Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [e38] Problem z odpaleniem po wyjęciu wtrysków.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    22
    BMW
    e34 525i , e38 730d
    Skąd
    SBL

    Post [e38] Problem z odpaleniem po wyjęciu wtrysków.

    Witam. Jak w temacie. Zmieniałem z kumplem uszczelkę pod pokrywa zaworów i jak każdy wie trzeba wyjąc wtryski. Poszły nawet w "miarę" 5 wtrysk nie chciał wyjść więc go rozkręciliśmy ten "kapsel" by założyć ściągacz i go wybić. Poskładaliśmy wszystko do kupy , silnik odpalił przejechałem nim 8 km i wróciłem lawetą do domu. Niema wysokiego ciśnienia na listwie , znaczy pompa nie podaje (nie potrafi spręzyć) , silnik po tym jak odpalił chodził idealnie równo , bez zakrztuszenia nic igła , a jak piszę 8 km na drodze zaczął się dławić , po czym przestał reagować na gaz i zgasł , objaw taki sam jak by brakło mu paliwa. Po tym wszystkim powrót do pkt wyjścia rozebranie wszystkiego od nowa żeby się dostać do pompy. Wymieniliśmy ten wtryskiwacz który był otwarty , po poradach itd. mówię to on będzie winny ale niestety dalej zero reakcji. Błąd jaki się pokazał

    Inpa 4501 Rail pressure regulating valve
    fuel pre suplyy pressure 0.94 bar
    RPC rail pressure 0.00 bar

    I teraz panowie z CAN bus czy jak sie to tam zwie 1195- Uszkodzenie czujnika w ukladzie cisnienia paliwa na listwie wtryskiwaczy.

    interesują Mnie elementy 8 i 20

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...02&hg=13&fg=15
    I czy tę pompę się odpowietrza jakoś specjalnie czy coś , bo już brakuje nam pomysłów co mogło paść.

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    warto sprawdzić pompę paliwa ale sam wiesz kolego że diagnoza usterki na odległość jest beznadziejnie trudna.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    22
    BMW
    e34 525i , e38 730d
    Skąd
    SBL
    no rozumie rozumie :) tylko poprosotu robię to już któryś raz a tu takie coś , jeszcze w swoim aucie. i trochę mi już pomysłów brakło co się mogło stać. Jedynie ten regulator , Mnie martwi co jest na pompie , że coś mogło z nim się stać , albo ten co jest na listwie CR. Jutro będę je miał na podmianę więc może coś wymyśle :) dzisiaj już brak czasu. No sprawdzę wszystko od samego baku po samą pompę jak i wstępną tak i CR. Wiec wieczorkiem napisze mam nadzieje z pozytywnym skutkiem ;)

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez karpiu12345 Zobacz posta
    Witam. Jak w temacie. Zmieniałem z kumplem uszczelkę pod pokrywa zaworów i jak każdy wie trzeba wyjąc wtryski. Poszły nawet w "miarę" 5 wtrysk nie chciał wyjść więc go rozkręciliśmy ten "kapsel" by założyć ściągacz i go wybić. Poskładaliśmy wszystko do kupy , silnik odpalił przejechałem nim 8 km i wróciłem lawetą do domu. Niema wysokiego ciśnienia na listwie , znaczy pompa nie podaje (nie potrafi spręzyć) , silnik po tym jak odpalił chodził idealnie równo , bez zakrztuszenia nic igła , a jak piszę 8 km na drodze zaczął się dławić , po czym przestał reagować na gaz i zgasł , objaw taki sam jak by brakło mu paliwa. Po tym wszystkim powrót do pkt wyjścia rozebranie wszystkiego od nowa żeby się dostać do pompy. Wymieniliśmy ten wtryskiwacz który był otwarty , po poradach itd. mówię to on będzie winny ale niestety dalej zero reakcji. Błąd jaki się pokazał

    Inpa 4501 Rail pressure regulating valve
    fuel pre suplyy pressure 0.94 bar
    RPC rail pressure 0.00 bar

    I teraz panowie z CAN bus czy jak sie to tam zwie 1195- Uszkodzenie czujnika w ukladzie cisnienia paliwa na listwie wtryskiwaczy.

    interesują Mnie elementy 8 i 20

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...02&hg=13&fg=15
    I czy tę pompę się odpowietrza jakoś specjalnie czy coś , bo już brakuje nam pomysłów co mogło paść.

    Z góry dziękuję za pomoc
    Skoro cisnienie wstepne jest 0.94 to nie ma szans aby auto odpalilo, czyli Mat88 dobrze ci radzi sprawdz pompe paliwa (mam na mysli ta w progu)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    ma być 3.5 Bar czyli 3.5 atmosfery i koniec. Nawet kulejąca pompa paliwa będzie powodowała wypadanie zapłonów.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SajneK
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    241
    BMW
    E38 740D 2000r
    Skąd
    Warszawa
    Jakby co to mam nowy ten czujnik ciśnienia 13537812345

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    22
    BMW
    e34 525i , e38 730d
    Skąd
    SBL
    panowie i miałem się odezwać. Silnik jak nie palil tak nie pali :( wymienione wszystko ze sprawnego auta, pompa CR , czujniki , pompa progowa , pompa w baku i hu** nie pali. Dzisiaj przywiozłem swój EWS który dałęm do sprawdzenia , podpięliśmy i nie pali. Jedyny błąd jaki si wyświetla na Inpie to 4501 Rail-pressure regulating valve. Panowie ile w tej kostce , tzn. jakie ma być napięcie ? U mnie jest 3,5 V. Spróbuje mu zrobić restet EWS jeszcze i wgrać mu mapy na nowo , bo już nie mam pojęcia co tam padło :/

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    a przelewy na wtryskach sprawdzałeś ???na czujnik przychodzi 5 volt masa i sygnał

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    22
    BMW
    e34 525i , e38 730d
    Skąd
    SBL
    ok. jutro sprawdzę. ale mówisz przelewy ? do nich w ogóle paliwo się nie dostaje :( ja odkręcę przewód ten metalowy "atak" na szynę CR to jak kręcę silnikiem to tamtędy paliwo w ogolę nie leci :( jutro się pobawię to dam znać co i jak

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    22
    BMW
    e34 525i , e38 730d
    Skąd
    SBL
    nie wiem , pomysł mi się wyczerpały już :( dzisiaj pojawiłsie kolejny błąd 13573 glow device alke niewiem czy to cos ma wspolnego z odpaleniem auta :( panowie prosze o pomoc , bo w akcie desperacji gadalismy z kumplem zeby dobrze to ubezpieczyc i szmata w bak :P pozdro i z gory dzieki za odpowiedzi

Podobne wątki

  1. problem z odpaleniem
    Przez bunioM3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 20:43
  2. problem z odpaleniem
    Przez wojnar6 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 16:29
  3. [audio/video] Problem z odpaleniem telefonu e38
    Przez michal-adamowicz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 12:20
  4. Problem z odpaleniem
    Przez Cyga w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 19:15
  5. Problem z odpaleniem BMW735i z 2000r E38
    Przez Galstyan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 09:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •