Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: [ auto e38] Na co można liczyć w e38?

  1. #11
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    NO NO NO masz podobne wymagania jak ja moje autko by ci sie chyba spodobalo zobacz galerie jak cos to pisz na priv
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Przebieg 107tyś bo się już milion przekręcił i idzie od nowa :]
    Hahhaah i ot cała prawda o przebiegach ;) Szkoda czasu na rubrykę :)
    Co do bmw kolegów z forum to akurat Adasio'a widziałem i jak go znam to zadbane auto i warto się zastanawić :) Mówie na zimno żeby nie było ze znow czyjąś zachwalam ... :)

  3. #13
    Wracajac do panela klimy - zawsze da sie zalozyc nowszy i zakodowac do samochodu. Nie jeden na forum tak ma ;)

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Wracajac do panela klimy - zawsze da sie zalozyc nowszy i zakodowac do samochodu. Nie jeden na forum tak ma ;)
    Raz widziałem 740d z 99r jak sie nie myle i miał pokrętła hmm.. Mnie to osobiście straszliwie razi po oczach... Skoro sylwek7 pisze ze sie da przełożyć tzn ze sie da, ja w poprzedniej E38 zmieniałem panele klimatronika, ale miałem ten z pokrętłami pod wyświetlaczem a potem wsadziłem z przyciskiem - ale siła wyższa bo sie zepsuł...

  5. #15
    Adasiowa 7er też fajna. Tak więc masz już kolego 2 dobre auta które powinieneś wziąć pod uwagę. Najważniejsze że są z pewnego źródła, zdecydowanie zadbane i w odpowiednim stanie technicznym. A prawda jest taka, że spora część tego co wisi na allegro jest w takim stanie, że kijem bym tego nie dotknął.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #16
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Wracajac do panela klimy - zawsze da sie zalozyc nowszy i zakodowac do samochodu. Nie jeden na forum tak ma ;)
    Raz widziałem 740d z 99r jak sie nie myle i miał pokrętła hmm.. Mnie to osobiście straszliwie razi po oczach... Skoro sylwek7 pisze ze sie da przełożyć tzn ze sie da, ja w poprzedniej E38 zmieniałem panele klimatronika, ale miałem ten z pokrętłami pod wyświetlaczem a potem wsadziłem z przyciskiem - ale siła wyższa bo sie zepsuł...

    Skoro dało to opisz........ 8/

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    31
    BMW
    E36
    Skąd
    z lasu
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO
    NO NO NO masz podobne wymagania jak ja moje autko by ci sie chyba spodobalo zobacz galerie jak cos to pisz na priv
    Kurcze dobrze widze że masz klime na pokrętła? To czynnik dość mocno dyskwalifikujący ale może napisz co tam jeszcze w niej drzemie? Tą kose Grabola też widziałem na allegro ale jest zupełnie nie w moim stylu i nie spełnia postawionych w pierwszym poście wymagań :) Ja w Polsce będę dopiero za miesiąc więc autka bym mógł oglądać dopiero w styczniu a nie wiem czy przypadkiem na początku stycznia znowu gdzieś nie polece na 3 miesiące więc wtedy w ogóle operacja pod tytułem "zmiana auta" przesunie się na kwiecień :/ A już bym kurde pośmigał E38 :(

    A jak z wyposażeniem E38? Na co warto zwracać uwagę? Tzn co warto by było mieć a co tylko przysparza kłopotów (bo się np. często psuje)? W tej co jeździłem podobała mi się elektryczna roleta ale to chyba w miarę standardowe wyposażenie? Jak jest z webasto? Ciężko trafić? I czy to tylko w wersjach z monitorkiem?

    P.S. Nie szukam auta które będzie moim hobby :) Szukam auta które będzie wygodnie robić minimum 30tyś km rocznie w trasie :)

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    31
    BMW
    E36
    Skąd
    z lasu
    Acha, i jeszcze jakby mi ktoś objaśnił conieco o porównaniu steptronik vs zwykły automat to byłbym rad :)

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez TomekB
    Acha, i jeszcze jakby mi ktoś objaśnił conieco o porównaniu steptronik vs zwykły automat to byłbym rad :)
    Steptronic jest opcją automata. Tryb automatyczny sam zmienia biegi a jak sobie przełączysz w drugi tryb to masz + i - i sobie sam zmieniasz dźwignią od biegów góra+/dół- :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez TomekB
    A jak z wyposażeniem E38? Na co warto zwracać uwagę? Tzn co warto by było mieć a co tylko przysparza kłopotów (bo się np. często psuje)? W tej co jeździłem podobała mi się elektryczna roleta ale to chyba w miarę standardowe wyposażenie? Jak jest z webasto? Ciężko trafić? I czy to tylko w wersjach z monitorkiem?
    Z wyposazenia, ktore uzywalem/mam/chcialbym miec w swoim aucie:
    - podgrzewanie foteli (standard)
    - PDC parktronic, na poczatku myslalem, ze to bajer i ulatwienie dla nie majacych wyczucia w lusterkach, jednak jest zupelnie inaczej, naprawde pomaga przy manewrowaniu i parkowaniu w mniejszych miejscowkach (szczegolnie parkowanie rownolegle)
    - roleta gadget raczej dla pasazerow z tylu, aczkolwiek jezeli nie masz lusterka samosciemniajacego to sie przydaje w nocy
    - lusterko wew/zew samosciemniajace, nie cierpie jak ktos mnie z tylu oslepia, takie lusterko to super sprawa
    - jezeli navi to tylko 16:9, TV przydatne tylko jezeli duzo czasu spedzasz w aucie na postojach
    - elektryka foteli z pamiecia - nie mam ale chcialbym miec, mam problem zeby zajac odpowiednia pozycje na fotelu, jezeli ktos mi przestawi nawet troche fotel. Pamiec przydaje sie tez jezeli samochodem jezdzi wiecej niz 1 kierowca.
    - szyberdach panoramiczny - bardzo fajna sprawa, rozswietla wnetrze auta
    - automatycznie podnoszona tylna klapa
    To takie bajery, ktore wpadly mi jako pierwsze do glowy.
    Co do webasto, w tej cenie jak poszukiwalem swojej 728 spotkalem sie tylko z jednym egzemplarzem, byl mocno wyposazony, niestety zajechany.

    Skrzynia ze steptronicem jest nowsza i w moim odczuciu szybciej pracuje. Tzn, szybciej reaguje na np. dodanie gazu. O ile sie nie myle to starsza skrzynia ma 4 przelozenia, a steptronic 5. W steptronicu mozesz wybrac manualnie biegi, w starej skrzyni tylko blokowac do ktorego przelozenia ma zmieniac biegi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •