Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Multinet Nawigator firm problem oszusci

  1. #11
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jak zadzwonią to jedyne co im powiedz to "Wesołych Świąt" i nic więcej :) Mam nadzieję, że niczego nie potwierdzałeś gadając z nimi kiedyś przez telefon.

    Gdyby zadzwonili to powiedz, że rozmowa będzie nagrywana i jeśli nie wyrażają zgody na nagrywanie to trzeba się rozłączyć i mogą się kontaktować mailem, listownie lub osobiście :)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar emilyo
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    153
    BMW
    e38 750i Shadowline
    Skąd
    Warszawa
    To ewidentny wał... twierdzą, że uzyskałeś od nich usługę, ale faktury nie otrzymałeś jak rozumiem. Windykować można rzeczywisty dług, a tytułem egzekucyjnym jest prawomocny wyrok. Niech sobie idą do sądu jak mają z czym :-) a jak mają nagranie to niech założą szkolny radiowęzeł albo dyskotekę w remizie niech urządzą.
    Pozdro i odkładaj słuchawkę. Ewentualnie dorzuć, że też ich nagrywasz - tak jak pisał Ratovnik .

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Skoro jesteś PEWNY że nic nie zamawiałeś czy nie kupowałeś to zgłoś formalnie zawiadomienie na Policji. Pod te czynności można co najmniej ze dwa paragrafy wrzucić.

    Jak zadzwonią to powiedz o zawiadomieniu, o możliwości popełnienia przestępstwa do KP Policji w....i po sprawie. Zablokuj nr telefonu i tyle.

  4. #14

    Post

    Po 1. Jeśli nic nie zamawiałeś, to absolutnie nie masz się czym przejmować.
    po 2. Teksty typu "jak pan zapłaci teraz, to zrobimy rabat 50zł" z kilometra śmierdzą próbą wyłudzenia JAKICHKOLWIEK pieniędzy- zwyczajnie szukają jelenia
    po 3. Skoro mają nagraną rozmowę, to proszę bardzo, niech skierują sprawę do sądu i tam przedstawią to nagranie, bo komornik czy firma windykacyjna nie jest od tego żeby uznawać czy podważać ważność rejestrowanych rozmów telefonicznych
    po 4. Jak zadzwonią jeszcze raz to poinformuj ich na wstępie, że nagrywasz tą rozmowę (nawet jeśli będziesz ściemniał)
    po 5. Olej ich- jeśli nie ma fizycznie podpisanej przez Ciebie umowy na jakiekolwiek usługi z ich strony, to gadanie o przekazaniu sprawy komornikowi czy innemu windykatorowi jest zwykłym zastraszaniem i próbą wyłudzenia- w końcu pewnie jedna osoba na ileśtam się wystraszy i zapłaci im te kilka stówek. Nawet jeśli się zawiera umowę telefonicznie, np. ubezpieczenie auta czy przedłużenie umowy na telefon, to prędzej czy później przychodzą przecież do domu normalne dokumenty- jakaś umowa, faktura, aneks itp., a Ty przecież nic takiego nie dostałeś
    po 6. Zawsze możesz im zasugerować przy kolejnej rozmowie telefonicznej, że absolutnie żadnych usług nie zamawiałeś i kolejne żądania z ich strony odnośnie zapłaty potraktujesz jako próbę wyłudzenia pieniędzy co poskutkuje z Twojej strony złożeniem zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przez nich przestępstwa
    Ostatnio edytowane przez Jey ; 18-04-2014 o 14:30
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    Post

    uspokoiłem się sprawę olałem już nie dzwonią. Gdyby racja była po ich stronie zadzwonili by po tej godzinie. Pozatym własnie chcieli mnie naciągnąć żebym szybko pod wpływem ich huków przystał na niedorzeczne propozycje bo pani powiedziala ze jak sie zgodze zaplacić zanim to gdzies tam zgłoszą to ze wysle kuriera do mnie z fakturą na ich koszt czy cos tak jak by mi zrobiła przysługe jeszcze. pewnie musiał bym to podpisać dając się nabić w butelkę. narazie mam spokój ich numeru dodałem do kontaktów pod nazwa oszusci i nie bedę poprostu odbierał w razie gdyby zadzwonili.
    Jak by kiedys do was dzwoniła osoba przedstawiajaca sie jako kobieta o glosie nastolatka i do tego niekulturalna to wiedzcie że nawigator firm dzwoni.

  6. #16
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Ja bym teraz przeszedł do kontrataku :) Może teraz to Ty do nich zadzwoń i powiedz, że oczekujesz zadośćuczynienia finansowego i że wysyłasz kuriera :)

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    No też tak myślałem że im powiem że ja im zaproponuje umowę i że mają mi zapłacić :D

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    Maniac nie wiem jaki rodzaj działalności prowadzisz,ale też miałem kontakt z "Rzetelna firma". Nie jest to tylko kartka papieru,tylko certyfikat. Sprawdzają klientów na zasadzie "tajemniczego klienta". Tak zrobiła firma wystawiając mi Certyfikat uczciwości. Z Rzetelną firmą nie mam miłych wspomnień, gdyż wystawili mi certyfikat (dostali hajs) i po miechu dopiero sprawdzili, że prowadzę kantor-lombard i chcieli żebym ze strony zdjął ich baner bo dla firmy o takiej działalności nie mogą wystawić. Też straszyli itp. ale dopóki nie zwrócili mi hajsu, nie zrobiłem tego. A też straszyli różnymi ..ujami. W firmie prawnik to podstawa,a porady wcale nie są drogie.
    Powodzenia :)

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Moja firma jest zawiła :D jedno osobowa dzialalnosc na niewielkiej powierzchni. Wulkanizacja i serwis jednosladów. . . Moje dochody są tak słabe że o prawniku mogę zapomnieć z resztą w przedsiewzieciu na tak małą skalę nie mam problemów prócz sporadycznych ataków ment co myślą że trafili na naiwniaka co ma kupe kasy i nie zauważy że go robią w wała.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 18-04-2014 o 20:18

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    6
    BMW
    e39
    Skąd
    dzialdowo
    witam wlasnie odebralem tel taki sam jak maniacdrifting dali ci spokoj chcialbym sie z toba skontaktowac pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Zimowe Opony ...trzech różnych firm. Które?
    Przez Roobs w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 22:45
  2. OC samochodu - a reklamy firm ubezpieczeniowych
    Przez Hubertus7er w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 12:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •