Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Demontaż chlodnicy e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    7
    BMW
    728i
    Skąd
    UK

    Post Demontaż chlodnicy e38

    prosze o pomoc w demontarzu chlodnicy. e38 728i 2001. konkretnie to chodzi o wymiane wiatraka. odkrecilem wiatrak trzema srubkami od wiskozy i wyjolem z oslona po wielkich bulach, wcale nie bylo prosto. raczej nie ma opsji zalozyc wiatrak z oslona nie domontujac chlodnicy. za ciasno. ale chlodnica wyjsc nie chce. blokuje sie od prawej strony o uchwyt rurek od klimy. czy musze zdjac filtr powietrza? jakas podpowiedz. jutro jade z tym dalej. prosze o jak najwiecej odpowiedzi. po prawej stronie nie moge za cholere sciagnac weza od chlodnicy, sciaglem dopiero przy silniku ale to mnie nie urzadza bo kolanko blokuje sie o filtr jak chce wysunac chlodnice w strone silnika.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    demontaż chłodnicy w e38 wygląda następująco: wyciągasz filtr powietrza, wyciągasz zawleczki szybkozłączek(polift) i podważasz delikatnie płaskim szerokim śrubokrętem szybkozłączki muszą iść cierpliwości, spuszczasz płyn dolnym wężem chłodnicy i ze zbiorniczka, potem bierzesz klucz 32 zakładasz na wisko i walisz młotkiem w przeciwna stronę jakbyś odkręcał bo jest lewy gwint, czyli stojąc przed autem w stronę filtra powietrza. Za którymś razem musi puścić, wyciągasz wiatrak z wiskiem, odczepiasz osłonę chłodnicy ze zbiorniczkiem trzyma się na 2 kołkach rozporowych od góry i łapkach na dole i po bokach, potem wkładasz płaski śrubokręt w mocowania chłodnicy i podważasz chłodnica jest wolna, trzeba ją lewą stroną odsunąć i manewrować aż wyjdzie. powodzenia

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    7
    BMW
    728i
    Skąd
    UK
    no wlasnie i tu wyjsc nie chce. moze wyjdzie jak wyjme filtr pwietrza. a nie ma innego sposobu wymiany wiatraka samego bez wiska?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    musisz wyciągnąć wisko tak będzie najszybciej

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    7
    BMW
    728i
    Skąd
    UK
    niestety ale musialem odkrecic po prawej stronie przewody od chlodzenia plynu wspomagania i oleju. nie wyszla by inaczej. dostalem niestety zly wiatrak i musze czekac na nowy. to moze podpowiedz jak to skladac w jakiej kolejnosci?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Przy ściąganiu dobrze jest mieć drugiego kolegę pod autem, idzie o wiele sprawniej :-)

    Wysłane z mojego B1-710 przy użyciu Tapatalka
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie
    Emil co ty piszesz wystarczyło ja pod skosem wyciagnać jedna strona do silnika a druga do pasa przedniego wychodzi bez rozpinania czego kolwiek tylko tam sa zaczepy i trzeba ja najpierw wyjać z nich jesli mowimy o chlodnicy wody bo nie napisales tego a kolejność prosta tak jak rozkladales tak złoż kolega 525d ładnie to zobrazowal.A widać że za bardzo nie wiesz o co chodzi wiec lepiej daj komuś to zrobić taka moja rada bo jeszcze coś uszkodzisz i będzie trzeba kilka stowek na nowa wydac

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 18:02
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-01-2010, 11:33
  3. [mechanika] pojemnosc chlodnicy w E38 ?
    Przez wojtek740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 21:20
  4. E38 735i[Mechanika]Problem z wezem przy chlodnicy
    Przez tomi290 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-01-2009, 13:37
  5. Demontaż lamp E38
    Przez olejus w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-09-2007, 13:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •