Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: S603 Fondbildschirm - tylny monitor - DOPOSAŻENIE

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    Cool S603 Fondbildschirm - tylny monitor - DOPOSAŻENIE

    Zajączek przyniósł mojej 7emie coś fajnego...

    Opcje S603 Fonbildschirm



    Opcja zawsze mi się marzyła. Bardzo rzadki dodatek do E38. Na rynku wtórnym nieosiągalny.
    Przez wielu uważany za święty gral wyposażenia dodatkowego, przez innych za niepraktyczne "gołębie gniazdo". ;)
    Osobiście bardzo mi się ta opcja podoba i zawsze ubolewałem nad jej brakiem w mojej V12.
    No ale wreszcie udało mi się ziścić marzenia i jakimś cudem znalazłem to czego od kilku lat poszukiwałem. Żeby cała historia nie wyglądała zbyt kolorowo, zaznaczyć trzeba, iż zdobyty przeze mnie monitor nie był tak zupełnie na 100%... Ktoś wyrwał go z uchwytu łamiąc go i urywając kable!





    Żeby tego było mało kolorystycznie nie pasuje do wnętrza mojego auta. Całość jest czarna a ja mam szare skóry. Pozostaje przemalować, albo zmienić na szarą skórę. Mam dostęp do skór więc o tą kwestię się nie martwię

    Udało mi się dostać calutki niezbędny osprzęt do tego dodatku:
    - tylny monitor,
    - panel klimatronika z uchwytem do monitora,
    - moduł wideo III z 3 gniazdem dla monitora tylnego,
    - całą wiązkę kabli,

    Mimo posiadania całego zestawu, montaż okazał się dosyć trudny. Pierwszym problemem było właściwe zlutowanie przerwanych kabli od monitora. Poprzeczkę podnosiło to, że 4 kable były takie same. Wnikliwie analizując miejsca przerwania, analizując "rozszarpanie" rozwiązałem te puzzle. Czy dobrze tego jeszcze nie wiem...
    WDS ani trochę mi nie pomógł. Zagadnienia związane z 'rear compartment monitor' są nieczytelne i w zasadzie nic nie wnoszą. Mam wrażenie, jakby czegoś brakowało w WDS. Natomiast w TIS ani wzmianki o tylnym monitorze
    Pozostało zdać się na siebie i posiłkować się bardzo szczątkowymi informacjami.

    Dzisiaj rozebrałem trochę elementów wnętrza aby zobaczyć co jak i gdzie trzeba poprowadzić. Nowy moduł wideo działa (sprawdzone poprzez przedni ekran). Tylny ekran też działa (sprawdzone poprzez podłączenie go w miejsce przedniego)

    Analizując wiązkę otrzymaną w zestawie próbowałem wydostać kabel idący od modułu do monitora. Wszystko byłoby pięknie, ale 4 kabelki niezupełnie idą od wtyczki do wtyczki. Jeden (brązowy) okazał się masą:

    4 od prawej, zaznaczyłem sobie taśmą.
    Myślałem, że tego pina nie ma w aucie ale rozbierając lewy tylny słupek okazało się, że jest. Gdzie w takim bądź razie prowadzi?
    Kolejne 3 kable kolorowe prowadzą do takiego zbiorczego zgrzewu. Nie wiem jak to fachowo nazwać. I nie wiem co z tym zrobić.

    Nie bardzo wiem jak się zabrać za kodowanie tego zestawu. Po podłączeniu tylnego monitora pod moduł nie ma żadnej reakcji, co jest zapewne powodem braku zakodowania go w aucie. Aczkolwiek napięcie na wtyczce jest.

    Liczę na pomoc forumowiczów przy tych zagadnieniach z którymi mam problem


    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar S1 POLAK
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    220
    BMW
    Było e36 320is,e46 320i ,jest e38 735i automat ;)
    Skąd
    735i z Hildesheim-Niemcy,Ja z Cięciny-Powiat Żywiecki
    Blog
    7
    Uuuuf ... życzę powodzenia , nie znam sie na tym ale mogę tylko trzymac kciuki za powodzenie całej operacjii... a tak apropo super prezencik.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    kolego ile kosztuje taki święty faraon jak można wiedziec?

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Impex Tobie takich info nie udzielamy bo znajdziesz fajną sztukę , potniesz ja i napiszesz ''kompletny zestaw ,monitor etc.''zapłacił całe auto reszta poszła już na + ;). A tak na serio to też jestem ciekawy bo może mi się trafić w de. to będę wiedział ile rzucić za coś takiego .

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Sprawdzałem kiedyś w ASO ceny takich bajerów. Lodówka do E38 kosztuje 8tyś z hakiem, kompletny monitor na tył wyszedł coś koło 12tyś :/
    Daaaaaaawno tego nie widziałem na sprzedaż, ale jakieś 3-4 lata temu przewinęły się przez alegro ze 2-3 zestawy. O ile mnie pamięć nie myli cena była coś koło 2,5-3tyś.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    w 750 po lift z tarn gory kolo miał taki monitor i chyba to jest ten zestaw własnie jakos tak niefortunnie wyciagniety.
    2 tyg temu usłyszałem za ten komplet zacytuje " z 5 tys napewno " to nie wiedziałem czy sie smiac czy to na żarty, ale w każdym badz razie uśmiechnołem sie ehhehe.

    osobiscie nie dałbym za to 700zł bo kojarzy mi sie z rosyjskimi telewizorami lat 70 tych i ni w dupe ni w oko taki rubin za tyle.

    a za 5 tys to można sie tak zabawić z e38 ze sobie nawet pojecia nie zdajecie.

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja tez wiem kto ma taki komplet do sprzedania ,ale cena z kosmosu .

    Jak dla mnie ten monitor wygląda jak stary RUBIN , ale sam tunel z 3cią strefą klimy bym sobie zapodał do e38.

  8. #8
    Może i stary rubin, ale na forum nie brakuje szaleńców którym się podobają takie lekko już oldskulowe gadżety. Na przykład ja :D Aczkolwiek 5k bym za to nie dał
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Chromik1
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    170
    BMW
    750 il 2001 318 i 1992
    Skąd
    Libiąż-Małopolska
    Supermen przyjeżdżaj w sobotę do mnie to porozbieramy moje oryginalne i spróbujemy zmontować twoje na wzór mojego. [ aha nie umiem kodować ]

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez Chromik1 Zobacz posta
    Supermen przyjeżdżaj w sobotę do mnie to porozbieramy moje oryginalne i spróbujemy zmontować twoje na wzór mojego. [ aha nie umiem kodować ]
    Dzięki za dobre chęci, ale odległość trochę odstrasza ;)

    Jak już wspomniałem w 1 poście jednym się podoba innym nie uważając to za "stary rubin". Trzeba umieć docenić fakt, iż 15 lat temu taki dodatek w samochodzie robił niesamowite wrażenie. Dzisiaj może śmieszyć, gdyż w erze miniaturyzacji w miejsce tego ekranu zmieściła by się jeszcze konsola.
    Ja, podobnie jak Jey lubię takie smaczki. Dodają uroku i indywidualności. Walory użytkowe są mało istotne. Ważne jest posiadanie

    Co do ceny to dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach. Kosztuje tyle ile ktoś jest w stanie za to zapłacić.
    Ostatnio edytowane przez Supermen ; 20-04-2014 o 11:22
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Podobne wątki

  1. [wnętrze] doposażenie w rolety
    Przez gabel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 26-06-2024, 17:45
  2. [elektryka] E65/66 SOFT CLOSE doposażenie
    Przez jaro_alfa w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-04-2021, 20:46
  3. [wnętrze] Fotele komfort doposażenie!!!!
    Przez lysy106 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 13-02-2017, 14:03
  4. [audio/video] LOGIC 7 doposażenie
    Przez jaro_alfa w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 00:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •