Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 89

Wątek: Nie nowy a nowa BMW E38 750il (v12)

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    37
    BMW
    -
    Skąd
    Skąd

    Post

    Ładny long

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Tak jak mówił klasyk..."no ładne cacko" ;-)
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5

    Post

    Wreszcie otrzymałem i zamontowałem wyczekiwaną dokładkę Alpina ... W komplecie przyszedł klej montażowy i dłuższe śruby mocujące spoiler po klejeniu do osłon wewnątrz nadkoli które trzeba na czarno prysnąć bo są srebrne. Musiałem wykonać dwa cięcia, jedno na brzegach przedniego zderzaka przy mocowaniu do osłon wewnątrz nadkola drugie na gumowych chlapaczach. Dokładka pasowała prawie idealnie. Do montażu potrzebne silne klipsy (6 sztuk) które akurat miałem z mini studia fotograficznego, 2 metalowe "zaciskacze", znajomość niemieckiego/angielskiego (instrukcja), bardzo dużo cierpliwości i dokładności. Poniżej 2 foty.















    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Gratuluję takiej sztuki, coraz mniej E38 w takim stanie :) Jakie spalanie w takim longu? Ja dopóki nie skosztowałem V12 (co prawda wersja krótka) nie uwierzyłbym, że ten silnik tyle pali (a pali sporo mniej, niż się spodziewałem). Na jaki silnik chciałeś zrobić swap'a?
    Chciałem na N73B60 i zrobić porządne kute turbo ale silnik po diagnozie się nie do końca nadawał bo tuleje cylindrów nie są podparte i nie jest to korzystne. Później myślałem o N74B60 już uturbionym ale bez napędu na 4 koła e38 chyba by nie wykorzystało potencjału tego motoru, a nie do palenia gumy to bym chciał...

    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Dobry long. Skąd ściągałeś?
    Hamm, Niemcy.
    Ostatnio edytowane przez BenyMnemonik ; 02-06-2014 o 17:19
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Mały przegląd po zakupowy, pomiar ciśnienia w cylindrach wykazał po 266,000 wartości w granicach 14 i 14 z groszem Bar, zatem obyło się bez specjalnych zabiegów na silniku, tylko podstawa. Podstawowe sprawy jakie zrobiłem, dla zainteresowanych tym motorem aby wiedzieli z czym się je v12 i ile kosztuje a jest trochę tego w tym motorze:
    - świece NGK x12
    - kopułka zapłonowa x2
    - palec rozdzielacza zapłonu x2
    - sprzęgło wiskozowe
    - olej silnikowy 8l
    - filtry powierza, oleju, paliwa
    - rolka napinacza, paski pk, alternatora itd
    Koszt +- 2500zł
    Pozostało jeszcze sprawdzić sondy lambda.
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


  5. #15
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez BenyMnemonik Zobacz posta
    Mały przegląd po zakupowy, pomiar ciśnienia w cylindrach wykazał po 266,000 wartości w granicach 14 i 14 z groszem Bar, zatem obyło się bez specjalnych zabiegów na silniku, tylko podstawa. Podstawowe sprawy jakie zrobiłem, dla zainteresowanych tym motorem aby wiedzieli z czym się je v12 i ile kosztuje a jest trochę tego w tym motorze:
    - świece NGK x12
    - kopułka zapłonowa x2
    - palec rozdzielacza zapłonu x2
    - sprzęgło wiskozowe
    - olej silnikowy 8l
    - filtry powierza, oleju, paliwa
    - rolka napinacza, paski pk, alternatora itd
    Koszt +- 2500zł
    Pozostało jeszcze sprawdzić sondy lambda.
    My wiemy ile co kosztuje, zatem jeszcze przed Tobą przewody zapłonowe, uszczelki kolektorów dolotowych i pompa wody, razem jakieś 4k PLN z mocnymi rabatami :D
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 06-06-2014 o 22:09
    pozdrawiam Bartek

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar Harenty1973
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    12
    BMW
    BMW 750IL
    Skąd
    Ostróda
    Witam, ładny long co najwazniejsze v12 :D

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    W planie ładna felga OZ Futura i specjalnie pod nią lub inną felgę zdecydowałem się obniżyć auto. Postudiowałem zestawy i wiele setupów gotowych i wybrałem zawieszenie gwintowane, gdyż nie daje ono ograniczeń w wysokości, zawsze można swobodnie auto podnieść lub obniżyć, jest to mega wygodne. W przypadku niezadowolenia zmienię wysokość, w przypadku zmiany felg także. W mojej opinii lepiej dopłacić, niż być niezadowolonym z gotowych setów -30 czy tam -50. Z marek wybrałem bc racing (br ra), jako jedyne ma regulację kąta pochylenia koła z przodu tzw Camber Plates, co może się przydać w przypadku silnego obniżenia. Tak więc, zawieszenie gwintowane już jest, w najbliższy weekend będzie montaż, z instrukcją oczywiście bo nigdy tego nie robiłem wcześniej :)





    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Gratuluję takiej sztuki, coraz mniej E38 w takim stanie :) Jakie spalanie w takim longu?
    Trasa z tamtego tygodnia do Norymbergi 1400km, 160-180km/h średnio i dynamicznie 15,5l. Miasto zaczyna się od 20l jadąc spokojnie testowałem 1 dzień, im cięższa noga tym w baku większy wir, testuję 2 tygodnie, spalanie 30+.

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    My wiemy ile co kosztuje, zatem jeszcze przed Tobą przewody zapłonowe, uszczelki kolektorów dolotowych i pompa wody, razem jakieś 4k PLN z mocnymi rabatami :D
    A tak dzielę się dla innych, dzięki za info, o uszczelkach nie pomyślałem, sprawdzimy...
    Ostatnio edytowane przez BenyMnemonik ; 17-06-2014 o 19:13
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


  8. #18
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    To od razu Ci podpowiem, że jak masz auto po 97 roku to nie musisz sprawdzać bo będą ok. A jeżeli przed to bym się zainteresował.
    pozdrawiam Bartek

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar Jacques
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    8
    BMW
    BMW 750i 11/1998 FL
    Skąd
    Chodzież
    Ładna 750iL z Hamm, czajiłem sie na nia, byla w moim typie również ;) gdy bedziesz chcial sprzedac chcialbym byc pierwszy na liscie ;))

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Chciałbym się podzielić zdjęciami i doświadczeniami na temat regeneracji lamp i zachęcić wszystkich nowicjuszy i kozaków :) to tego zabiegu. Wiele aut z czasem wygląda na zmęczone, głównie winne temu są oczka czyli lampy, których regeneracja może znacznie odmłodzić auto. W pierwszej e38 przedliftowej przebijającej się w tle zdjęć "regenerowałem" 2 lata temu lampy samodzielnie, czyli polerowałem w domowych warunkach ręcznie bez maszynki (bez napylania odbłyśników), efekt wyszedł ładny w porównaniu do lamp jakie były wcześniej, lekko zszedł kolor żółty z soczewek, ale w porównaniu do lamp z poliftowej wersji jaką prezentuję na zdjęciach, których regenerację powierzyłem profesjonalistom moja robota nie mieści się w skali z dolnej granicy :( Wniosek wyciągam po raz kolejny ten sam: jak ktoś coś robi dobrze i zależy nam abyśmy mieli zrobione dobrze a "nie jest to przysłowiowa bułka z masłem" i wymaga dodatkowych narzędzi i wiedzy, dajmy mu to! bo możemy spieprzyć! Dlatego tego ryzyka w przypadku poliftowych kloszy nie podjąłem :)















    Cytat Zamieszczone przez Jacques Zobacz posta
    Ładna 750iL z Hamm, czajiłem sie na nia, byla w moim typie również ;)
    Jak w obecnej reklamie pewnego banku -> Albo realizujemy, albo snujemy :))) od pewnego czasu staram się realizować.
    Ostatnio edytowane przez BenyMnemonik ; 12-06-2014 o 20:53
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


Podobne wątki

  1. [E32] Nie Nowy ..ale nowa 7er :)
    Przez kubosh w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 195
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 16:02
  2. [E32] Nie nowy ale nowa e32
    Przez RWD w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 11:28
  3. [E32] Nie jestem nowy ale z nowa Historia mojej e32
    Przez e32mały w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 10:42
  4. [E38] Nie "NOWY" ale nowa E38
    Przez DOLAR w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •