Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: 3 x 7 = ? Czyli trzy sztuki do porównania

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar andzik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    24
    BMW
    735iL
    Skąd
    zachodniopomorskie

    Post 3 x 7 = ? Czyli trzy sztuki do porównania

    Cześć,
    niedawno sprzedałem swoje E38 740i, od tamtego czasu codziennie przeszukuję allegro w celu znalezienia swojej nowej siódemki.
    Tym razem ma to być E65/66.
    Ostatnio szczególnie wpadły mi w oko trzy sztuki, które spędzają mi sen z powiek.
    Ciężko mi podjąć decyzję, więc zdecydowałem się poprosić Was o pomoc.

    1. 735Li 2002r.
    http://otomoto.pl/bmw-735-735il-long-C32634728.html

    2. 730i 2004r.
    http://otomoto.pl/bmw-730-C32640282.html

    3. 745i 2002r.
    http://otomoto.pl/bmw-745-C32670158.html

    W pierwszej podoba mi się to, że to long, nie wiem czy to dobrze czy źle, czytałem różne opinie. Co sądzicie o tej wersji?
    Opinie o silniku 3.6 też są podzielone, ale jest ich dosyć niewiele, żeby można było wyciągnąć jakieś wnioski.
    Właściciel bardzo zachwala auto, wydaje się być szczery, ale już nie raz czytałem o "prawdomównych" handlarzach.

    Druga jest w sumie najmłodsza, chociaż przebiegiem niewiele odbiega od reszty. Silnik najsłabszy. Ale wygląda na zadbaną.

    Ostatnia ma, z tego co wyczytałem na forach, najwłaściwszy silnik. Mimo iż nie zależy mi bardzo na osiągach to wolałbym silnik który jest mniej awaryjny i lepiej się spisuje.

    Liczę, że ktoś kto wie coś więcej o tym modelu i silnikach podpowie mi coś o tych trzech egzemlparzach. Może jest coś co dyskwalifikuje któryś model, a ja nie zwracam na to uwagi?
    Czekam na komentarze
    pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    Silnik 3.6 to ta sama konstrukcja jak każda v8- spokojnie daje rade, pali kilka litrów mniej jak 4.4. Z tych co wkleiłeś zainteresował bym się właśnie tą pierwszą. Dokupić fajną felgę ewentualnie obniżyć przód + 4x dystans i autko będzie miodzio. Na seryjnym zawieszeniu bez dystansów każde e65/66 dla mnie wygląda nie tak jak powinno ale po tych zabiegach jest już spoko ;)
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 01-04-2014 o 21:48

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )

    Post

    Tyle opinii, co użytkowników. Do każdego z zaprezentowanych modeli mogę dopisać zwolennika i przeciwnika tu na forum. Możliwe, że sami się wypowiedzą :)
    Jedni wolą kopciucha, inni benzynkę. Ci drudzy dzielą się dodatkowo na tych, którym wystarcza 3,6 i na tych, co powiedzą Ci, że 4,4 pali podobnie, ale ma lepsze osiągi - tyle z moich obserwacji.
    Nikt nikogo nie przekona do swojego, a Ty tak, czy siak będziesz musiał wybrać sam. Pierwsze pytanie brzmi, jak będziesz użytkował nowe autko, albo raczej gdzie, trasa, czy miasto.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dokładnie ale ja w swojej wypowiedzi nie skreśliłem żadnego z 2 pozostałych. Każdy z nich ma swoje wady /zalety dlatego trzeba samemu sprawdzić co kto potrzebuje a nie pisać ze ten za słaby a tamten coś znów innego jak np. nie miało się okazji podróżować żadnym z nich. Na moje oko 3.0 d wystarczy do jazdy a 3.6 i 4.4 jadą bardzo podobnie więc podczas poszukiwań nie było to priorytetem że musi być np 4.4 i koniec.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar andzik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    24
    BMW
    735iL
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Dzięki za pierwsze odpowiedzi, właśnie o takie komentarze mi chodziło, niewymagam, żeby ktoś podjął za mnie decyzję, a tylko podpowiedział.

    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    . Na seryjnym zawieszeniu bez dystansów każde e65/66 dla mnie wygląda nie tak jak powinno ale po tych zabiegach jest już spoko ;)
    Dla mnie też, kilka kompletów felg mam już w zanadrzu, brakuje tylko auta, a zostając w temacie- czy NIVEAUREGULIERUNG Zawieszenie samopoziomujące- jest problematyczne?
    I co właściwie oznacza? Że tylne zawieszenie jest pneumatyczne? Można to regulować dowolnie czy samo ustala wysokość?

  6. #6
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Dokładnie ale ja w swojej wypowiedzi nie skreśliłem żadnego z 2 pozostałych. Każdy z nich ma swoje wady /zalety dlatego trzeba samemu sprawdzić co kto potrzebuje a nie pisać ze ten za słaby a tamten coś znów innego jak np. nie miało się okazji podróżować żadnym z nich. Na moje oko 3.0 d wystarczy do jazdy a 3.6 i 4.4 jadą bardzo podobnie więc podczas poszukiwań nie było to priorytetem że musi być np 4.4 i koniec.
    Otóż to!

    Mnie na samym wstępie chodziło o określenie pewnej tendencji, którą obserwuje tu, na forum od czasu rejestracji. Nie ma fury idealnej. Każdej "coś dolega", a przyszły nabywca sam musi wskazać priorytety i zarysować swój styl jazdy.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar andzik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    24
    BMW
    735iL
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Cytat Zamieszczone przez No_Name Zobacz posta
    Otóż to!

    Mnie na samym wstępie chodziło o określenie pewnej tendencji, którą obserwuje tu, na forum od czasu rejestracji. Nie ma fury idealnej. Każdej "coś dolega", a przyszły nabywca sam musi wskazać priorytety i zarysować swój styl jazdy.

    Tak jest wszędzie, zresztą to normalne, że każdy ma inne doświadczenia z danym modelem/silnikiem itp.
    Ja auto użytkuje najczęściej w mieście, ale też niecodziennie, Siódemka będzie u mnie jako auto do wyprowadzania na niedziele i od święta.
    Czasami trasy max. 100-200km.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez andzik Zobacz posta
    Zawieszenie samopoziomujące- jest problematyczne?
    I co właściwie oznacza? Że tylne zawieszenie jest pneumatyczne? Można to regulować dowolnie czy samo ustala wysokość?
    Nivo reguluje tylko wysokość auta po obciążeniu tyłu. Co do regulacji mozna ją swobodnie regulować INPĄ tylko trzeba umieć wpisać wartości i je zapamiętać ( ja próbowałem zrobić to w złym miejscu i po każdej korekcie auto wracało do poziomu wyjściowego i zostawiłem tak jak było;) ). Co do awaryjności - jak trafisz, na 100% mniej awaryjne i tańsze w naprawie jak samo EDC.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Podobne wątki

  1. Trzy płonące Lambo
    Przez capoZe32 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 09:49
  2. Trzy limuzyny
    Przez anjinsan w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-04-2013, 20:41
  3. e38 shadow czy chrom? dwa zdjecia do porównania
    Przez kamiltar w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 15:44
  4. Spontanik w Nowym Targu na trzy czarne & :D
    Przez tiron w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 13:44
  5. jak zerwac z dziewczyna w trzy sekundy
    Przez hrabia81 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-03-2008, 21:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •