Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: e65 760 długo odpala czasem ....??? co to może być?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW

    Post e65 760 długo odpala czasem ....??? co to może być?

    760tka czasem długo kreci , bez znaczenia czy zimna czy ciepła.
    Dzis zauważyłem przy wyprzedzaniu jak ma 5,5 -6tys obrotów to przeciąga skrzynia jakby silnik nie umiał dostac odpowiedniej dawki paliwa. Ewidentny objaw słabej pompy paliwa.
    Czy przyczyną może byc kiepskie paliwo , uszkodzona pompa paliwa? czy coś innego ?

    Jaki jest objaw uszkodzenia pomp wysokiego cisnienia?
    na kompie ostatnio nie bylo zadnych błędów silnikowych.

    prosze o odpowiedz gdyż nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Z tego co wiem uszkodzone pompy wysokiego ciśnienia nie dają błędów...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    zawsze tankuje na bp 98, i majac tydzien temu bo od tygodnia to zauwazylem, ok 40 litrow zalałem paliwa z mojego bylego e32 prawdopodobnie kiepskie 95 ok 15l. i to sie stalo wlasnie, przed dwoma godzinami wracalem z opola i wlałem na orlenie vervy 98 po czym odniosłem wrażenie ze problem ustał. ale nie wiem co bedzie za chwile jak nim gdzies wyjade.
    dmucham na zimne bo chce miec pojazd sprawny, tylko nie chce sie wpakowac w niepotrzebne koszta naprawy dlatego pytam bo moze ktoś coś słyszał widział robił?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    impex, swojego czasu interesowałem się motorem N73b60. Na wielu forach zagranicznych jest info o awaryjnych pompach i drogich, obecnie ceny pomp spadły z tego co wiem, jednak szedłbym tym tropem. Być może to pierwsza oznaka niedomagania. Tam są dwie pompy na 6 garów każda, czy podłączenie do kompa i analiza spalin nic nie pokazuje ?
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    tak wiem ze tam sa dwie pompy wysokiego ciśnienia po jednej na strone, lecz taki objaw ze nie domaga paliwa mialem juz w dwoch przypadkach , audi w12 gdzie dopiero przy wysokich obrotach samochod dławił i w e38 750 przy 5 tys obrotow tez dławiło i w obydwu przypadkach winą była przytarta pompa paliwa. wymieniłem je na nowe i problem zniknoł.
    e65 jak postoi ok 3 godz to ciezko ma odpalic tj trzeba długo krecic (efekt cofki paliwa a co za tym idzie przy rozruchu nie umie ono sie szybko dostac do listwy wtryskowej) więc na chłopski rozum obstawiam własnie pompe paliwa a że to najtanszy sposób próby wyeliminowania błedu jutro ją podmieniam.
    Mam nową z aso ale do e38 750 która ma 3,5bara (wygląda identycznie jak w e65,
    teraz jest pytanie ile w silniku 6.0 pompa paliwa w zbiorniku ma barów?

  6. #6
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    wg mnie około 3,5 bara
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Cytat Zamieszczone przez IMPEX1950 Zobacz posta
    ....a że to najtanszy sposób próby wyeliminowania błedu jutro ją podmieniam.
    Mam nową z aso ale do e38 750 która ma 3,5bara (wygląda identycznie jak w e65,
    teraz jest pytanie ile w silniku 6.0 pompa paliwa w zbiorniku ma barów?
    W styczniu jak sprawdzałem te pompy chodziły po 5 koła, nie wiem jak wygląda pompa 750 e38, ale jak to jest to samo a mi się nie wydaje to odkryłbyś złotego grala... Podsumowując jak nie podejdzie to nie będzie najtańszy sposób. Czekam niecierpliwie na rozwój sytuacji.
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


  8. #8
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez IMPEX1950 Zobacz posta
    tak wiem ze tam sa dwie pompy wysokiego ciśnienia po jednej na strone, lecz taki objaw ze nie domaga paliwa mialem juz w dwoch przypadkach , audi w12 gdzie dopiero przy wysokich obrotach samochod dławił i w e38 750 przy 5 tys obrotow tez dławiło i w obydwu przypadkach winą była przytarta pompa paliwa. wymieniłem je na nowe i problem zniknoł.
    e65 jak postoi ok 3 godz to ciezko ma odpalic tj trzeba długo krecic (efekt cofki paliwa a co za tym idzie przy rozruchu nie umie ono sie szybko dostac do listwy wtryskowej) więc na chłopski rozum obstawiam własnie pompe paliwa a że to najtanszy sposób próby wyeliminowania błedu jutro ją podmieniam.
    Mam nową z aso ale do e38 750 która ma 3,5bara (wygląda identycznie jak w e65,
    teraz jest pytanie ile w silniku 6.0 pompa paliwa w zbiorniku ma barów?
    jeżeli rozmawiamy o pompach wysokiego cisnienia w v12 to z tego co wiem działają na podobnej zasadzie jak w pompy w ropniakach tdi nie kilka barów tylko koło 100 kilkudziesięciu barów nie wiem dokładnie ale moge się mylić

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    no jutro ją wyciągne, wydaje mi sie ze tak samo wyględa, mając w ręku do e38 i jak patrze po foto używanych do 760 to identycznie to wygląda, dlatego pytanie padło o ciśnienie robocze. W mercedesie 400cdi ktorego miałem na chwile padła mi pompa paliwa i przez przypadek założyłem od benzyny to po zrobieniu 5 km trzeba było cała góre silnika rozbierac zeby węże powymieniac bo je rozsadziło na uszczelnieniach.
    Więc jeszcze raz pytam czy ktoś konkretnie wie jakie ciśnienie ma pompa w e65?
    BENY gdzie ustaliłeś cene 5 tys? skąd to za tyle kupic bo ja patrze ze cena katalogowa na bmwstore.pl bez rabatu jest 8 tys szt

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    No diesle i hybrydy tak własnie mają prezesie

Podobne wątki

  1. [silnik] słabo, ciężko, długo odpala 3,0D
    Przez Cossi w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 17:43
  2. [silnik] e65 760 v12 na jakim olejem powinien być zalany silnik? przebieg 240tys km
    Przez IMPEX1950 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 09:08
  3. [silnik] 740d problem z odpalaniem, czasem odpala czasem nie - błedy.
    Przez Kisielo w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 07:25
  4. Ciężko odpala-długo kręci
    Przez wilk9585 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 09:21
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 18:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •