Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jaka sonda LAMBDA do M52B28

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    62
    BMW
    e38
    Skąd
    Opole

    Post Jaka sonda LAMBDA do M52B28

    Witam,
    Panowie tak jak w temacie, przymierzam się do wymiany sondy LAMBDA i co polecacie?? Rozmawiałem dziś z Panem który prowadzi sklep internetowy www.czescidobmw.pl i polecił mi zamienniki następujących firm: DENSO oraz NGK o nr katalogowych 11781427884 do mojego auta z roku 09/1997. Ewentualnie Siemens VDO, który był montowany na pierwszy montaż. Natomiast mój mechanik poleca firmę BOSCH. I bądź tu mądrym. Co powiecie na temat firmy DENSO jeśli chodzi o sondę? Kiedyś założyłem tutaj post dotyczący świec zapłonowych i większość poleciła właśnie DENSO. Zapytanie kieruję do osób, które miały styczność z tym tematem.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...

    Post

    Kolego w Twoim silniku są dwie sondy regulacyjne. Jedna dla cylindrów 1-3 druga dla 4-6. Wymiana jednej zaskutkuje i tak delikatnie pogorszonymi odczytami z tej drugiej a silnik nieznacznie będzie się rozjeżdżał. Na Twoim miejscu obstawiał bym BOSCH-a. Jeśli nie chcesz przepłacać bo z tego co się orientuję to BOSCH wychodzi ponad 400zł za sztukę to mogę odstąpić dwie nówki BOSCH-a po przebiegu niecałe 2000km za 300 za sztukę. Zostały mi po swapie u klienta któremu wcześniej je wymieniałem przed swapem niecały miesiąc. Dodam że M52 ma sondy 0-5V

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    62
    BMW
    e38
    Skąd
    Opole
    SkeYT wysłałem Ci prywatna wiadomość... Dodam jeszcze że po podłączeniu na komputer wyskoczyły następujące błędy:
    202 - mieszanka paliwowa, bank 1, przekroczony dopuszczalny zakres
    203 - limit kontrolny czujnika lambda, bank 2
    Jeśli chodzi o objawy:
    Na zimnym silniku po odpaleniu trzęsie budą. Po rozgrzaniu silnika jest już prawie okej chociaż występują bardzo niewielkie drgania. ( odma + przewody wymienione zostały na nowe ASO). Spalanie uważam że jest w normie. Średnio około 13 litrów gazu na 100 km. Może ktoś jest w stanie przybliżyć albo podpowiedzieć czy powyższe błędy jednoznacznie oznaczają wymianę sond? A jeśli to nie sondy to co to może być?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    62
    BMW
    e38
    Skąd
    Opole
    Panowie z forum czy nikt nie miał podobnych objawów??

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    BOSCH nie produkuje sond 5V które występują w m52 do sierpnia 98 roku.
    Jak kupować to ngk. Na temat sond denso się nie wypowiem bo nie miałem z nimi styczności. NGK sprawdziłem i są ok.

    Te błędy nie stwierdzają jednoznacznie uszkodzenia sond.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    62
    BMW
    e38
    Skąd
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    BOSCH nie produkuje sond 5V które występują w m52 do sierpnia 98 roku.
    Jak kupować to ngk. Na temat sond denso się nie wypowiem bo nie miałem z nimi styczności. NGK sprawdziłem i są ok.

    Te błędy nie stwierdzają jednoznacznie uszkodzenia sond.
    Dzięki kolego za odpowiedź. Mechanik najpierw doradził pojeździć parę dni na samej benzynce. Ja i tak cały czas tankuje na Shellu i jak już dolewam benzynki to V power Nitro 98, także jeżdżąc już drugi dzień na samej benzynce zaobserwowałem poprawę (już mniej trzęsie). Zobaczymy co dalej. Jak przyjdzie do wymiany sond to na pewno kupię 5V!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ded
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    115
    BMW
    528i + LPG
    Skąd
    Ciechanów
    Ja kupowałem kilku producentów i na każdej było ntk wiec kupuj co tańsze (z markowych). Lambdy zaleca się wymienić co 160 tys wiec ja bym się nie zastanawiał. Pamiętaj ze do tego silnika nie ma uniwersalnych.

    Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Sonda Lambda która/jaka ?
    Przez bawarczyk88i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-12-2013, 08:41
  2. [silnik] Sonda lambda
    Przez jonash w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 22:12
  3. [ elektryka] jaka sonda lambda?
    Przez center w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 17:00
  4. sonda lambda jaka ??
    Przez 7Marcin7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-03-2010, 07:29
  5. Sonda lambda
    Przez ups00 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 16:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •