Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Logic 7 problem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen

    Post Logic 7 problem

    Witam. Szukałem na forum podobnego tematu ale w większości przypadków różnią się objawy usterek od moich. W moim aucie w pewnym momencie przestał grać głośnik centralny, dwa subwoofery i dwa tylne głośniki teraz dźwięk jest jak z kaseciaka :( jak auto troszkę postoi i włączę radio na kilka sekund wszystko gra normalnie nie raz nawet dłużej do momentu podwyższenia siły głosu w tedy się rozłącza. Dobrałem się do Logic7 w bagażniku rozebrałem go ale na oko nic tam nie widać co ciekawe po odłączeniu wtyczki i podpięciu na nowo na kilka sekund znów wszystko gra. Podpinałem kompa lecz nie ma żadnych błędów. Wiem już że standard to przepalone końcówki mocy. Może ktoś z kolegów miał podobny problem i wie jak naprawić ten Logic7 w domowym zaciszu? bo lubię majsterkować a mieszkam w DE więc nie mam takiego dojścia do fachowców jak w Polsce. I czy u mnie to na pewno wina tego systemu z tyłu czy radia z przodu?

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Wg mnie masz problem z radiem a nie z wzmacniaczem L7, a to dla tego że radio jest odpowiedzialne za niegrające u Ciebie głośniki
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    ADASIO a czy to nie właśnie L7 jest odpowiedzalny za centralny, tylne w drzwiach i suby? A reszta idzie z radia? Wtedy problemu szukałbym w wzmacniaczu Logic7.

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cholera własnie nigdy nie wiem jak to jest :)

    Może i masz racje euro,
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Chyba tak, bo ja w swojej ex E65 nie miałem logic7 czyli nie miałem głośnika centralnego, tylnych w drzwiach i subów bo nie było wzmacniacza L7 a reszta grała. Czyli ta reszta szła z radia :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Tak dokładnie L7 steruje tylko głośnikiem centralnym, dwoma tylnymi i dwoma subwooferami pod fotelami resztą steruje już radio

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Masz Bluetooth?

    Dźwięk do wzmacniacza L7 idzie poprzez MOST, czyli światłowód. Układ działa w pętli zamkniętej, razem ze zmieniarką telefonem i kilkoma innymi urządzeniami.

    Częsty problem to moduł telefonu, który wariując blokuje MOST, a wtedy L7 też nie będzie działać.

    Jeśli masz telefon(tym bardziej bluetooth) i/lub zmieniarkę. To możesz pomyśleć o kupnie "terminatora" do światłowodu i odpinać po kolei moduły.
    Taka zaślepka jest dostępna w ASO, koszt ok. 100zł w PL
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Bluetooth nie mam tylko telefon i zmieniarkę ale wydaje mi się że to tak jakby coś się przegrzewało tzn. L7 jest ciepły a wiatraczek w jego obudowie nie chodzi ale gdy sprawdziłem go prądem to działa. więc nie wiem czy on ma od razu po włączeniu radia chłodzić czy kiedy? auto jak ostygnie to znów na chwile mam bas i wszystkie głośniki. Raz miałem tak że długo to grało ale jak dałem więcej głosu to przestało. Nie miałem żadnych trzasków czy innych problemów z audio

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Nie wiem jak z modułami telefonu w E65, ale w E60 to częsty problem i potrafią blokować pracę całego systemu audio.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Dziś jeszcze raz wszystko sprawdziłem i okazało się że głośnik centralny i dwa tylne działają to tylko rozłącza mi subwoofery pod fotelami. I dziś nawet grało to dosyć długo bo jakieś 5min a potem bas wyłączył się ale jak chwile posiedziałem w aucie to znów sam się załączył na moment. Jestem przekonany że problem leży gdzieś na rozgrzewaniu elektroniki wewnątrz L7. Tym bardziej że wiatrak wewnątrz obudowy nie pracuje.

Podobne wątki

  1. [audio/video] LOGIC 7 doposażenie
    Przez jaro_alfa w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 00:06
  2. Naprawa logic 7
    Przez xenon w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-01-2014, 23:44
  3. [elektronika] logic 7 problem
    Przez franz w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 15:32
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 18:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •