Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Poziomowanie świateł.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38
    Skąd
    Wawa

    Poziomowanie świateł.

    Witam
    Panie i Panowie, Pomocy!. Światła ksenonowe po odpaleniu auta podnoszą się i poziomują, po czym opuszczają się po kilku sekundach w dół i w tej pozycji pozostają do ponownego odpalenia stacyjki i światełek. Dodam że ostatnio naprawiane było zawieszenie, więc może został odłączony bądź uszkodzony któryś z czujników(aczkowiek raczej eliminujemy to bowiem na początku pracy światła ustawiają się poprawnie). Macie jakieś pomysły od czego zacząć diagnostykę?

    Z góry dziękuję!

  2. #2
    Ja mimo wszystko bym stawiał na któryś czujnik. Skoro się ruszają i jakoś ustawiają to znaczy że mechanicznie ustawianie działa. Musi być przesyłane jakieś błędne ustawienie z czujnika.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    28
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Gdańsk
    A sprawdz moze na poczatek czy lacznik potencjometra z wahaczem sie nie odpial? Ja tak mialem po wymianie wahacza.

  4. #4
    Czujniki od samopoziomowania znajdują się przy wahaczach z prawej strony samochodu (przód i tył). Sprawdź, czy istnieją połączenia pomiędzy dźwigniami czujników a wahaczami, czy przypadkiem nie ułamała się któraś dźwignia (el. 7) lub nie uległy uszkodzeniu łączniki (el. 6 i 11) w trakcie naprawy zawieszenia.


  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja bym też sprawdził czy przypadkiem przy naprawie zawieszenia ktoś coś nie urwał. Może po prostu źle załozyli te czujniki, np przedó do tyłu itp, wtedy mogą sie dziać jakieś jaja..no albo któremuś sie padło i tyle.. Mam gdzie jeden czujnik chyba, ale z ułamanym uchwytem plastikowym - tym co idzie do wachacza...

  6. #6
    7ka
    Gość
    a ja tak od 2006 smigam i myslalem ze tak byc musi...czasami zatrybi ale to na pare sek..

    w takim razie musze sprawdzic

  7. #7
    Zła informacja jest taka, że czujniki poziomowania kosztują około 250 zł za szt.... a te łączniki w okolicach 70... Zatem nie jest to tania impreza.

  8. #8
    7ka
    Gość
    mi sie wydaje... :? ze czujniki mam okej..bo jak wlaczam swiatla to one ida do dolu i do gory..czy na odwrot 8/ .. czasami cos zaskoczy..o np.ostatnio jak ustawialismy swiatla na Cargo pamietasz..to przez jakis czas dzialaly...potem stanely..i do dzisiaj po wlaczeniu ida do gory i do dolu i lipa.. niedlugo zakladac bede nowe sprezyny wiec obejrze to dokladniej..moze cos tak jest zabrudzone lub kabelek jest luzny..(trzeba miec jakas nadzieje ;) )

  9. #9
    No to, Krzychu, spocik się szykuje... ;) trzeba zdiagnozować furkę w wsio będzie jasne....

  10. #10
    7ka
    Gość
    z przyjemnoscia ;D

    wlasnie bylem patrzec i kurde nic nie znalazlem..

    ale jesli mialbym padniety ten czujnik to czy czasem na BC nie wyswietliloby??
    lub jak ostatnio mialem w servisie diagnoze to wyszloby ..czy sie myle??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •