Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: e38 740 Visko / klima/ Dziwne objawy .Kilka drobnych pytań .Potrzebne pomoc

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34

    Post e38 740 Visko / klima/ Dziwne objawy .Kilka drobnych pytań .Potrzebne pomoc

    Elooo przyjaciele.
    otóż jak to bywa po ogarnięciu kilku dziesięciu postów i przygód z 5cioma sztukami BMW ...moja Bunia ma problem ( 3 bmw z rzędu i problemy z chłodzeniem )

    Dobra do Sedna 740 z Gazem Prins.

    Sprawa ma się tak.jakiś czas temu pisałem o problemach z wyciekami ..temp układem i pompą.Wszystko gra ale załamuje już ręce.
    Pomóżcie bo to już akt desperacji i nerwy mam zszarpane .Może to pierdoła ale rozjaśnijcie kilka kwesti ważnych !

    kilka szczegółów wam potrzebnych do analizy jasnej.!
    * nowa pompa wody ( 4 dni temu założyłem Ruiville)
    * Nowa chłodnica ( ma ok roku ) wyczyszczona pięknie i w środku i z zewnątrz od mułu piachu itd
    * termostat działa ( wszystkie węże ciepłe
    * nowy płyn chłod.
    * wężę lekko spięte Układ zamknięty OK ..Napięte ale na przysłowiową ręke się ugniatają
    * brak wycieków !! ( w końcu )
    * Chłodnica ciepła cała ( czyli sprawny cały Układ )
    * szlak trafił VISKO ( tak wiem zatrzymuje go palcami gdy na budziku mam 100oC
    *Układ odpowietrzony ( z nawiewu leci ciepłe powietrze)
    i teraz proszę MĄDRZEJSZE GŁOWY ode mnie o pomoc.

    Sytuacja zaraz po kupnie !
    Stoje na postoju mam na budziku 90oC( czyli wskazówka na beton pion ) nagle ..temp rośnie robi się 100oC...Słysze świst i odpalenie się Viska. temp spada.
    Wtedy stara pompa jeszcze działała - jak ją szkal trafił mogło to zepsuć Visko ???
    Ale później widzę że to nie wisko ale chyba wiatrak klimy pomocniczo zbija temp ??
    Co ja bredze właśnie ???

    Ok wiem 1 zasada wymiana wiska bo dziś zatrzymuje je palcami.
    1 jakie wisko kupić ???Marka ??? Czego mam unikać ??

    2- w jakiej temp. na budziku Visko będzie działać?? ok 98oC ?? ja miałem pod czerwone pole i nic.
    3 Na necie na jakimś forum doczytałem że w M60 Wiatrak Klimatyzacji pomocniczo włączy się i zbije tem ?? Czy to prawda ??

    Wiem że temat wałkowany milion razy .więc wybaczcie ale dziś po raz kolejny stałem jak idiota z maska i parującym silnikiem..Aż wstyd ;/ a co gorsza mamy na dworze 15 stopni lekko deszczowy dzień..To nie lato gdzie na dworze słońce i 30oC..a i Korki we Wrocku jakieś małe.
    Ostatnio edytowane przez Arktissilber ; 22-04-2014 o 22:13

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie
    Witam to najpierw powiem tak silnik pracuje w temp 105 stopni normalna praca 112 wisko sie spina na sztywno jak dziala czyli jeden szwist chyba 115 wszystko sie zalacza z wiatrakiem od klimy ponad 120 stopni wskazowka zaczyna sie wychylać od piony a jest juz na srodku przy tem. 75 stopni chyba. Normalna praca 105 stopni tego silnika jesli mowa o m62 chyba ze ktoś termostat wymienił od e 31.A jesli patrzałeś na wskazówke że poszła na 100 to grubo a czym masz zalane bo chyba wiesz ze woda sie nie nadaje i jakies kiepskie plyny skoro normalna praca silnika to 105 stopni !!!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Kurcze przepraszam zapimnialem napisac silnik m60
    Blagam zadnej wody~ plyn dynogel200 ale z braku na stacji i wczorajszej akcji dolalem borygo 2litry
    Dobrze ale jak to praca silnika to ok 105oC a ja od 100 do czerwonego pola mam maluto .
    Kolego bo nie kumam z ta klima- Visko lapie gdy sie silnik goracy robi tak ?? czyli minie te 115 stopni...
    to kiedy sie wlaczy klima tzn wiatrak jak bedzie czrrwone pole czyli te 120 stopni???

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    kolego jak masz m60 to za wysokie troche temp. u ciebie panują,kolega pewnie pisząc o temp. powyżej 105st.C miał na myśli silnik m62b44 z elektroniczym termostatem,w m60 był mechaniczny i on otwiera się przy ok 90st.C( u siebie w b30 miałem zakres 88-92)
    ad 2 visco powinno się załączyć chwile po otwarciu termostatu(dokładnej temp ci nie podam ale wskazówka powinna być w pionie)
    ad 3 tak wiatrak klimy o ile ma wszystkie biegi sprawne i czujniki to się załączy i schłodzi ci silnik ale zrobi to tylko wtedy gdy visco nie daje sobie rady z tym(lub jest uwalone) i będzie to wyższa temp. silnika jak załączonego viska
    dodam od siebie że jak układ nie jest dobrze odpowietrzony to visko też ci się nie włączy

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Ale sprawne wisko, w starszych bmw, to podstawowy element chłodzenia.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Chromik1
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    170
    BMW
    750 il 2001 318 i 1992
    Skąd
    Libiąż-Małopolska
    Witajcie. Ważne żeby odpowietrzać odpowietrznikiem na chłodnicy przez który ma płynąć płyn z powietrzem [musi być drożny] i odpowietrznik za silnikiem na wężu [ na pewno dotyczy V12 ] Spróbuj zmienić korek wlewowy na chłodnicy, od spodu ma napisane jakie ma ciśnienie znamionowe i taki kup.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Wisko powinno się zapiąć w momencie gdy wskazówka chciałaby wyjść za pion, ale włącza się w takim momencie, że nie wychodzi :) A dodatkowo wiatrak klimy włącza się chyba za trzecią kreską.
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Chłopaki dziękuje za pomoc bo zwariować można
    Dobra sprawa ogarnięta
    Visko zrobione robi chuk i zapierdziela :) i łapie zaraz jak wskazówka się wychyli YUPIII:)
    Zauważyłem przy odpowietrzaniu że jak płynu jest pełno stan to w końcu wentylator klimy się załącza i ściąga temp.
    Odpowietrzyłem silnik na górce pod kątem - jak pisałem wcześniej Visko nowe
    Puki co nie wychyla się wskazówka :)
    Mam o tyle dziwny objaw że chyba jeszcze termostat padl
    Ponieważ jak łapie i ugniatam górny wąż to mając w ręce ten dolny czuje że woda płynie - rozumiecie na górnym cisne na dolnym czuje ?? Gdy jest Termostat zamknięty powinno tak byc ?? chyba nie.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Chromik1
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    170
    BMW
    750 il 2001 318 i 1992
    Skąd
    Libiąż-Małopolska
    Tak powinno być, bo termostat jest od strony silnika.

Podobne wątki

  1. [wnętrze] e38 740i Kilka pytań
    Przez Purgley w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 09:58
  2. mialem Kolizje, kilka pytań cześći z 740 do 728
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 16:46
  3. kilka pytań odnośnie E38
    Przez KAMILOS w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 19:22
  4. Dziwne objawy w mojej e38
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 12:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •