Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: [ auto e38] Na co można liczyć w e38?

  1. #41
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    31
    BMW
    E36
    Skąd
    z lasu
    Ale dlaczego? Bo najdrozsza?

  2. #42
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    40
    Witam.
    Ja ostatnio miałem ten sam problem, tzn szukałem dobrej i taniej BMK-i na allegro też. Kupiłem 3 tygodnie temu ale po prawie 2 miesięcznym śledzeniu aukcji. Wymagamia miałem te same co ty , ale gotów byłem odpuścić pewne gadżety w zamian za dobry stan techniczny. No i odpuściłem szyberdach. Reszta jak u Ciebie razem z nowzą klimą i Steptronicem. Bardzo bogate wyposażenie i przebieg 176000 udokumentowany. W Warszawie pojechałem na przegląd i okazało się , że klient nie kłamał. Przeszła przegląd na 5-kę a silnik był suchy jak pieprz-zero wycieków. Ale do czego zmierzam: w wersjach poniżej 740 ciężko było wyszukać jakąś pełną opcję, więc zdecydowałem się na M62 4,4. Nie żałuję teraz i zawsze , jak to się mówi można się odstresować instalacją gazową. Cena była 19 900 za super auto , więc gaz praktycznie wyjdzie mi gratis. Jeszcze jedno , na Allegro wszystkie 7-ki są super , full wypas itd. a ja nie chciałem BMKi od handlarza , więc jak znalazłem odpowiedni model , to wciskałem "pokaż inne aukcje sprzedającego" i jeśli tam nie było innych fur , wtedy dzwoniłem do gościa. Swoją kupiłem aż w Gorzowie wlkp czyli 600 km od wawy. Czasem trzeba się namęczyć , żeby kupić dobrze. Pozdrawiam i życzę skutecznego zakupu...
    Obejrzyj pod http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=500864463 lub podaj numer tej aukcji w wyszukiwaniu w zakończonych...

  3. #43
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    nie poprostu wyglada na najbardziej zadbana
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #44
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    40
    Sorry , jeszcze jedna uwaga. Porównałem opcje z aukcji http://www.moto.allegro.pl/item51578...agajacych.html z moją i mam prawie to samo z wyjątkiem bajerów z pilotami od bram garażowych , bez m pakietu i szybra a głośników nie liczyłem. Mój rocznik - druga połowa 97 i silnik jak mówiłem. Dla mnie cena nieatrakcyjna , nie kupił bym choć opcja niezłą , ale przy mojej cenie 19900 - nie do zaakceptowania...

  5. #45
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    40
    Sorry 2 , klima 2strefowa - juz bym skłamał , ale za to facet nie wydziwiał z felgami - dał te 18-ki tak jak na zdjęciu w ramach ceny z niezłymi gumami 235....

  6. #46
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    31
    BMW
    E36
    Skąd
    z lasu
    To prawda z tymi 728i, troche sie boje eksloatacji takiego V8 choc z drugiej strony auto bedzie jezdzic w 95% po trasie wiec z sekwencja spalanie byloby akceptowalne. A jak inne rzeczy w porownaniu z R6? Znacznie drozsze sa czesci eksploatacyjne? Moze poszerze zakres poszukiwac o modele V8 tez?

  7. #47
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    40
    Jeśli chodzi o spalanie , to jak wracałem z Gorzowa po zakupie spalanie było 10,4 w Warszawie. Z korkami na wjeździe do miasta. Na tempomacie idzie zejść do 9,5 9,8 przy 90 km/h. W Warszawie za dwa tygodnie z użyciem dróg szybkiego ruchu + miasto 13,8. W korkach 18-19. Tak więc z gazem będzie jeszcze lepiej . Ogólnie 4,4 do zniesienia nawet na benzynie a z gazem jeszcze taniej. Musisz pamiętać , że ;) tak jak ze wszystkim zawsze jest coś za coś. Duża moc dynamika i lepsze wyposażenie niestety trzeba dołożyć.... ;)

  8. #48
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Jak będziesz jeździł dużo po trasie, to polecam raczej 740.
    Gdybyś jeździł więcej po mieście, to lepsze 728.
    Dla porównania spalanie 728 na trasie to 8-9 l/100 km
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Tak jak kolega wyzej miasto 728
    trasa 740i albo 750
    a 740i przy predkosci do 180 srednie wyszlo mi 11,8. Ale tylko jak delikatnie muskalo sie przepustnice a uwiez z delikatnym muskaniem to jest problem.

    JA mam 740i z 1999r od nowego przbieg ma ponad 300tys oprocz wymiany podstawowych rzeczy no i niedawno alternator to nic sie niedzieje.

  10. #50
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jak w trasy to tylko 740 - szkoda 728 - męczyć sie będzie przy dużych prędkosciach i więcej palić .... tzn chyba ze nie jeździsz szybciej jak 130 to chyba bez różnicy... O eksploatacje sie nie martw, poważne awarje to chyba rzadkosć, ja miałem 5 beemek z tymi silnikami z czego 4 jeździłem dłuzej i nic się nie działo, świece NGK na allegro ok 90zł KĄPLET, jak widze na forum i ja to przerabiałem raz to lubi padać odma olejowa, ale jej koszto w ASO to ok 140zł więc żaden majatek, aa no i poci sie olej spod uszczelek pokryw zaworów, standard, nic kosztownego, nie przejmować sie :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •