Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: ABS/ASC co jeszcze sprawdzić? jakieś pomysły?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC

    Post ABS/ASC co jeszcze sprawdzić? jakieś pomysły?

    Diagnoza komputerowa INPA pokazuje błąd czujnika ABS prawy tył, czujnik zamieniony stronami, błąd pozostał na kole. Sprawdziłem przewody między sterownikiem a czujnikiem jest OK. Na zapłonie wartość napięcia dla lewego i prawego czujnika 7,90V. Dziś podczas jazdy sprawdziłem odczyty z kół, wszystkie są bardzo podobne oprócz prawego tylnego koła, wartość zero. Błąd zapala się od razu po odpaleniu samochodu, nieważne czy stoję czy jadę błąd pojawia się od razu, a czasami po około minucie. Sterownik mam za schowkiem, czy pozostaje tylko jego podmiana? czy szukać gdzieś dalej? Czy po podmianie bez kodowania będą się świeciły kontrolki?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Pierścień magnetyczny na łożysku się wysypał. Pewnie masz luzy na tym łożysku.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Właśnie przymierzałem się do remontu zawieszenia z tyłu, bo mam luzy na wahaczach, więc przy okazji wymienię i łożyska mam nadzieję że problem się rozwiąże. Drugiego kompa wydłubałem od kolegi jutro podmieniam więc będę wiedział trochę więcej.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    14
    BMW
    740
    Skąd
    W-wa
    Witam, podłącze się po temat. Mam problem z abs/asc w swojej 740 z 11/95. Po uruchomieniu silnika nie zapala sie żadna kontrolka abs/asc, ale po ruszeniu abs non stop dziala na pedale hamulca, nawet jak jest sucho i przy małych prędkościach. Podpiąłem pod komputer i wykazał błąd lewego przedniego oraz tylniego czujnika abs. Dodatkowo pojawił sie błąd pompy. Dziwi mnie fakt, że w jednym momencie padły 2 czujniki i to po lewej stronie. Czy jest możliwe, aby gdzieś w instalacji abs nastąpiło przerwanie/jej rozpięcie? Może ktoś z Was posiada schemat kabli abs-u? Za wszelkie info z góry dziękuję.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Gdyby rzeczywiście padł lewy tylny czujnik, nie miałbyś wskazań prędkościomierza (lub wskazania fałszywe). Prawdopodobnie pada pompa abs, a błędy czujników generowane są błędnie, za jej przyczyną. Czasem też trzeba wymienić płyn hamulcowy, bo stary potrafi generować błąd pompy, a być może wszystko jest sprawne. Zacznij od tego, bo najtaniej i nie zaszkodzi.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    14
    BMW
    740
    Skąd
    W-wa
    chytrusek, dziękuję Ci za podpowiedź. Zrobie wymiane płynu i dam znać czy pomogło.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Pamiętaj, że wymiana płynu przy ABSie musi być wykonana podciśnieniowo. Inaczej nie pozbędziesz się całego starego płynu.
    Mam nadzieję, że to pomoże. Inaczej czekają Cię droższe naprawy (pompa hamulcowa, ABS it.d.)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    14
    BMW
    740
    Skąd
    W-wa
    Zrobię to co i tak trzeba zrobić po zakupie auta, czyli wymienię płyn hamulcowy. Jeszcze raz dziękuję za cenne rady.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    14
    BMW
    740
    Skąd
    W-wa
    Płyn hamulcowy wymieniony - oczywiście DOT4, ale dalsza walka z ABS/ASC trwa. Niestety okazało się, że 2 x odpowietrzniki są popsute (już były przed wymianą płynu). Pedał hamulca stał się jakby mniej podatny na działanie ABS np. gdy hamuje delikatnie (choć w przypadku 7er trudno o to z racji wagi) nie załącza się ABS. Po przekroczeniu 40/50km/h niestety jest choinka w postaci zapalającej się kontrolki ABS oraz ASC. Pomożecie?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar biemdablju7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    394
    BMW
    E65 730D M57TU
    Skąd
    Lubelskie, smakuj życie!
    Kolego, rzuć okiem na mój temat, też walczyłem z kontrolkami ASC i ABS, u mnie padnięta była pompa doładowująca od DSC, to generowało błędy i brak działania systemów

    http://7er.pl/showthread.php/38945-W...j%C4%85cej-DSC
    Moje 740i , 750i , 750i fl. , 750 iL, 730D http://7er.pl/showthread.php/34752-W...5%9B%C4%87-%29

Podobne wątki

  1. [elektryka] Kontrolka ABS i ASC
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-05-2013, 23:12
  2. abs+ asc głupieje
    Przez misiosl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 18:47
  3. Problem z ABS - ASC
    Przez Hubertus7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 16:37
  4. ASC - ABS - AWARIA
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 07:45
  5. [ elektronika] ABS + ASC
    Przez orson w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 22:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •