Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wypadające zapłony

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    27
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Piła

    Post Wypadające zapłony

    Witam,

    Posiadam e38 z silnikiem m62b35 w manualu. Mam ostrą zagwostkę Panowie. Silnik ma wypadające zapłony na cylindrach 5-8, całkowiet odcięcie zapłonu na cylindrze, nieprawidlowy sygnal sterowania zaplonem - takie sa bledy. Byl jeszcze czujnik wałka i 1 sonda nie chodziła ale sa wymienione, nie wyskakuja. Objawy - brak mocy, telepie budą, nie da sie prawie przyspieszac az do momentu odłączenia kompa DME i ponownego podłączenia (nie pytajcie jak do tego doszedlem, troche posiwialem :D). Po takim zabiegu wszytkie objawy jak reka odjal. Silnik chodzi rowno jak zyleta, przyspiesza git itd itp. Przez jakies 1 do 2 dni. Po tem wskakuje ni z tego ni z owego - to samo. Telepanie, brak zaplonow. Raz po raz, gdzies w miedzy czasie podczas jazdy go przytknie doslownie na sekunde i dalej jest git. Cewki zamieniane stronami. Swiece wymienione. Zawsze szwankuje jedna strona. Mozliwe ze komp siada? Help!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa
    Jeżeli po odpięciu kompa przez 2 dni masz ok to komp do wymiany. Od tego zacznij.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    pomierz kompresję dobrze Ci radzę. Pewno takie objawy masz na zimnym. Walczyłem z podobnym i ktoś stawiał diagnozę że to coś z kompem a tu że głowicę ktoś źle zrobił kiedyś....

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    27
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Piła
    Nie. Jak zalapie to kuleje cały czas. Niezaleznie od temperatury, wilgotnosci itp. Do ponownego reseta kompa.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    27
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Piła
    Poszukuje schematu kompa DME motronic 5.2

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar michal84
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    300
    BMW
    e38 v8 3,5 było e39 m52
    Skąd
    TG
    u nmnie tez szwankuje jedna strona
    od 5do 8
    wiec wiesz co to moze byc?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    27
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Piła
    Sprawdz cewki. Najlatwiej zamien stronami. Moze byc sonda, odlacz ja. U mnie prawdopodobnie komp.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    sprawdź przewody listwy wtryskiwaczy to też powoduje takie rzeczy, ja u siebie wymieniałem sam kostki od wtrysków na nowiutkie :) prosta robota tylko trzeba mieć cierpliwą rękę i spokój nad głową :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar michal84
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    300
    BMW
    e38 v8 3,5 było e39 m52
    Skąd
    TG
    cewki i swiece zamienilaem stronami i nic
    a jak odlacze sondy to jak bedzie chodzic?
    tzn sondy tez zamienialem stronami
    wiec co dalej?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    więc to raczej nie zapłon, jak odepniesz sondy to dostaniesz check'a na desce i błąd sond lamda ale komputer i tak przyjmie wartości uśrednione i będzie nadrabiał innymi korektami, pooglądaj wiązki kabli i co ważne wtyczki na kompie bo to często się zdarza że zaśniedzieją syki ale jak na mój gust przy takim zachowaniu i błędach możliwe jest że wtyskiwacze nie są poprawnie zasilanie z masy przewodów wiązki. Pamiętaj że wtyski w naszych buniach sterowane są z masy i wspólnego plusa. Zajrzyj też do przewodu masowego od silnika do masy. Masz LPG ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •