Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: [16] Letnie Falkeny - który rodzaj bieżnika ? A może inne?

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    osobiscie conti

    moje e36 gania na takich , ups sorry damias pisales o premium contact a to na fotce to sport contac, a co do wspomnianego continentala to duzo aut na pierwszy montaz mialo wpasnie premium contact

  2. #22
    7ka
    Gość
    wlasnie te Conti ze zdjecia krzywego wedlug mnie to porazka...na mokrej jak na lodzie..

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    juz o tym rozmawialismy i ja nieodczulem nic takiego :? na mokrym super jak i na suchym, a najwaznejsze auto duzo mniej buja w koleinach, slabiutko bylo z GY i dunlopem, w 7 mam michałka i koleiny praktycznie nieistnieją, w e36 identycznie a zalozony mam najszerszy fabryczny rozmiar 235/40r17,


    aha 7ka nietwierdze ze niemasz racji ale wiesz czasem cos na jednym aucie inaczej sie jezdzi niz na innym , pozatym masa e36 a e38 to troszke kg jest

  4. #24
    7ka
    Gość
    spoko,ja mialem takie oponki w e klasie tej samej szerokosci i niestety znasz moje zdanie.. poza tym drogie sa one jako nowe..

  5. #25
    Właśnie cena też gra oczywiście rolę :) Te conti można nabyć za ok 550 plnów, podobnie jak pozostałe które wymieniłem. Falkeny są jednak spokojnie poniżej 500. Więc narazie one są na pierwszym miejscu, a jakością chyba za bardzo nie odbiegają :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #26
    Vip Vip Awatar co arti
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    251
    BMW
    750 il
    Skąd
    Włocławek
    conti-conti-conti
    B-ędziesz M-iał W-szystkie

  7. #27
    A powiedzcie jak jest z indeksami prędkości? Było cos kiedyś na forum o tym wspomniane ale jakoś niewystarczająco. Krótko mówiąc chyba im większa wartość to opona wytrzymalasza. Ale czy warto kupować opony o indeksie V (240km), W (270km) czy może wystarczy H (210km)? Indeks ten też ma czasem spory wpływ na cenę. U nas w sumie żadko się jeździ z prędkością powyżej 200km/h :)

    Np Dunlopy SP Sport 9000 z indeksem 104H kosztują ok 500zł a z indeksem 100Y ok 600zł :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #28
    Vip Vip Awatar co arti
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    251
    BMW
    750 il
    Skąd
    Włocławek
    tak tylko indeks prędkości to nie tylko prędkość też masa auta czym wyższy indeks tym cięższe auto może na niej się poruszać .ale przy 16'' ,17'' i większych calach zazwyczaj indeksy są wystarczająco wysokie bo z reguły są one w zastosowaniu do większych aut takich jak boskie 7er.pozdrawiam!
    B-ędziesz M-iał W-szystkie

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    indeks predkosci nieoznacza z jaka predkoscią jezdzisz, ojciec kiedys savy z indeksem H nowe! zjezdzil swoim 530D w jeden sezon, indeks predkosci odpowiada za wytrzymalosc opony jak i jej jakosc, wiadomo ze pozakladanie Y do fiata punto 1.1 bedzie przesada i opona przez swoje mocniejsze opasanie bedzie twardsza. normalne jest ze jak zalozysz indeks H i bedziesz w pelni korzystal z mocy auta to momentalnie opone wyząbkujesz i szybko zjedziesz, wiadomo ze im wyzszy indeks predkosci to opona drozsza ale tez lepsza klasowo! i jakosciowo, min wydaje mi sie 240 przy e38. Wedlug przepisow niemozna!!!! zamontowac mniejszego indeksu predkosci niz predkosc max w aucie! i powiem ci ze jest to dobry wyznacznik,

  10. #30
    Z sensem gadasz :) hehe
    Już padła chyba decyzja na Falkeny FK-452 100W po burzliwej dyskusji na ShutBoxie :) Zaoszczędzona kaska zostanie zainwestowana w sprężynki :D
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •