Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: Dystanse do e 65 przy kole star spoke 21'

  1. #11
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez MC1 Zobacz posta
    Chłopaki znalazłem wątek Jakuba gdzie Adasio podał link do strony http://felgenkatalog.auto-treff.com/ i tu wychodzi że ET 24....Co wy na to?
    BOSS już Ci napisał, że wychodziły też do X5 i X6 i tamto ET znacząco różni się od tych dedykowanych do E65
    http://felgenkatalog.auto-treff.com/?felge=1280

  2. #12
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Ja napisałem o dwóch wersjach do e65.

    Rozstaw tylnej osi w przedliftowej i poliftowej e65 jest inny.

    X5 i X6 to inna bajka.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock

    Post

    No ok Tuczi tylko przecież mówimy o E 65 a nie o X5 czy X6 i ja te koła mam założone więc domniemam że powinno być ET 24.....więc jeżeli tak to wracamy do "sedna" wątku

    jakie proponujecie dystanse......

    Seba takie pytanie.....czemu w tym katalogu nic nie mówią o dwóch różnych typach tych kół.....?
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  4. #14
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City

    Post

    Ma być tak:

    7er E65 ff.


    9x21 vorne 245/35R21 ET 24



    10x21 hinten 285/30R21 ET 24


    Co do samych dystansów to wg mnie przód 15 mm tył 20 mm i nie więcej

    A co do jakości i ceny oraz tego czy markowe czy nie - moje zdanie jest takie - to auto waży 2 tony i zap,,, czasem 200km/h i więcej ja na felgach,oponach,hamulcach ,klockach i dystansach bym nie oszczędzał i kupował markowe, bo wybaczcie ale wytoczone przez Henia z warsztatu pewnie będą super OK i tamie i w ogóle ale wybaczcie w razie "W" każdy - czytaj ubezpieczyciel,policja,rzeczoznawca i td winę zrzuci na nie bo są no name, a poza tym nie masz na to homologacji i td

    Ale oczywiście każdy do takich tematów podchodzi indywidualnie i każdy ma prawo montować w swoim aucie co tylko mu się zamarzy i jakiejkolwiek produkcji
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #15
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez MC1 Zobacz posta
    Tequila chyba jest różnica między wytrzymałością felgi a litym kawałkiem aluminium.....które tylko odsadza koło. No i najważniejsze koło przykręca się w to samo miejsce co bez dystansu tylko dłuższymi śrubami więc nie wiem o co comon z tym przykręcaniem do tego "kawałka metalu"....no chyba że się mylę ;-)
    Dystansów masz 2 rodzaje: przelotowe i przykręcane bezpośrednio do piasty a do nich dopiero koło. Czytałem o dystansach przelotowych które potrafiły pęknąć, stąd moja uwaga. Jak odnajdę artykuł to wkleję.

    Bezi dobrze napisał, u tokarza najlepiej zrobić, ale... tak jak pisze Adasio w razie W mamy "home made" i minus dla nas.

    EDIT

    Wracając do cen, nikt nie mówi żeby od razu kupować H&R, patrząc TYLKO na alledrogo widać, że np Eibach czy Sparco mają niższe ceny a jakościowo też będzie dobrze. Poświęcić trochę czasu "w sieci" i coś w dobrym stosunku cena/jakość się na pewno znajdzie.
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 26-04-2014 o 22:15
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    w e38 oraz e65 jezdzilem na dystansach firmy dystom. Przykrecane do piasty i nastepnie felga przykrecana do dystansu. Jakosc wykonania dystansu bardzo dobra, staranna az milo w reke wziasc. Wykonane z jakiegos specjalnego mocnego aluminium PA6, firma z tego co widze z doswiadczeniem w temacie, widywalem ja na roznych targach motoryzacyjnych, maja oferte na allegro.
    Zaloz kola bez dystansu i widzisz na oko ile chcesz wysunac felge. Wazne zeby kolo nie wystawalo poza obrys, przeciez kazdy ma rozne szerokosci felgi w zaleznosci co mu pasuje. Nie rozumiem co tu przeliczac. Jeden chce miec kola rozstawione rowno z obrysem auta a inny jezdzi na fabrycznych waskich osiemnastkach i ma koleczka schowane gleboko w nadkola. Co tu przeliczac? Przeciez zmiana rozstawu osi na szerszy za pomoca dystansu niczego tu nie popsuje. Nawet w poliftowych wersjach zrobiono szerszy rozstaw, a auto przeciez to samo

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Bmw popatrzyłem właśnie na tą firmę Dystom na alle i może skuszę się na ich produkt. Zadzwonię sobie jeszcze do nich i pogadam i wtedy podejmę decyzję.

    Pytanie teraz jakiej szerokości zapodać dystanse żeby było ładnie i nic nie obcierało....
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  8. #18
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez MC1 Zobacz posta
    Pytanie teraz jakiej szerokości zapodać dystanse żeby było ładnie i nic nie obcierało....
    10mm przod 15mm tyl
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Ok Bosie pogadam jeszcze z tą firmą i wtedy podejmę decyzję. Dzięki.

    A jeszcze tak zapytam...wyliczyłeś to jakoś czy tak luźno rzuciłeś rozmiar ;-)
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    Dla e65 przed liftem, dla felg 9" ET 24 i 10" ET 24 :

    dystans przod max 10 mm - brzeg felgi prawie zrowna sie z brzegiem blotnika. Wiekszy dystans bedzie za duzy.
    Tył max 30 mm - wtedy gorna czesc felgi prawie zrowna sie z brzegiem blotnika. Wiekszy dystans bedzie za duzy.
    Jesli opona ma oslone felgi, ktora wystaje poza felge nalezaloby z tylu zalozyc dystans max 25 mm bo na wybojach gdy zakolysze karoseria to moze dotrzec brzeg blotnika o brzeg opony.
    TAK, JEST POLICZONE.

Podobne wątki

  1. [felgi] kto ma na e65 felgi 21" Star Spoke 128 ?
    Przez bydlak w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 14:12
  2. [19] Star spoke 128 -
    Przez olejus w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-10-2007, 19:52
  3. [19] Star spoke 176
    Przez olejus w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-08-2007, 20:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •