Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Multinet Nawigator firm problem oszusci

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    Post Multinet Nawigator firm problem oszusci

    Cześć mam problem i nie wiem za bardzo co z nim zrobić po założeniu w lipcu firmy przychodziły mi listy z propozycją wpisów internetowych odpłatnych przyszło ok 5 niektóre oznaczone jako nie obowiązkowa propozycja inne jako konieczne do zapłaty. Olałem to i mam spokój ale dziś tego typu oszustwo wkroczyło na wyższy poziom wpis ewidencji z danymi jest ogólnie dostepny dla takich oszuscianych firm gdzie mogą brac dane osobowe firm i wysyłać im takie bezpodstawne wezwania zaplaty, korzystam z reklamy w panoramie firm gdzie jest mój numer telefonu i email.
    Dzwoni pani z nawigatora firm niby z działu windykacji że rzekomo zamówiłem usługę reklamy na ich stronie i że mam natychmiast im zapłacić 280zł dobrze pamietam że nie zamawiałem nic tego typu bo panorama mi wystarczy pozatym przy umowie w panoramie przez telefon 10 razy bylo powtarzane co zamawiam i za ile a po kilku dniach kurier przywiozl umowę. w Tym przypadku napewno nic takiego nie bylo byc moze byl telefon i z nimi rozmawiałem ale sie na nic nie zgadzalem. Pani twierdzi że ma to nagrane że zamawiałem ale że nie puści nagrania bo to moze byc tylko przy notariuszu jest to platne itp. skonczyly mi sie nerwy i sie rozlaczylem za chwile dzwoni jej zekoma przelozona i mowi ze podczas windykacji koszty wzrosna 3 krotnie ze w takiej sytuacji moze opuscic 50zl i czy ma kurier przyjechać. Wtedy pomyslałem że ewidentnie biorą mnie na huki i chcą zrobić perfidnego wała i żebym teraz cos podpisał. Na ich stronie zadnych moich wpisów nie ma. Email i telefon pewnie mają z panoramy firm. przełożona twierdzi ze ma nagranie ale nie ma obowiazku mi go puscic. i teraz pytanie jest to wałek ale czy są jakieś podstawy prawne do zgloszenia tej rzekomej należności do windykacji? przecież oni mogą twiedzić że zamówiłem adres mój mają. Co mam zrobić? Mój email znali z panoramy i twierdzili że tam została wysłana faktura ale przeszukalem poczte i nic nie ma.

    Jedyne co znalazłem w necie to to http://forumprawne.org/prawo-cywilne...-katalogu.html ale nie daje mi to odpowiedzi po zatym że to oszustwo. Nie wiem czy nie bedą chcieli ściągnąć ze mnie tych 280zł
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 18-04-2014 o 11:00

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    To jak nic nie zamawiałeś to nie ma powodów do paniki i jeżeli jesteś na 100% przekonany, że nic im nie wisisz to przy następnej rozmowie powiedz, że sprawę kierujesz do prokuratury i sądu, jeżeli nie usuną Twoich danych w ich "systemie" bo nie masz czasu na ich gadanie... Mi wysyłali z riders digest ksiażki których nie zamawiałem na jakieś kosmiczne rachunki i też kazali płacić bo jak nie to windykacja... W necie wyczytałem właśnie o prokuraturze i sądzie i zadziałało ;)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    no bo ogólnie na ich stronie nie ma śladu mojej firmy. Moje dane takie jak telefon email są dostępne w necie i stąd pewnie je wzieli. Robią wodę z mózgu byłem pewny że nic nie zamawiałem ale po 4 telefonach od nich zacząłem mieć wątpliwości czy nie mam amnezji. Oleje to jeśli rzeczywiście mają rozmowę z moją zgodą niech mnie windykują.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 18-04-2014 o 11:15

  4. #4
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Post

    Dawaj info do GIODO, że operują twoimi danymi bez twojej zgody ;)
    Do tego, że nagrywają rozmowy bez twojej zgody i informacji i pozamiatane ;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Z tego co pamiętam to przy umowie z eniro pani mnie uprzedzila ze wlacza nagrywanie i zawieramy umowę przez telefon. Dzwonili do mnie partnerzy googla ale reklamy kosztowały 1000zł 3 tyś propozycje stworzenia strony internetowej za 900. Posłuchałem i podziękowałem. O takiej reklamie za 280zł nie pamietam. i nie pamietam żadnych innych umów słownych niż z Eniro czyli panoramą. Podstawą ściągnięcia musieli by mieć taką rozmowę? czy bez tego też mogą próbować?

  6. #6
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Muszą mieć twoją ustną zgodę wypowiedzianą podczas rozmowy telefonicznej.
    Czasami mówią zawile i wystarczy powiedzieć, "że się zgadzasz", albo "tak".

    Jak masz firmę to polecam używać tel. komórkowego też z nagrywaniem rozmów ;)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Hmm no i być tu mądry. Żyłem w miarę spokojnie do godziny 11 a teraz mam zaprzątniętą głowę tą sprawą.

  8. #8
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Teraz ty nagrywaj każdą ich rozmowę ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    Przecież to ewidentny wał! Jaka firma windykacyjna robi upusty? Niedługo będą dzwonić i prosić żebyś zapłacił,bo inaczej będzie drożej. Jeśli jesteś pewny,że nic nie zamawiałeś i nie masz umowy, to idź po prostu na Policje. A po drugie oprócz umowy telefonicznej powinna być umowa pisemna. Nie dość, że chcą naciągnąć na fikcyjne umowy,to jeszcze notariusz. Kto potwierdzi, że to Ty jesteś po drugiej stronie słuchawki? Jak się boisz idź do prawnika i niech Ci podpowie co masz zrobić. Ale wiem co by powiedział mój...zwykłe skurwysyństwo...! (sorry za wyrażenie)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Porada prawnika też kosztuje powiedziałem im niech zadzwonią za godzinę żebym skonsultował się z prawnikiem w tej sprawie tak tylko powiedziałem, bo odrazu zarzuciłem im oszustwo i że na nic się nie zgadzam. godzina minęła o 12.12 i telefonu nie było mam nadzieje że rurka im zmiękła i już nie będą mnie niepokoić. Kiedyś też do mnie dzwonił ktoś może to ci sami że nie opłaciłem jakieś faktury za usługę reklamy powiedziałem że pomyłka ponieważ nie posiadam ani nie zamawiałem takiej usługi. i po 1 telefonie sprawa się zakończyła ale to chyba była inna firma.

    Albo tak samo napastują mnie że zostałem wybrany i na podstawie jakieś tam analizy otrzymałem certyfikat rzetelnej firmy i żebym go odebrał i koszt tego to 70zł pytam kogo pytali kto im rzekomo takie opinie dał itp. To jest śmieszne i zawsze dziekuje za takie certyfikaty. Nie wiem na podstawie czego jestem rzetelną firmą i na podstawie jakich opini To jest śmieszne. Dowolny certifikat sobie mogę sam wydrukować i bedzie mnei to kosztowało tyle co kartka papieru.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 18-04-2014 o 11:50

Podobne wątki

  1. Zimowe Opony ...trzech różnych firm. Które?
    Przez Roobs w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 22:45
  2. OC samochodu - a reklamy firm ubezpieczeniowych
    Przez Hubertus7er w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 12:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •