowa e32
    Przez RWD w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 11:28
  3. [E32] Nie jestem nowy ale z nowa Historia mojej e32
    Przez e32mały w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 10:42
  4. [E38] Nie "NOWY" ale nowa E38
    Przez DOLAR w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •