Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: 735iAL

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    5
    BMW
    E32 735 iAL
    Skąd
    Katowice

    Post 735iAL

    Cześć!
    Jest to moje pierwsze BMW, bo nie ukrywam, że nigdy nie szukałem aut tej marki, nieraz powtarzałem nigdy BMW i nigdy stary automat, więc dlaczego kupiłem to auto, w pewnym momencie zacząłem szukać e34 jako w miarę duże auto do "zabawy", nawet już jedno upatrzyłem sobie z 3 litrowym motorem, no ale się sprzedało. Siadłem wieczorem, troszkę poszukałem i znalazłem (wtedy myślałem, że jakieś takie sobie) e32, co prawda z Katowic miałem 400 km do niej, ale stwierdziłem że jadę. Co prawda całą drogę były jakieś problemy, a to korki a to jakieś inne pierdoły, na miejscu byłem o 21:30 i byłem bardzo zniechęcony, po prostu chciałem już wracać. No ale skoro taką drogę przebyłem to ją przynajmniej dla czystego sumienia zobaczę co to jest na sprzedaż, no i wtedy podjechała, no i wiedziałem że to auto będzie moje :) To tak pokrótce historia zakupu. Co ona ma: jest to wersja długa, z 3,5 litrowym silnikiem, przebieg hmmm.. podobno 275 tyś, czy rzeczywisty nie wiem, elektryka szyb, lusterek i szyberdachu, welurowa tapicerka (z tego się cieszę bo skóry nie lubię), no i chyba to wszystko. Jest trochę z nią do roboty bo wydaję mi się, że wał stuka leciutka korozja na drzwiach przednich, zawieszenie z tyłu też jest do zrobienia i jakieś tam inne pierdoły. Ogólnie rzecz biorąc po przejechaniu pierwszych 500 km zakochałem się w tym aucie i na chwilę obecną nie planuje zmiany na nic innego, fakt faktem miejsca parkingowe pod blokiem są za krótkie ;) https://drive.google.com/folderview?...lE&usp=sharing

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Kolego teraz dbaj o longa e32 to super Auta i coraz rzadsze. ; )

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Auto opisywane na forum.

    Trochę do roboty było, z tego co pisali to niejeden się zniechęcił.

    Ale jeśli masz odpowiednią ilość czasu i gotówki to pewnie warto ratować tego longa.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    no niestety kilka osób się brało za nią, podobno nie chodzi źle a głównie chodzi o poprawę lakieru czyt. remont blacharki.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    5
    BMW
    E32 735 iAL
    Skąd
    Katowice
    Rozumiem, że konkretnie mój egzemplarz był opisywany? jak mam go znaleźć, ewentualnie jeśli ktoś będzie taki miły i podeśle link do niego będę wdzięczny.
    Wiem że właduje w niego sporo gotówki ale sądzę że warto, przecież warto ratować klasyki :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zolnierz Zobacz posta
    przecież warto ratować klasyki :)
    Zgoda, ale niestety wielu po drodze wymięka jak się okazuje ile trzeba włożyć.

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Witaj na forum :)

    Co do tego auta, to odezwij się do marek1132. Co prawda nie był on właścicielem, ale zna historię tego auta i może coś o nim powiedzieć.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    5
    BMW
    E32 735 iAL
    Skąd
    Katowice

    Post

    Witam ponownie, projekt nie umarł tylko przeciągnął się w czasie z powodu opi***alania się mechanika :/
    Co zostało już zrobione to wywalone nivo i założone zwykłe amorki, wymieniona chłodnica z wisko, zregenerowany wał i wymieniona podpora, kupiony nowy akumulator oraz szyba wymieniona :)
    Niestety zrobiłem ledwo 100km i wszystkie znaki wskazują na to że mam do wymiany uszczelkę pod głowicą :( Ale tym się zajmie inny mechanik który pracuje znacznie szybciej i w tym miesiącu bedzie już wymieniona :) Później nieszczęsna blacharka :/

    https://drive.google.com/drive/#fold...2pFTHJfOEpYUGs
    Ostatnio edytowane przez zolnierz ; 06-11-2014 o 14:54

  9. #9
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez zolnierz Zobacz posta
    Witam ponownie, projekt nie umarł tylko przeciągnął się w czasie z powodu opi***alania się mechanika :/
    Co zostało już zrobione to wywalone nivo i założone zwykłe amorki, wymieniona chłodnica z wisko, zregenerowany wał i wymieniona podpora, kupiony nowy akumulator oraz szyba wymieniona :)
    Niestety zrobiłem ledwo 100km i wszystkie znaki wskazują na to że mam do wymiany uszczelkę pod głowicą :( Ale tym się zajmie inny mechanik który pracuje znacznie szybciej i w tym miesiącu bedzie już wymieniona :) Później nieszczęsna blacharka :/

    https://drive.google.com/drive/#fold...2pFTHJfOEpYUGs
    Sam oglądałem tą agonię jako pierwszy i pomimo ceny mniej jak 3tyś odpuściłem. Auto będzie studnią bez dna. Pochłonie resztki oszczędności. Trzeba będzie wziąć kredyt hipoteczny na 3 pokolenia aby ją ratować a i tak buda zgnije.

    Jak German to Anna.

  10. #10
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    witam, no widzę że ktos się jednak połasił na to auto , panowie nie bądźcie tacy pesymistyczni co do tego samochodu , może akurat uda się go uratować , tak na poważnie to zadanie będzie nielekkie i nie tanie ;) ale głowa do góry , co do uszczelki to wymieniałeś visco i chłodnicę i zaraz po tym poszła uszczelka ? dziwne ... albo nie trafiona diagnoza albo coś było spaprane ....

Podobne wątki

  1. [E32] Nie nowy i z nie nową 7er Ale witam :) 735iAL Powraca
    Przez ManiacDrifting w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 366
    Ostatni post / autor: 19-02-2015, 18:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •