Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Problem z zawieszeniem?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Sławków

    Problem z zawieszeniem?

    Witam po długiej nieobecności mam problem z moim siedem i za nic nie mogę dojść co jest.Od dwóch tygodni zaczęły się dziać dziwne rzeczy z przednim zawieszeniem po jeździe w prawo na lekkim łuku zaczyna trzepać kierownicą i to mocno w lewo nic się nie dzieje wygląda na to jakby całe zawieszenie latało ,dodam jeszcze że byłem na stacji diagnostycznej i wszystko dobrze, wytrzęśli mi autko we wszystkie strony diagnoza wszystko ok ,nie wiem już co robić bo nie bardzo da się jeździć . Proszę o sugestie w tym temacie i podpowiedzi. Przepraszam wszystkich za długą nieobecność ale taką mam pracę i nie zawsze jest dostęp do netu.Pozdrawiam ;( ;( ;(
    POZDROWIONKA SMOK

  2. #2
    a wywazenie kol? Tarcze proste?
    wnioskuje ze zadnych luzow nie ma...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Sławków
    tarcze proste luzów nie ma koła są wyważone a ja dalej nic z tego nie rozumiem
    POZDROWIONKA SMOK

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Ale skoro to tylko objaw po wyjściu z zakrętu (jak piszesz), to może łożysko koła się rozsypało.
    Taki właśnie objaw może się przejawiać, jak się przetoczysz w zakręcie.
    A co do zawieszenia, to trzepaki nie zawsze wykażą w 7er drobne luzy.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  5. #5
    No tak.
    Szarpnij jeszcze za kolo na podniesionym samochodzie, ale na podnosniku (woz poziomo i oba kola oderwane od ziemi). Luz na lozysku na pewno wyczujesz. Zwroc jeszcze uwage na tulejke nr 15, bo lubi sie wybijac
    http://bmwfans.info/original/E32/Lim...2/ill-32_0335/

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Sławków
    Wielkie dzięki ale okazało się że były poluzowane od spodu trzy śruby te które trzymają cały amortyzator jakim cudem nie mam pojęcia na szczęście autko zrobione i jeździ aż miło.Pozdrawiam. ;D ;D ;D
    POZDROWIONKA SMOK

  7. #7
    wiem o co chodzi.

    tego to bym sie nie spodziewal...

    Dobrze ze sie udalo!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar maniek
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47
    BMW
    e23 728i 1981
    Skąd
    DZG
    wow ... troszke niebezpieczna ustereczka ..... dobrze ze byles czujny .

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    Cytat Zamieszczone przez smok
    Wielkie dzięki ale okazało się że były poluzowane od spodu trzy śruby te które trzymają cały amortyzator jakim cudem nie mam pojęcia na szczęście autko zrobione i jeździ aż miło.Pozdrawiam. ;D ;D ;D
    A czy ktoś wie jaka jest przyczyna luzowania się tych śrób? Też tego doświadczyłem, ale wydawało mi się, że to od wyważenia kół. Pojechałem do gumiarza i tam śruby zostały dokręcone- profilaktycznie na LOCTITE (takie zabezpieczenie do gwintów) i koła sprawdzone na wyważarce...
    BMW 735 na lato....

    Koła mogą być cztery ale cylindrów musi być pięć...
    >>> A U D I QUATTRO <<<
    Auto na duży śnieg

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar maniek
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47
    BMW
    e23 728i 1981
    Skąd
    DZG
    ja osobiscie skrecalem bez kleju i nigdy nie mialem z tym problemow jednak z klejem nie zaszkodzi . mysle ze to wina zbyt delikatnego dokrecenia . stare modele 6 (na podwoziu e12) mialy te sruby zabezpieczone drucikiem ktory przechodzil przez srodki wszystkich 3 lebkow srob i zwiazany byl na supelek tworzac druciany trojkacik :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •