Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Problem z automatem w m57 koledzy pomocy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    11
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    chocielewko

    Post Problem z automatem w m57 koledzy pomocy

    Problem pojawił się jakieś 2000km po wymianie oleju. Skrzynia w steptroniku zmienia biegi normalie a gdy przełoże na zniane automatyczną zawiesza się i niechce przeżucić z 2 na 3, zmieni dopiero gdy pomoge jej ręcznie dodam że skrzynia nie wchodzi w tryb awaryjny. Może ktoś podpowie co może być przyczyną lub zna jakiegoś dobrego fachowca z okolic trójniasta

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa
    Znien jeszcze raz olej i Sprawdz czy poziom oleju jest prawidłowy.

    Nic nie piszesz kto i gdzie ci zmieniał ale ostatnio znany serwis skrzyn automatycznych zalal znajomemu 3 litry oleju za dużo i działała nieprawidłowo.


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  3. #3
    Problem ze skrzynią po wymianie oleju. Skąd my to znamy... Tak jak pisze kolega, trzeba dokładnie sprawdzić stan oleju. Jaki przebieg auta? Wiesz kiedy był wcześniej zmieniany olej? O ile w ogóle był? Stara dobra zasada w E38- jak nie wiadomo kiedy był zmieniany olej, albo wiadomo że przez ostatnie 50-100tyś nie był zmieniany, to broń boże nie ruszamy. Było tu już sporo przypadków, że ludzie profilaktycznie wymieniali olej i po prostu świeży wypłukiwał cały syf, który uszczelniał ją od środka. A w 2-3 miesiące po wymianie skrzynia zaczynała wariować. Chyba że od nowości był regularnie zmieniany, to raczej bez obaw można to kontynuować. Ale że BMW wmawiało, że się tego nie robi, to pierwsze takie operacje pojawiały się często w E38 przy przebiegach 200tyś i więcej. No i zaczęły padać te skrzynie.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jey nie pisz bzdur , olej sie w skrzyni wymienia i tyle.

    Druga sprawa kolega napisał ,że problem sie pojawił po 2000 km od wymiany ,więc może wcale nie byc zalezności awarii z wymianą.

  5. #5
    Nie piszę bzdur :) BMW podawało, że oleju w skrzyni się nie wymienia. Temat przerabialiśmy już w 2008r jak kupiłem 750. Ja nie wymieniałem nigdy i problemu nie było. Natomiast było na forum trochę osób, którym dziwnym trafem niedługo po wymianie oliwy padła skrzynia. Przypadek? Nie sądzę. Ok, jak ktoś wymieniał nawet co te 50-70tyś, to nie widzę problemu, ale jak bym kupił z auto przelotem 300-400tyś, a tyle ma teraz większość E38, nie mając pewności co było wcześniej, natomiast mając normalnie pracujący automat, nawet bym się nie zbliżył do korka spustowego. Jak kupię od Ciebie furę, to będę wiedział że mam zmieniać :D

    No ale powszechnie wiadomo, że na forum panują dwie szkoły- wymieniających i niewymieniających olej. Każdy robi jak chce :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja natomiast w każdej ASB wymieniam olej i wszystko działa.

    ZF czyli producent 5hp24 zaleca wymianę i to jest święte.

    Moim zdaniem ,jak skrzynia ma paść to tak się stanie i nawet święcona woda nie pomoże
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 20-04-2014 o 20:36

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    11
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    chocielewko
    Może zna ktoś dobrego fachmana od automatów bmw w trojmiescie i okolicach. Za odpowiedzi wielkie dzieki

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    90
    BMW
    E38 740i '98
    Skąd
    Gdynia
    Rownież podpinam sie pod temat. Z chęcią wymienię w swojej, moze razem z czyszczeniem płyty sterownika. Oczywiście zależy jaki koszt. Wprawdzie nic sie nie dzieje (na moje niewprawne oko) ale bede spokojniejszy jak bedzie wymieniony olej.


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Jak ktoś chce wymieniać olej w ZF to niech powiąże to z czyszczeniem płyty sterującej. Żadna statyczna jeśli nie wiadomo czy olej wcześniej był wymieniany.
    Ktoś na innym forum napisał "ja zawsze wymieniałem olej w automatach wraz z czyszczeniem sterownika i skrzynia nigdy nie padła po takiej wymianie"

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38 730D 2000r Lift
    Skąd
    WLKP
    Panowie, a ja z kolei moją jeżdżę od listopada bo wtedy właśnie ją kupiłem, skrzynie mam z steptronickiem nie mam pewności czy olej był wymieniony podobno był ale sprzedającemu nie wierzę. Moja ma już 284tys na kulane, po odpaleniu gdy wrzucę D lub R to sobie nieraz szarpnie, biegi wszystkie zmienia ładnie, pięknie redukuje przy wyprzedzaniu, ale nieraz czuć zmianę biegu, zero błędów. Dodam, że wąż przy chłodnicy skrzyni poci się na tej złączce. Oleju na pewno nie ma w normie i też mam ten dylemat jeździć tak dalej, czy dolać oleju i naprawić ten wyciek. Tak myślę czy wtedy by problem ustąpił. W sumie to jeszcze nie doszedłem do skrzyni bo ogarniam inne bolączki, ale już czuje, że będę musiał wydać więcej kasy. Rozglądam się za jakimś serwisem co by to zrobił w okolicach Poznania bo u mnie nikogo takiego nie ma. Boje się jak wymienię olej to przejadę kilka tys. km i też mi padnie jak Damianowi... Pozdrawiam :)

Podobne wątki

  1. Problem z automatem 2.5 TDS
    Przez barti110 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 19:50
  2. problem z automatem
    Przez dany2784 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 20:53
  3. problem z automatem m60b30
    Przez Marecki7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 22:25
  4. problem z automatem
    Przez micky1987 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 18:52
  5. [ elektryka] KOLEDZY POMOCY XENONY
    Przez fajter34 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 05:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •