Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Witam

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    6
    BMW
    Szukam E32
    Skąd
    okolice Krakowa

    Post Witam

    Witam,
    Jestem Konrad z Krakowa. Forum poznałem około półtorej roku temu.
    Nie posiadam jeszcze BMW. Chciałbym kupić czarne E32 najlepiej z M30B35 w manualu, ze skórą i jak najlepiej wyposażone. Dlatego zarejestrowałem się na forum. Dzięki temu mam dostęp do ogłoszeń forumowiczów (moim zdaniem najlepszy sposób za zakup) oraz ewentualnie będę się Was mógł doradzić co do danego egzemplarza.
    E32 od zawsze mnie się podobało. Zwłaszcza jego sylwetka. W ogłoszeniach można spotkać bardzo dużo zniszczonych egzemplarzy, a E32 w bardzo dobrym stanie może naprawdę się wyróżniać. Z tego co czytałem na forum M30B35 ze skrzynią manualną to dobre zestawienie, dość "ekonomiczne" w porównaniu do innych silników. Nie planuję dużo jeździć, ale spalanie jest dla mnie ważne.
    W sumie rozważam 2 opcje:
    1. kupić coś niedrogiego ( 4 - 5 tyś) i doprowadzić do super stanu (dokładając około 6-8 tyś)
    2. kupić coś w db/bdb stanie (8-10 tyś) i ew. trochę dołożyć.
    Bardziej skłaniam się do drugiej opcji, bo boję się że pierwsza może się zakończyć przy około 20 tyś.

    No to chyba wszystko :) a teraz lecę się do działu giełda :D

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar vori
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    167
    BMW
    ex E32 730i 1993
    Skąd
    Kraków

    Post

    Witam :) Życzę szybkiego i trafionego zakupu.

  3. #3
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    witam , wbrew pozorom do egzemplarza za 8-10 K czasem trzeba dołożyć więcej niż do tańszych ;) udanego zakupu , nie koniecznie szybkiego ;)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    54
    BMW
    e36 M52B25 Coupe / e32 M30B35
    Skąd
    Bydgoszcz
    Witaj, ja kupiłem za 10k dolożyłem już 3k i wygląda, że jeszcze trochę włożę.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    witamy.
    ale silnik wybrałeś chyba jeden z bardziej paliwożernych ;)

    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    witam , wbrew pozorom do egzemplarza za 8-10 K czasem trzeba dołożyć więcej niż do tańszych ;) udanego zakupu , nie koniecznie szybkiego ;)
    dokładnie, heh
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    A manual to żeby było ekonomiczniej ?? czy chcesz strzelać ze sprzęgła po prostu ?? :)

    jeżeli nie chcesz katować auta to szukaj jednak automatu, to w końcu limuzyna.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    6
    BMW
    Szukam E32
    Skąd
    okolice Krakowa
    Faktycznie nie do końca zrozumiale napisałem.
    Chodziło mi o to, że silnik M30B35 z manualem jest dość "ekonomiczny" w stosunku do oferowanych osiągów w porównaniu z innymi silnikami.
    W takim razie, który silnik jest najmniej paliwożerny?
    Jeśli chodzi o manual to ze względu na przyzwyczajenie (chociaż może warto je zmienić) i wydawał mnie się bardziej ekonomiczny.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze

    Post

    automatem też ekonomicznie pojeździsz, to Twoja noga wciska pedał gazu więc to Ty decydujesz w jakim zakresie obrotów zmieni biegi i czy spala 25 czy 15. Szczerze co do spalania to ja na średnim mam 20, wiem, że są "miszczowie" co będą Ci wmawiać że im pali 12 ale nie nastawiałbym się. Ok, mogę jeździć tak żeby średnia wychodziła około 16 / 17 litrów ale to jest dla nie nudne, ja lubię czerpać przyjemność z jazdy a jak wiadomo gdzie zaczyna się przyjemność tam kończy się ekonomia, mówię oczywiście o jeździe codziennej na śląsku, w dużych miastach i trochę trasy ale tam lubię jeszcze szybciej.

    Podsumowując moim subiektywnym zdaniem:
    - 7er w patyku jakoś nie pasuje
    - żeby ta locha jakoś się odpychała a nie tylko zmieniała pozycję to należy trochę gazu wcisnąć więc nie będzie ekonomicznie
    - jeżeli szukasz ekonomicznej jazdy to nie idź w tym kierunku, kup lupo 3L albo inną corsę
    - jeżeli już 7er to 6R ma przewagę w obsłudze serwisowej bo jest taniej niż w V8
    - są również paliwa alternatywne i wtedy jest szybko, komfortowo i tanio, naprawdę tanio

    Spokojnie celuj w 5/6 tysi i resztę dołóż do napraw, będziesz miał pewność że jest zrobione a nie że "niby jest zrobione" . ogólnie tam nie ma się co psuć, auto się po prostu zużywa i rdzewieje i bardziej na rdzę bym zwracał uwagę.



    P.S. Pocieszę Cie, że przy jeździe na autostradzie przy tempomacie te 12/100 km jest realne
    P.S.2 Na moje zużycie paliwa ma wpływ również ogumienie 265 z tyłu
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Szukasz starego, paliwożernego potworka i jednocześnie chcesz żeby było ekonomicznie? Ekonomicznie średnio 15 litrów wzwyż, chyba, że założysz 13 cali i będziesz na luzie z górek zjeżdżał, to wtedy kole dychy w mieście jest szansa

  10. #10
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Zavoli Zobacz posta
    Szukasz starego, paliwożernego potworka i jednocześnie chcesz żeby było ekonomicznie? Ekonomicznie średnio 15 litrów wzwyż, chyba, że założysz 13 cali i będziesz na luzie z górek zjeżdżał, to wtedy kole dychy w mieście jest szansa

    i to chyba kwitntesencja oszczędności w 7er


    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    witam , wbrew pozorom do egzemplarza za 8-10 K czasem trzeba dołożyć więcej niż do tańszych ;) udanego zakupu , nie koniecznie szybkiego ;)

    Ciekawa teoria



    Wyjaśnij nam to proszę
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •