Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wymiana łożysk przednich amortyzatorów. Demontaż McPhersona

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn

    Post Wymiana łożysk przednich amortyzatorów. Demontaż McPhersona

    Witam Moi Drodzy :D
    Zamierzam wymienić łożyska w przednich kolumnach kierowniczych razem z poduszkami. Pytanie moje do Was jest takie. Jak najłatwiej wyjąć amortyzator? Ja widzę dwa rozwiązania:
    1. Wyjąć amortyzator razem ze zwrotnicą odkręcając końcówkę drążka kierowniczego, wahacze i zacisk.
    2. Wyjąć samo amortyzator ze zwrotnicy

    Z racji że nigdy tego nie robiłem w tym samochodzie pytam się, jak łatwiej? :) Wydaje mi się że opcja nr 1 będzie chyba lepszym rozwiązaniem ze względu na to że w opcji nr 2 mogę mieć bardzo ciasno żeby wysunąć amortyzator ze zwrotnicy i koniec końców skończy się na rozkręcaniu wszystkiego. Chyba że macie jakieś własne sposoby żeby to zrobić sprawnie i przyjemnie.

    Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    83
    BMW
    740
    Skąd
    lublin
    sugerowałbym zdemontowac calego mcpersona i na zewnątrz przy uzyciu sciskaczy do spręzyn rozmontowac wszystko. Jesli potrzebujesz poduszki amortyzatorów wraz z łożyskami mcpersona to mam w idealnym stanie w dobrej cenie. kontakt pw

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    Właśnie tak też to chyba zrobię. Wymontuje razem ze zwrotnicą i będzie dobrze. Jak ktoś ma jakieś uwagi to chętnie wysłucham :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    156
    BMW
    e38
    Skąd
    zdolny śląsk
    bez zwrotnicy też można go wyjąć, odkręcasz śrobki od kielicha, drążek od amora, i bodajże dwie śruby co trzymają amor przy zwrotnicy, potem ciągniesz w dół za tarcze i wyjeżdża sam amor, musisz zobaczyć dokładnie,jak bedziesz miał zdjęte koło to będzie widać co i jak, bo moglem się z czymś machnąć a nie mam na tą chwilę jak sprawdzić na 100 %, a pamięć mam dobrą ale krótką :)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    wojtek1989 jak już kupiłeś to możesz podać namiary na poduszki z łożyskami? patrzyłem na allegro ale łożyska to maxgear i chyba nie opłaca się

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    Jednak ściągnę to bez zwrotnicy :) sam amor. Miej roboty. Dzięki Maras82 za podpowiedź.
    Bartos ja kupiłem łożysko razem z podkladka w Silesia. Zapłaciłem za ori śmieszne pieniądze. 50zł razem z metalową podkladka. http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...L/sA/r1998/m05
    Na tym schemacie nr. 9. Poduszkę sama kupiłem juz w IC firmy KYB. Jedyne co mieli na dzisiaj :) dzisiaj będę to wymieniał także zdam relacje :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4

    Post

    Bez zwrotnicy. Trzeba tylko mocno docisnąć całość do ziemi, żeby kolumna wyszła z nadkola.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    Już :) wszystko wymienione :) ogólnie robota nie jest trudna, ale trzeba uważać na parę rzeczy. Przede wszystkim przed odkreceniem amortyzatora, trzeba odkręcić końcówkę drążka kierowniczego. Bez tego nie da rady wyjąć amortyzatorów. I kolejna wskazówka o której nikt nie wspomniał a jest ważna. Koniecznie trzeba wypiąć czujniki ABS bo się je zwyczajnie uwali tak jak zrobiłem to ja :( przewody są poprostu krótkie. Po wymianie znaczna poprawa sterowności i sztywności. Nawet nie zauważyłem jak jechałem 180km/h oczywiście po niemieckiej autostradzie...

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Wymiana sprężyn amortyzatorów tył bmw e65 ? Pomocy
    Przez SLU w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 15:42
  2. [wnętrze] [e65] demontaż boczków drzwi przednich - pomocy
    Przez piotrbbr w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-09-2012, 07:30
  3. [mechanika] wymiana amortyzatorów z tyłu
    Przez KillerBMW w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 11:03
  4. [zawieszenie] Wymiana amortyzatorów przód
    Przez piotrek85 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 08:10
  5. Demontaż tylnych amortyzatorów
    Przez wojtas w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-04-2008, 16:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •